Keystone logo
© Walakte
Toulouse INP

Toulouse INP

Toulouse INP

Tanıtım

Bir Fransız yüksek mühendislik okulu olan Toulouse INP, bilim alanındaki titiz eğitimi mühendislik alanındaki pratik eğitimle birleştiren mühendislik programlarının kalitesiyle ünlüdür. İş dünyasıyla yakın işbirliği içinde çalışan okul, temel araştırmalardan teknoloji transferine kadar yüksek kaliteli araştırmalar yürütmekte ve 21. yüzyılın önemli toplumsal sorunlarını dikkate almaktadır.

Toulouse INP, (Institut National Polytechnique) 17 araştırma laboratuvarı tarafından güçlü bir şekilde desteklenen altı mühendislik okulundan oluşmaktadır.

Enstitü mühendislik dereceleri, yüksek lisans dereceleri ve doktoralar vermektedir.

Bilim Yüksek Lisansı nedir?

Bilim Yüksek Lisansı, Fransa Yüksek Eğitim Bakanlığı veya mühendislik okullarına bu ticari markayı veren "Conference des Grandes Écoles" tarafından akredite edilmiş derecelerdir. Master of Science uluslararası alanda tanınır ve doktora programlarına ya da sanayi şirketlerinde işe girmeye olanak sağlayabilir.

Master of Science 2 yıllık tam zamanlı bir programdır. Genellikle halihazırda lisans derecesine sahip lisans öğrencilerine yöneliktir. Dersler belirli bilimsel ve teknik alanlara odaklanmaktadır.

İstatistik

Fakülte

 • 6 mühendislik okulu
 • 6600 öğrenci
 • %23 yabancı öğrenci
 • 100'den fazla farklı milletten

Araştırma

 • 17 laboratuvar
 • 670 öğretmen araştırmacı
 • Her yıl 150 doktora veriliyor, %45'i yabancı öğrenci

  Burslar ve fon sağlama

  Toulouse INP ücretlerde indirim yoluyla burs sunmaktadır.

  Öğrenciler farklı burs programlarına (Devlet bursları, Avrupa öğrenci hareketliliği programları, Fransa Eyfel ve Fransa elçiliklerinin burs programları, özel vakıf ve şirketlerin eğitim destek programları) başvurabilmektedir.

  Sıralamalar

  U-Multirank 2020

  Toulouse INP , dünya çapında, son U-Multirank 2020'de genel olarak 15 'A' puanıyla çeşitli göstergelerde en yüksek performansı sergiledi. Ayrıca Fransa adına kurumsal düzeyde beşinci puanı aldı.

  CWTS Leiden Sıralaması

  Toulouse INP bilimsel araştırmalarının kalitesiyle uluslararası alanda tanınmaktadır ve uluslararası ölçekte en iyi 1200 üniversiteyi sıralayan Leiden sıralamasında yer almaktadır. Toulouse INP fiziksel ve mühendislik bilimleri, yaşam ve yer bilimleri, biyomedikal ve sağlık bilimleri, matematik ve bilgisayar bilimleri temalarındaki bilimsel üretimiyle tanınmaktadır.

  CWUR Sıralaması 2020-2021

  Dünya Üniversite Sıralama Merkezi (CWUR) 2012'den bu yana dünya çapındaki üniversiteleri çeşitli kriterlere göre sıralıyor: öğretimin kalitesi, en büyük uluslararası firma ve kurumlarda sorumluluk pozisyonlarına yükselen mezunların sayısı, eğitimin kalitesi. öğretim kadrosunun aldığı ayrımlara ve son olarak araştırmanın kalitesine göre. Tamamı 100 üzerinden raporlanıyor. Dünya çapında yaklaşık 20.000 üniversiteye not verildi. Bu sıralamada Toulouse INP uluslararası ölçekte 624., ulusal ölçekte ise 29. sırada yer alıyor.

  2021 Şangay Sıralaması

  Şangay sıralaması, araştırma perspektifinden dünyanın en iyi yüksek öğretim kurumlarını listeliyor. 93 ülkedeki 4.000 üniversite ve okuldan 1.800'ünü bilimsel alanlara göre sınıflandırıyor. Bu sıralama esas olarak araştırmaya odaklanıyor ve bilimsel yayınları ve özellikle kendi alanlarında alıntı yapılan makaleleri, ayrıca araştırmacılara verilen ödülleri ve ödülleri dikkate alıyor.

  Toulouse INP 12 kategoride sınıflandırılmıştır: Yer Bilimleri, Ekoloji, Mekanik, Süreç Bilimleri, Malzeme Bilimleri, Enerji, Çevre Bilimi ve Mühendisliği, Su Mühendisliği, Tarımsal Gıda ve Gıda, Metalurji Mühendisliği, Yaşam Bilimleri ve Veterinerlik.

  Neden Toulouse INP'de eğitim almalısınız?

  Endüstri ve araştırma dünyalarının yakından bağlantılı olduğu bir bölgede ideal bir konuma sahip olan Toulouse INP , tüm öğrencilere kaliteli eğitim, şirketlerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış geniş kurs seçenekleri ve hızlı profesyonel entegrasyonu garanti eder.

  Konumlar

  • Toulouse

   6 Allée Emile Monso, BP 34038 Toulouse cedex 4 , BP 34038, Toulouse

  sorular