Keystone logo
The University of Texas of the Permian Basin

The University of Texas of the Permian Basin

The University of Texas of the Permian Basin

Tanıtım

Nereden geldik, nereye gidiyoruz

Görevimiz

Bölgesel, kapsamlı bir kurum olarak Texas Permian Basin Üniversitesi, bölgeden, eyaletten ve ötesinden farklı bir öğrenci topluluğuna hizmet vermektedir. Üniversite, öğrenci merkezli öğretim, öğrenim, araştırma ve kamu hizmetindeki mükemmellik sayesinde, teknolojiyi ve Batı Teksas'ın kamu çıkarlarını geliştirirken ilgili vatandaşları yetiştirir ve hayatları etkiler.

Mesa Binası'nın 1970'ler görünümü

UT Permiyen Havzasının Tarihçesi

Bir deney olarak başladık. 1969 yılında, Teksas Yasama Meclisi Odessa'da bir “üst düzey” üniversite yaratmaya karar verdi - yani sadece gençleri, yaşlıları ve lisansüstü öğrencileri kabul eden bir kolej.

Ancak yeni okul inşaatı tamamlanmadan önce bir dava işleri kesintiye uğrattı. Davacı, Üniversitenin mal tapularının geçerliliğine itiraz etmiştir. İş durdu.

Sonunda, Teksas Yüksek Mahkemesi, Üniversite lehine karar vererek müdahale etti. Buldozerler tekrar ateş açtı ve Nisan 1972'de UT Permiyen Havzası'nın yeni kampüsü yerinden çıktı.

Bir yıldan biraz fazla bir süre sonra -4 Eylül 1973'te- Üniversite derslere açıldı. İnşaat henüz tamamlanmadı, bu yüzden o birinci sınıftaki 1.112 öğrenci geçici binalarda ve römorklarda eğitim gördü. UT Permiyen Havzasının daimi tesislerinin tamamlanması neredeyse bir yıl daha alacaktı.

Hızlı ileri 18 yıl: Teksas Yasama Meclisi, okulu dört yıllık bir kuruma dönüştüren bir tasarıyı geçirerek bir kez daha UTPB'nin yörüngesini değiştirmeye karar verdi. Kampüste öncü birinci sınıf öğrencisi olarak bilinen birinci birinci sınıf, 1991 sonbaharında katıldı.

Mütevazi, deneysel başlangıçlarımızdan, UT Permiyen Havzası neredeyse her yönde büyüdü.

Hiçbir okul UT Permiyen Havzası gibi değildir. Belki de bu yüzden hiçbir okulun bizimki gibi bir hikayesi yoktur.

Birlikte bizler şahiniz.

Konumlar

  • Odessa

    East University Boulevard,4901, 79762, Odessa

    sorular