Keystone logo
The University Of Texas Medical Branch

The University Of Texas Medical Branch

The University Of Texas Medical Branch

Tanıtım

125 yıldan fazla bir süredir UTMB, Teksas'ın yanında yer alıyor - sağlık hizmetleri iş gücünü eğitiyor; devletin hastalık ve yaralanmanın anlaşılması ve tedavisinin ilerletilmesinde lider olmasına yardımcı olmak; Teksaslılar ve aileleri için önemli bir sağlık hizmeti sağlayıcısı olarak hizmet etmek ve bakımın nasıl sunulacağına dair geleceği yenilemek.

UTMB, 1891'de ülkenin ilk devlet tıp okulu ve hastanesi olarak, birleşik liderlik altında açıldı - zaten bir öncü. Galveston'da tek bir hastane ve tıp okulu binası olarak başlayan bina, şimdi tıp, hemşirelik, sağlık meslekleri ve lisansüstü biyomedikal okulları ile küresel etkiye sahip önemli bir akademik sağlık bilimleri merkezi; dünyaca ünlü bir araştırma kuruluşu; ve dört kampüste hastaneler ve klinik ağıyla büyüyen, kapsamlı bir sağlık sistemi. Bugün, UTMB'nin iş hacmi, kişisel gelir ve dayanıklı mal alımları açısından 3,3 milyar dolarlık eyalet çapında yıllık ekonomik etkisi var. Teksas'ta 46.000'den fazla iş, doğrudan veya dolaylı olarak UTMB'ye atfedilir.

UTMB, Tıp, Hemşirelik, Sağlık Meslekleri ve Lisansüstü Biyomedikal Bilimler okullarını içerir; ileri eğitim için dört enstitü; büyük bir tıp kütüphanesi; tam kapsamlı birincil ve özel tıbbi bakım sağlayan hastaneler ve klinikler ağı; ve çok sayıda araştırma tesisi. UTMB, Teksas Üniversitesi Sisteminin bir parçasıdır ve Texas Tıp Merkezi'nin bir üyesidir.

Konumlar

Konumlar
  • Galveston

    University Boulevard,301, 77555, Galveston

    sorular