Keystone logo
The University of Texas at San Antonio College of Sciences

The University of Texas at San Antonio College of Sciences

The University of Texas at San Antonio College of Sciences

Tanıtım

Sayılarla

  • 4.715 öğrenci
  • 32 derece programları
  • 7 departman
  • 286 fakülte

Çeşitliliği ve kapsayıcılığı kutluyoruz

Çeşitli sesleri teşvik eden sıcak bir ortama değer veriyoruz. Bilimler Koleji'nde bir öğrenci olarak, kendinizi çok çeşitli disiplinleri ve geçmişleri temsil eden öğretim üyeleri, personel ve diğer öğrencilerle çevrili bulacaksınız. Güçlendirici bir eğitime olan bağlılığımız, çalışma programınızı, öğrenci destek hizmetlerini ve ders dışı fırsatları içerir. Tıp fakültesine gitmeyi, lise biyolojisini öğretmeyi veya astrofizikçi olmayı hayal edin, lisans deneyiminizi kariyer hedeflerinize göre uyarlayacağız. Kim olursanız olun, başarınıza kendimizi adadık.

Bugün yarının sorunlarını çözüyoruz

Araştırma, bilgiyi ilerletmenin ve öğrencilerimizi eğitmenin önemli bir parçasıdır. Araştırmaya katılan öğrenciler daha fazla problem çözme becerisinin yanı sıra artan güven ve bağımsızlık geliştirir ve daha rekabetçi mezunlardır. Bölümlerimiz, Güney Teksas Gelişmekte Olan Bulaşıcı Hastalıklar Merkezi, Yapay Zeka (AI) Enstitüsü, Beyin Sağlığı Konsorsiyumu ve Yenilikçi İlaç Keşfi Merkezi dahil olmak üzere çok sayıda araştırma merkezi ve enstitüsü ile uyumludur. Ayrıca, siber güvenlik, veri analitiği ve bulut bilişime odaklanan etkili bir devlet-üniversite-endüstri ekosistemi olan UTSA'nın Ulusal Güvenlik İşbirliği Merkezi'nin de bir parçasıyız. Deneyimsel öğrenme ve çığır açan araştırmalar sayesinde uzman fakültemiz, öğrencilerin becerilerini fark yaratmak için kullanmalarına yardımcı olur. Araştırmamız ve mevcut fırsatlar hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

Biz dünya çapında bilim adamlarıyız

Fakültemiz, üniversitenin dürüstlüğe ve kamu yararına olan bağlılığının bir örneğidir. Araştırmaları, beynin amigdalasındaki yeni Pathways keşfetmekten, gelecekteki ilaç tasarımında kükürtün gücünü ortaya çıkarmaktan antibiyotiğe dirençli enfeksiyonları incelemeye kadar bilimsel yelpazeyi kapsıyor. 2019 yılında, doğa bilimleri araştırma çıktılarında en iyi üniversite seçildik ve Kimya Bölümümüz, ülkedeki genç üniversiteler arasında birinci ve Nature Index tarafından küresel olarak 18. sırada yer aldı. Fakülte genelinde, fakülte üyeleri kendi alanlarında liderdir ve bilime katkılarından dolayı uluslararası olarak tanınmaktadır.

Değiştiriyor ve hayat kurtarıyoruz

Bilim önemlidir. Öğrencilerimizi hem UTSA içinde hem de ötesinde topluluklarına anlamlı bir şekilde katkıda bulunan bilimsel düşünürler olmaları için güçlendiriyoruz. Laboratuvarlarımız, bilimsel keşifleri, iklim değişikliğini daha iyi anlamak ve durdurmak için çocukluk çağı kanserden kurtulanlarda kısırlığı tedavi etme stratejileri veya arktik deniz buzu üzerine çalışmalar gibi somut, yaşamı değiştiren çözümlere dönüştürüyor. Odak alanlarımız arasında uzun süredir insanlığı rahatsız eden bulaşıcı hastalıklar, nanoteknoloji, siber güvenlik, nörolojik hastalıklar, yapay zeka / makine öğrenimi, hassas terapötikler ve akıllı malzemeler yer alıyor.

Konumlar

  • San Antonio

    UTSA Circle,1, 78249, San Antonio

    sorular