Keystone logo
The University of Texas at Dallas Kamu Politikası Yüksek Lisans
The University of Texas at Dallas

Kamu Politikası Yüksek Lisans

Richardson, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 18.276 / per semester

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

MPP, öğrencilere, kamu politikası sürecini sağlam bir şekilde anlamanın ve kamu politikalarının analiz ve değerlendirmesinin gerekli olduğu kariyerler için beceriler geliştirmek üzere tasarlanmış disiplinler arası bir yüksek lisans eğitimi sunar. Öğrenciler, kamu, kar amacı gütmeyen ve özel sektörlerdeki çok çeşitli profesyonel ortamlarda analitik ve idari pozisyonlar ve sorumlulukların yanı sıra araştırmada kariyer için ileri düzeyde çalışma için hazırlanacaklar.

Öğrenciler, uygulamalı ekonomik ve istatistiksel analizde önemli bir kamu politikası sorularını ele almalarına yardımcı olacak temel bir temel kazanırlar. Program ayrıca etik ve etkili iletişime odaklanmaktadır.

Misyon

Kamu Politikası Yüksek Lisansının Misyonu, öğrencilere kamu politikası sürecinin sağlam bir şekilde anlaşılmasının ve kamu politikalarının analizinin ve değerlendirilmesinin gerekli olduğu kariyerler için beceriler geliştirmek üzere tasarlanmış disiplinler arası bir lisansüstü eğitim sunmaktır. Öğrenciler, kamu, kar amacı gütmeyen ve özel sektördeki çok çeşitli profesyonel ortamlarda analitik ve idari pozisyonlar ve sorumlulukların yanı sıra araştırmada kariyerler için ileri düzey çalışmalar için hazırlanacaktır. Belirli beceriler arasında politika süreci ve ilgili etik kaygılar hakkında bilgi, öğrencilere istatistiksel ve veri analizi ve araştırma tasarımında temel bir temel sağlayan titiz araştırma becerileri ve etkili iletişim becerileri yer alır.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Tesisler

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Uluslararası Kalkınma ve Kamu Politikası Yüksek Lisans Programı
    • Lisbon, Portekiz
  • Yüksek Lisans Politika, Politika ve Liderlik
    • Lincoln, Birleşik Krallık
  • Máster Universitario en Cooperación Internacional y Gestión de Políticas Públicas
    • Madrid, İspanya