Keystone logo
Trier University

Trier University

Trier University

Tanıtım

Hakkımızda

Trier University 1473 yılında kurulmuş ve 1970 yılında modern bir kampüs üniversitesi olarak yeniden açılmıştır. Moselle Nehri'ne bakan yüksek bir plato üzerine inşa edilmiş ve yemyeşil doğayla çevrili bu kampüsün Almanya'nın en güzel kampüslerinden biri olduğu söyleniyor. Fakülte ve bölüm binaları köprülerle birbirine bağlanmakta ve Forum ve Merkez Kütüphane çevresinde gruplandırılmıştır.

Trier University beşeri bilimler, sosyal bilimler ve ekonomiye güçlü bir şekilde odaklanmaktadır, ancak aynı zamanda çevre bilimleri programlarını da istikrarlı bir şekilde güçlendirmektedir. Birlikte 30'dan fazla konu alanını kapsayan altı fakülte vardır. Birçok araştırma projesi, doğası gereği disiplinler arasıdır ve küresel ağlara gömülüdür.

Yaklaşık 1.200 çalışanı ve 13.000 öğrencisiyle (%11'den fazlası uluslararası öğrenciler dahil), Trier University karşıtlığı benimsiyor: genç, ancak geleneğe sadık; uluslararası odaklı ve bölgesel köklü; Almanya'nın coğrafi sınırında, ancak Avrupa'nın kalbinde.

  • 13.000 Toplam öğrenci sayısı
  • 11 Uluslararası öğrencilerin yüzdesi

Üniversite Yeri

Trier, Moselle vadisinde, Rheinland-Pfalz federal eyaletinin batı kesiminde yer almaktadır. 2000 yılı aşkın bir süre önce kurulan Almanya'nın en eski şehri olan Trier, Roma İmparatorlarının ikametgahı haline geldi, Napolyon Bonapart'ın yükselişini ve düşüşünü gördü ve filozof Karl Marx'ın doğum yeri. Tarihi simge yapıları, Porta Nigra, Trier Katedrali ve diğer önemli mimari anıtları sayesinde Almanya'nın en eski şehri, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindedir.

Bugün, Trier, tarihin ve modern yaşam tarzının bir birleşimi olan şehir manzarasıyla, en azından hareketli öğrenci hayatıyla karakterize edilen eski bir şehirdir. Barları, kafeleri ve renkli kültürel etkinlikleri ve festivalleri ile Trier, uluslararası çekiciliği olan bir turistik cazibe merkezi ve şehrin 110.000 sakininin yaşaması için güzel bir yer. Çevredeki nehirlerin, doğa koruma alanlarının ve milli parkların şaşırtıcı güzelliği ve çok sayıda spor kulübü ve spor salonu nedeniyle spor ve açık hava etkinlikleri geniş bir alana yayılmıştır.

Trier, Almanya'nın batısında yer alırken, Fransa, Belçika ve Lüksemburg'a yakındır ve bu nedenle hiç de uzak değildir. Bölge, beş uluslararası havaalanına ve tren ve otobüslerle yüksek frekanslı bağlantılara sahiptir. Trier University ve dörtlü noktadan diğer yedi üniversite, öğrencilerin garantili kabul ile yurtdışındaki kursları ziyaret etmelerini sağlayan Büyük Bölge Üniversitesi'ni oluşturur.

Büyük işletmeler ve birçok orta ölçekli işletme, Lüksemburg ve Frankfurt finans merkezleri ve çeşitli AB kurumları, tümü Trier University ile bağlantılı olarak bölgenin ekonomisini karakterize etmektedir.

Konumlar

  • Trier

    Universitätsring,15, 54296, Trier

sorular