Keystone logo
Tallinn University of Technology Kamu Sektörü İnovasyonu ve e-Yönetişim Yüksek Lisansı
Tallinn University of Technology

Kamu Sektörü İnovasyonu ve e-Yönetişim Yüksek Lisansı

Tallinn, Estonya

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Erasmus Mundus Master of Science in Public Sector InnOvation and EGovERnance (PIONEER), KU Leuven, Münster Üniversitesi ve Tallinn Teknoloji Üniversitesi tarafından düzenlenen 120 AKTS'lik ortak bir yüksek lisans programıdır.

Bu yüksek lisans programının arkasındaki genel fikir, kamu sektörünün BİT ve teknolojik yeniliklerin potansiyelinden tam olarak yararlanabilmesi için disiplinler arası uzmanlığa ihtiyaç duymasıdır. BİT'in kamu sektörünün modernizasyonu ve inovasyonu için giderek daha önemli hale geldiği bir bağlamda, sektörün kendisi de (1) teknolojik uzmanlığı verimlilik, etkinlik, performans ve kullanıcı ihtiyaçlarına dönüştürebilen ve (2) yeni teknolojileri uygularken kamu sektörünün örgütsel, kültürel, sosyal ve yapısal özelliklerini dikkate alabilen uzmanlara ihtiyaç duymaktadır. Sonuç olarak, disiplinler arası eğitim bir gereklilik haline gelmiştir. PIONEER'in amacı da budur.

PIONEER, öğrencilere kamu sektörü inovasyonu ve inovasyon sürecinde BİT ve teknolojik gelişmelerin rolü hakkında uzmanlaşmış yetkinlikler kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu program, akademik uzmanlığı profesyonel vakalar ve ulusal deneyimlerle birleştiren disiplinler arası ve uluslararası bir programdır. Program üç ana ilke üzerine inşa edilmiştir: öğrencilerin 3 ila 4 farklı yerde öğrenim görecekleri için yerel bağlamdan öğrenme ve yararlanma becerisine sahip oldukları yerinde uzmanlık; müfredatta akademik bilgi ile mesleki uzmanlık arasında bir denge; öğrencilerin farklı teorik çerçeveleri, yetkinlikleri ve becerileri geleceğin kamu sektörü için gerekli olan bir dizi yetkinliğe entegre etme fırsatına sahip oldukları disiplinlerarasılık.

Okul Hakkında

sorular