Keystone logo
Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

Tanıtım

Üniversite ülke ve Doğu Avrupa’nın en iyilerinden biri olduğundan, TUIASI öğrencileri birinci sınıf teknik çalışmalara erişebilir. Büyük profesörler, ilgili kurslar ve yeni laboratuvarlar sizi bekliyor.

'Gheorghe Asachi' Iaşi Teknik Üniversitesi, Romanya'daki mühendislik eğitimindeki en eski geleneğe sahiptir. Kurulduğundan bu yana TUIASI , araştırma, disiplinlerarası yaklaşım, yenilikçilik, öğretim ve son yirmi yılda uluslararasılaşmaya öncelik vermiştir. 'Çevremizdeki insanlar için teknolojiyi' geliştirmek temel hedefimiz her zaman TUIASI araştırma, öğretim ve teknoloji transferi faaliyetlerinin çekirdeğini oluşturmuştur. Bu amaç bizi üniversiteyi sürekli olarak geliştirip geliştirdi. Şu anda yaklaşık 13.000 öğrencisi, 23 araştırma ve mükemmellik merkezi ve 8 araştırma ekibi ve onaylanmış araştırma laboratuarı bulunmaktadır. TUIASI , 25 ülkeyle TUIASI üzerinde Erasmus anlaşması imzaladı, böylece dünyanın her yerinden insanlarla tanışacaksınız. Üniversite Kütüphanesinin, Dublin'deki Trinity College Kütüphanesi ve Fransa Ulusal Kütüphanesi'nin beğenileriyle rekabet eden, dünyanın en güzel kütüphanelerinden biri olduğunu biliyor muydunuz?

Üniversite, çalışma alanındaki sürekli değişen talepleri karşılamak için sürekli olarak tesislerini ve müfredatlarını geliştirerek öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarına odaklanmaktadır. TUIASI ulusal ve uluslararası işletmelerle güçlü bağları var, Microsoft, Delphi, Continental, Amazon gibi büyük firmalar ve diğerleri, Teknik Üniversitenin öğrencileri ve mezunlar genellikle stajyerler veya çalışanlar oldu.

Fakülteler

 • Otomatik Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi
 • "Cristofor Simionescu" Kimya Mühendisliği ve Çevre Koruma Fakültesi
 • İnşaat Mühendisliği ve Bina Hizmetleri Fakültesi
 • Makine İmalat ve Endüstri Yönetimi Fakültesi
 • Elektronik, Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi
 • Elektrik Mühendisliği Fakültesi
 • Hidroteknik, Jeodezi ve Çevre Mühendisliği Fakültesi
 • Makine Mühendisliği Fakültesi
 • Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Fakültesi
 • ”GM Cantacuzino” Mimarlık Fakültesi
 • Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İşletmeciliği Fakültesi

TUIASI çekirdeği - topluluğu

Üniversite çok sıkı bir topluluktur. Öğrenciler, idari personel ve öğretmenler düzenli olarak buluşur ve ortak projelerle birlikte çalışır - yarış arabaları inşa etmek veya bir Romanyalı otomobil markasını yeniden başlatmak - ARO - spagetti veya Noel ağacından yapılmış bir model bina gibi ilginç ve eğlenceli yapılar inşa etmek Her yıl altın, bronz ve gümüş madalyalarla geri dönen, çeşitli 3D şekillerden oluşan ve uluslararası matematik ve mühendislik zorluklarıyla mücadele etmek için güçlerin birleştirilmesi.

Bu işbirliği kampüse kadar uzanıyor; kampüs içinde yaşayan öğrencilerle yaşam tarzlarını ve konaklama yerlerini geliştirmek için haftalık toplantılar düzenleniyor. Öğrencilerin talebi üzerine, hızlı internet bağlantısı ile donatılmış ve gece geç saatlerde açık olan ve aynı zamanda saat yıkama istasyonlarının çevresinde iki yeni konferans salonu inşa edildi. Son yıllarda, kampüs personeli akıllı bisiklet park sistemleri üzerinde çalışıyordu ve kampüs içindeki ve çevresindeki yeşil alanları canlandırdı.

TUIASI - BEST, TUIASI ve her 11 fakülte için 13 öğrenci dernekleri vardır - öğrencilerin haklarını, ders dışı ve yaygın öğrenmeyi teşvik etmek ve tabii ki çok eğlenmek. Bu organizasyonlar genellikle atölye çalışmaları, gösteriler, geziler ve spor yarışmaları gibi çeşitli kültürel ve profesyonel etkinlikler düzenlerler.

tesisler

Samimi, konforlu ve güvenli bir atmosfer oluşturmak için sürekli çalışıyoruz; bu nedenle TUIASI öğrencileri, mükemmel standartlarda geniş bir tesis yelpazesine sahiptir. Romanya'nın en büyük üniversite kampüslerinden olan kampüste, modern rezidans salonları, uygun fiyatlarla yeni bir kafeterya, öğrencilerin kişisel gelişim, yeni ve profesyonel programlar aracılığıyla geliştirdikleri yeni deneyimlerden keyif alabilecekleri bir danışma merkezi bulacaksınız Üniversite, öğrenciler için özel fiyatlara sahip spor tesisleri ve TUIASI öğrencileri için ücretsiz çamaşırhane hizmeti vermektedir.

Kütüphane

Referans ve araştırma teknik kütüphanesi olarak kurulan TUIASI Kütüphanesi, merkezi bir kütüphaneye ve altı şubeye sahiptir. Dünyanın en güzellerinden biri olarak kabul edilir ve yeni teknolojiyi geleneksel öğrenme ve araştırmaya dahil eder.

Kütüphane, uluslararası kataloglama ve indeksleme uygulamalarına göre arşivlenen yaklaşık bir milyon cilde sahiptir ve mühendislik ve teknoloji, bilim, ekonomi ve hukuk alanlarında geniş bir alanda öğretimi ve araştırmayı desteklemektedir.

Konaklama ve kafeterya

Ülkenin farklı bölgelerinden gelen birçok Romen öğrencisi ve birçok yabancı öğrenci gibi, kampüste yaşamayı seçebilirsiniz. Üniversitede konaklama, 'Tudor Vladimirescu' Öğrenci Kampüsü'ndeki 21 yurt ve 8.000 yer anlamına gelir. Ayrıca, ucuz ve lezzetli yemekler yiyebileceğiniz yeni ve modern bir kafeterya bulunmaktadır.

Sağlık hizmeti

Öğrenci Sağlığı Hizmeti (Policlinica Studenţească) öğrencilere çok çeşitli tıbbi hizmetler sunmaktadır ve kampüste bulunmaktadır. Tüm uluslararası öğrenciler doktorlardan ve hastane tedavisinden ücretsiz danışmanlık alabilirler.

Şehir, kampüs ve öğrenci hayatı

Moldova'nın kalbi ve Romanya'nın en işlek, en hareketli şehirlerinden biri olan Yaş'ta çalışacaksınız. Harika yerler, lezzetli yerel yemekler ve anında aşık olacağınız harika gece hayatı. Şehirdeki küçük bir şehir gibi 8.000 öğrenci kampüsü olan 'Tudor Vladimirescu'da yaşayacaksınız. Kampüste ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz: harika ve inanılmaz ucuz yiyeceklerden oluşan bir kantin, modern spor salonu, oyun alanları, kafeler, barlar, kulüpler, buna ad verin! Yurtlar, Iulius Alışveriş Merkezi'ne (dükkanlar, restoranlar, 3D sinema vb.) Ve şehrin en yeni iş ve alışveriş merkezi Palas'a yürüme mesafesindedir.

Bu arada, Romanya’nın Avrupa'da en iyi internet hızına sahip olduğunu biliyor muydunuz? Kıtada ilk ve dünyada 10'uncu sırada. Arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişimde kalın ve kampüste iken bir Facebook gönderisini, Instagram görüntüsünü veya tweetini asla kaçırmayın.

Boş zaman ve spor

Bir TUIASI öğrencisi olarak hayat iş, kurs ve araştırma ile ilgili değildir. İki modern ve tam donanımlı spor salonu, altı oyun alanı, fitness ve aerobik merkezi ile futbol, voleybol ve basketbol oynayabileceğiniz bir yer sağlayarak, spor ve eğlence tesisleri aracılığıyla sağlıklı bir yaşam tarzı deneyimini teşvik ediyoruz.

Konumlar

 • Iași

  Bulevardul Profesor Dimitrie Mangeron 67, 700050, Iași

  sorular