Keystone logo
Toulouse INP Yüksek Lisans Uydu Haberleşme Sistemleri: Mühendislikten Uçtan Uca Sistemlere (SATCOM Sistemleri)
Toulouse INP

Yüksek Lisans Uydu Haberleşme Sistemleri: Mühendislikten Uçtan Uca Sistemlere (SATCOM Sistemleri)

Toulouse, Fransa

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

30 Jun 2024

Sep 2024

EUR 9.000 / per year *

Kampüste

* Akademik ortaklar, Avrupalı ve seçilmiş öğrenciler için yıllık 5473 €'ya kadar indirim

Tanıtım

Bu program INSA Toulouse ve Toulouse INP tarafından sağlanmaktadır.

Elli yılı aşkın bir süredir uydu sistemleri, binlerce kullanıcının yararına geniş bir kapsama alanında veri toplama ve dağıtma konusundaki mükemmelliğini kanıtlamıştır. Küresel telekomünikasyon endüstrisi içinde uzay iletişimi, sürekli gelişim içinde olan en kârlı işlerden birini sergilemektedir. Sektörün hem sistem hem de hizmet sağlayıcı şirketleri, sürekli olarak uydu iletişiminin özelliklerine uygun uzmanlık sunan genç yöneticiler aramaktadır.

SATCOM Sistemleri programı, öğrencilere uydu iletişimini içeren bugünün ve yarının işleri için gerekli ve güncel yüksek düzeyde uzmanlık sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Programın Amaçları

SATCOM Sistemleri programı, uydu telekomünikasyonu alanında özerk mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Elektronik, dijital iletişim, ağlar ve sistemler konularında edinilen uzmanlık düzeyi, bu alanda ve daha genel olarak telekomünikasyon alanında sorumluluk gerektiren pozisyonlara hızla erişmelerini sağlar.

Program aşağıdaki temeller üzerine inşa edilmiştir:

  • Ortamları, sınırlamaları ve kısıtlamaları, arayüzleri ve beklenen performansları dikkate alarak sistem tasarımı ve analizine küresel bir yaklaşım,
  • Bu sistemlerin tasarımına katkıda bulunan disiplinlerde uzmanlık: elektronik, dijital iletişim, ağ oluşturma, vb.
  • Simülasyon araçları ve saha teknikleri,
  • Uzay ve gömülü sistem alanları için uygulamaların geliştirilmesi.

Araştırma Kurumları ve Endüstriyel Ortaklar

Fransa'nın uzay başkenti Toulouse'da yüksek lisans programı eşsiz bir araştırma ve profesyonel ortamdan faydalanmaktadır. Ayrıca ENSEEIHT öğretim üyeleri tarafından geliştirilen havacılık ve savunma sanayileri ile güçlü bağlantılardan da yararlanmaktadır.

Yüksek Lisans programı, uydu iletişimi alanındaki önemli aktörler (Airbus Defense and Space, Thales Alenia Space, CNES, SES, EUTELSAT, INMARSAT) tarafından desteklenmektedir. Öğretim kadrosu, büyük Fransız araştırma laboratuvarlarının bir parçası olan öğretim üyelerinden ve uydu endüstrisindeki uzmanlardan oluşmaktadır.

odak

  • Yüksek lisans derecesine sahip olanlar, koşullar altında ikinci yıla doğrudan girebilirler.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular