Keystone logo
Tiradentes University - Universidade Tiradentes

Tiradentes University - Universidade Tiradentes

Tiradentes University - Universidade Tiradentes

Tanıtım

Tiradentes Üniversitesi - Birimi - 58 yıl önce Kuzeydoğu Brezilya'daki Sergipe'de oluşturulan ilk özel yüksek öğrenim kurumudur. Üniversite, fakülte ve modern tesislerinin üst düzey nitelikleriyle öne çıkıyor. Profesörlerin yaklaşık% 80'i doktorlardan veya ustalardan oluşmaktadır, ayrıca profesörlerin% 70'i başka öğretiler, araştırmalar veya yayım faaliyetlerinde yer almaktadır.

Sergipe'de tarihi, 1972'de koleje, 1994'te üniversiteye yükseltilen Colégio Tiradentes'in yaratılmasıyla 1962'de doğdu. Şu anda eyalette beş kampüsü var: Centro, Farolândia, Itabaiana, Propriá ve Estância. Bunlara ek olarak, Brezilya'nın kuzeydoğusundaki beş eyalette 23 uzaktan eğitim merkezi bulunmaktadır.

Yalnızca Unit Sergipe'de, 40 dereceden fazla - şahsen ve uzaktan - dağıtılan 38 binden fazla öğrenci vardır; 20 uzmanlık kursu; 10 MBA ve altı Stricto sensu lisansüstü programı (beş yüksek lisans ve beş doktora), bunlardan dördü 5 dereceli (üç yüksek lisans / doktora ve bir ağ doktorası - Renorbio) ve sadece biri İyileştirme Koordinasyonu tarafından atanan 4 dereceli Yüksek Öğretim Personeli - Pelerinler. Bu programlardan biri, Kuzeydoğu Biyoteknoloji Ağı - Renorbio'dan bir doktoradır ve Ünitesi, çekirdeği olan tek özel yüksek öğrenim kurumudur.

Konumlar

  • 769

    Rua Lagarto,236, 49010-390, 769

    sorular