Keystone logo
© Dark Frame - www.darkframe.pl
Lodz University of Technology

Lodz University of Technology

Lodz University of Technology

Tanıtım

Lodz University of Technology ( TUL ), Polonya'nın en büyük ve en iyi devlet teknik üniversitelerinden biridir ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %15'tir ve Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu'nun gururlu bir üyesidir. 1945 yılında kurulan TUL , güçlü bir mühendislik eğitimi geleneğine sahiptir ve araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliği alanındaki başarılarıyla tüm dünyada tanınmaktadır.

Yaklaşık %10'u uluslararası öğrenci olmak üzere 10.000'den fazla öğrenci Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora diplomalarını 9 fakültede ve 25'ten fazlası İngilizce ve Fransızca olmak üzere 65'ten fazla eğitim programı sunan Uluslararası Mühendislik Fakültesi'nde almaktadır. Ek olarak, öğrencilere çift diploma programları, hareketlilikler (AB içinde ve dışında) yapma ve yüksek öğrenim mikro modüllerinde öncü olma olanağı sunulmaktadır. Bilim, mühendislik, teknoloji, yönetim ve işletme alanlarındaki profesyonelleri eğitmek için, birçok yenilikçi öğrenme ve öğretme yönteminin yanı sıra, mücadeleye dayalı öğrenme, tasarım odaklı düşünme ve ters çevrilmiş eğitim kullanılmaktadır. Öğrenciler ayrıca, özellikle belirli alanlardaki uzmanlar tarafından yürütülen derslere katılma veya TUL şehirdeki ve en yakın bölgesindeki Amazon, Ikea veya TomTom gibi ortak şirketlerinde şirket yerleştirme gibi uygulamalı fırsatlara da sahip olurlar.

TUL şehir merkezindeki 37 hektarlık kampüsüyle ayrıca 9 yurtta konaklama ve ücretsiz internet erişimi sunmaktadır. İşe gidip gelme süresinin en aza indirilmesi, zevklere yer açar! 75'e yakın öğrenci bilim kulübüyle TUL bilime tutkusu olan ve bilgilerini zenginleştirmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir yerdir. Üniversite aktif insanları memnuniyetle karşılar ve çeşitli öğrenci girişimlerini destekler. Żak öğrenci radyo istasyonu, 88,8 MHz'de 24 saat yayın yapan TUL Korosu, 40 yıldır kesintisiz sahne varlığına sahipken, olimpik yüzme havuzu ve 31 spor bölümü, yüksek dozda enerjiye sahip olanların ilgisini çekebilir.

kabul

Her akademik yılda iki giriş yapılmaktadır.

 • Mayıs/Haziran aylarında - Yaz döneminde (1 Mart) başlayan yüksek lisans programlarına kabuller.
 • Aralık/Ocak aylarında - Lisans ve Yüksek Lisans programlarına kabuller Kış döneminde (1 Ekim) başlar.

Başvuruların başlamasından birkaç ay önce Üniversitenin web sitesinde ayrıntılı bir gündem yayınlanır. Son teslim tarihleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi kontrol edin.

Nasıl Başvurulur?

 1. Başvuru sürecinize başlamadan önce kabul prosedürlerini dikkatlice incelemenizi rica ederiz.
  "Uluslararası Adaylar" sekmesi altında yer alan tüm bilgileri okuyun. Orada gerekli belgelerin listesi, mevcut kurslar, öğrenim ücretleri, burslar, dil gereksinimleri vb. dahil olmak üzere kabul süreciyle ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
 2. Kabul portalımızda bir hesap oluşturun. Daha sonra her zaman rekrutacja.p.lodz.pl adresinden kabul portalına girin. 1./2. derece çalışmaları seçin ve ardından "Polonya vatandaşı değilim";
 3. Tüm kişisel verileri doldurun ve ardından belge yükleme olanağı sizin için engeli kaldıracaktır;
 4. Gerekli tüm belgelerin taramalarını web sitemizde belirtilen sürede yükleyin;
  • Belgelerinizin apostil tasdikli olması ve/veya tasdik edilmesi ve yeminli bir tercüman tarafından Lehçe veya İngilizceye çevrilmesi gerektiğini unutmayın.
  • En fazla 4 programa başvurabilirsiniz.
  • Sonuçları bekle.

Burslar ve fon sağlama

 1. En iyi adaylar öğrenim ücreti ödemeden öğrenime başvurabilirler (10 fakültenin her birinde iki yer). Daha fazla bilgi için aşağıdaki düğmeye tıklayın.
 2. Adayların ayrıca Polonya hükümeti burslarını da kontrol etmeleri önerilir.

Maddi durumu zor olan ve ailede kişi başına düşen aylık net geliri, Kurumla mutabakata varılan bireysel yardım türlerinin miktarına ilişkin ayrı bir Tebliğde belirtilen tutarı aşmayan öğrenciye/doktora öğrencisine Sosyal Burs verilebilir. Öğrenci Hükümeti ve Doktora Öğrencileri Hükümeti.

Özellikle haklı durumlarda, öğrenci/doktora öğrencisine artırılmış sosyal burs verilebilir.

Engelli kişiler için Burs, engellilik belgesine, engellilik derecesi belgesine veya Sanatta belirtilen bir sertifikaya sahip bir öğrenciye/doktora öğrencisine verilebilir. Engelli kişilerin mesleki ve sosyal rehabilitasyonu ve istihdamına ilişkin 27 Ağustos 1997 tarihli Kanunun 5 ve Madde 62'si.

Bursun miktarı engellilik derecesine bağlıdır. Kendini geçici olarak zor bir yaşam durumunun içinde bulan bir öğrenci/doktora öğrencisi yardım alabilir.

Rektörün öğrencilere yönelik bursu, olağanüstü akademik sonuçlar elde eden, bilimsel veya sanatsal başarılara sahip olan veya en azından ulusal düzeyde yarışmalarda spor başarıları gösteren bir öğrenciye verilebilir.

Burs şu kişilere verilebilir:

 1. Aşağıdaki koşullardan en az birini karşılayan, Matura sınavına girdiği yılda öğreniminin ilk yılına kabul edilen bir öğrenci:
  TUL kabul edilen her yabancı öğrenci, 9 Öğrenci Yurdu'ndan birinde kalabilir. Kampüse sadece 2 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tek ve çift kişilik odalarda konaklama ücreti aylık yaklaşık 150 Euro’dur. Konaklama detayları için lütfen web sitemize bakınız.
  • Eğitim sistemi hükümlerinde belirtilen uluslararası bir olimpiyatın galibi veya merkezi düzeydeki bir olimpiyatın galibi veya finalisti olması,
  • Spor Yasası hükümlerinde belirtilen belirli bir spor dalında Polonya Şampiyonu unvanı için en azından bir spor müsabakasında halihazırda madalya sahibi olan;
  • Olağanüstü akademik sonuçlar elde eden bir öğrenci. Yüksek lisans öğrencileri bu bursa öğrenimlerinin ilk yılında, Lisans derecesi öğrencileri ise ancak öğrenimlerinin ilk yılından sonra başvurabilirler.
  • Bir önceki akademik yılda (başvurunun sunulmasından önce), Yönetmelikte açıklanan ilkelere göre değerlendirilen, bilimsel veya sanatsal başarılara veya en azından ulusal düzeyde yarışmalarda spor başarılarına sahip olan, birinci veya ikinci aşama öğrencileri .
  • Öğrenim ücretleri rekabetçidir ve diğer AB Üniversitelerine göre önemli ölçüde daha düşüktür. Öğrenim ücretleri dönem başına 500-2000 USD arasında değişmektedir. Öğrenim ücretleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi kontrol edin. (İngilizce eğitim programlarının çoğunun maliyeti dönem başına 2000 USD'dir. Her akademik yılda iki dönem vardır);
  • Öğrenim programı başına başvuru ücreti yalnızca 85 PLN*'dir (yaklaşık 20 Euro) ve adaylar, kabul şanslarını artıran en fazla 4 öğrenim programına başvurabilirler;
   *Mimarlık Lisansı/Tasarım Lisansı/Endüstriyel Tasarım Lisansı için başvuruyorsanız ve kampüste çizim becerileri sınavına girmeniz gerekiyorsa 150 PLN ve giriş sınavına girmek zorunda olan ikinci aşama eğitim adayları için 100 PLN - çevrimiçi röportaj.
 2. Polonya'da yaşam ekonomiktir ve maliyeti diğer AB ülkelerine göre çok daha düşüktür. Ayrıca Lodz'da yaşam, ülkenin 4. büyük şehri olmasına rağmen diğer şehirlere göre daha ucuz. Daha fazla bilgi için üniversiteyle iletişime geçin.

Ana Değişiklikler Endişesi

 • Yardımlara başvuru yöntemi - burslar dönem bazında verilecektir;
 • Rektör bursu kapsamındaki başarı kataloğunda değişiklikler yapıldı.

Sıralamalar

Eğitim dergisi "Perspektywy"nin 2023 yılı üniversite sıralamasında,

 • Lodz University of Technology teknik üniversiteler arasında beşinci sırada yer aldı.
 • Polonya'daki devlet üniversiteleri arasında dokuzuncu sırada. Ayrıca Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın raporuna göre Polonya'da en sık seçilen dördüncü üniversitedir.

Geçtiğimiz yıl, Lodz University of Technology en prestijli uluslararası sıralamaların dördünde de yer aldı.

 • Uluslararası Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamasında 32 Polonya üniversitesi arasında
 • QS Dünya Üniversite Sıralamasında 19 Polonya üniversitesi arasında
 • US News En İyi Küresel Üniversiteler Sıralamasına 37'si dahil edildi
 • ShanghaiRanking'in Küresel Akademik Konular Sıralaması'nda Enerji Bilimi ve Mühendisliği disiplininde listelenmiştir.

Lodz University of Technology , üniversitenin 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinin uygulanmasına yönelik faaliyetlerine odaklanan THE Impact sıralamasına ikinci kez dahil oldu.

 • TUL Hedef 8'e ulaşmayı amaçlayan faaliyetlerde en yüksek puanı aldı.
 • Ekonomik büyüme ve insana yakışır iş, küresel TOP 200'e girme ve ülkede ilk sırada yer alma.
 • Ayrıca Goal 17'de Polonya üniversiteleri arasında da ilk sırada yer alıyor.
 • Hedefler için Ortaklık, küresel İLK 300'de yer almak. Hedef 9. İnovasyon, Sanayi, Altyapı'da TUL , İLK 400'de yer alıyor.

Konumlar

 • Łódź

  Stefana Żeromskiego, 116, 90-924, Łódź

  sorular