Keystone logo
Tallinn University of Technology Teknoloji Yönetişimi ve Sürdürülebilirlik Yüksek Lisansı
Tallinn University of Technology

Teknoloji Yönetişimi ve Sürdürülebilirlik Yüksek Lisansı

Tallinn, Estonya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline *

Aug 2024

EUR 3.400 / per year **

Kampüste

* AB vatandaşı olmayanlar; 1 Haziran - AB/AEA ülkeleri ve İsviçre vatandaşları

** AB/AEA ve AB vatandaşı olmayanlar için

Tanıtım

Teknoloji Yönetişimi ve Sürdürülebilirlik, disiplinler arası ve disiplinler ötesi olduğu kadar gelecek odaklı bir yüksek lisans programıdır: ekonomi ve kalkınma, teknoloji ve inovasyon üzerine alternatif perspektiflerden sürdürülebilirlik, yönetişim ve kamu politikalarına kadar sürdürülebilir bir sosyo-ekonomik geleceğin tüm temel bileşenlerinin amaca yönelik olarak birbirine bağlandığı bir programdır.

Öğrenciler, dünya çapında kalkınmanın temel itici güçleri ve sürdürülebilir ve insan merkezli kalkınmanın sağlayıcıları olarak teknolojik değişimler ve modern teknolojiler hakkında bir anlayış kazanırlar.

Programımız öğrencileri sürdürülebilirlik, inovasyon ve teknoloji konularında farklı bakış açılarıyla donatmakta ve eleştirel düşünme ve analiz kapasitelerini geliştirmektedir. Sürdürülebilir teknolojik, kamusal ve sosyal inovasyonlara liderlik etmek ve bunları yönetmek için pratik beceriler geliştirir. Mezunların hedefleri, sürdürülebilirlik ve inovasyon merkezli kamu ve uluslararası kurumların yanı sıra özel şirketler ve toplum temelli kuruluşlardaki kariyerleri kapsamaktadır.

Program, Tallinn Teknoloji Üniversitesi Ragnar Nurkse İnovasyon ve Yönetişim Bölümü (RND) tarafından tasarlanmış ve sunulmuştur. RND, modern, küreselleşmiş ve karmaşık bir dünyada başarılı olmak için benzersiz yetkinlikler olan sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve teknolojik değişimin ekonomisini (neden?) ve yönetişimini (nasıl?) birleştiren benzersiz bir araştırma ve öğretim kurumudur. RND, Avrupa'nın önde gelen Dijital Toplumlarından biri olan Estonya'nın başkenti Tallinn'de yer almaktadır. Estonya'da eğitim almak, öğrencilere geleceğin nasıl görünebileceğine dair benzersiz içgörüler sunar. Teknoloji Yönetişimi ve Sürdürülebilirlik Yüksek Lisans programına katılmak, öğrencilere daha iyi bir yarın için teknolojik yenilik ve dijital dönüşümden yararlanmak için gereken bilgi ve becerileri kazanma fırsatı verir.

Neden Bu Program?

  • Program tasarımı, ana akım ekonomi ve yönetişim teorilerinin standart (soyut ve evrensel) ders kitabı bilgisine daha gerçekçi ve ilgili perspektifler ve pratik vaka çalışmaları ile bir alternatif sunmaktadır
  • Öngörülebilir gelecekte AB, dijital dönüşümü sürdürülebilir geçişler için bir araç olarak görüyor ve bu amaçla dijital dönüşüm araçlarını ve fırsatlarını kullanmak için beceri ve kapasite geliştiriyoruz
  • Program, önde gelen Estonyalı ve uluslararası yenilikçiler ve vizyonerlerden saha ziyaretleri ve konuk konferanslar sunmaktadır
  • Program, vaka çalışmasına dayalı öğretime dayanmakta ve ilgili teoriyi ihmal etmeden staj ve pratik deneyimi güçlü bir şekilde vurgulamaktadır.
  • Estonya'da minimum kalış süresi bir yıldır - ikinci yıl "Staj & Consulting Lab" ve dünyanın herhangi bir yerinde yapılabilecek mezuniyet tezi yazımına ayrılmıştır
  • Öğretim üyeleri uluslararası düzeyde seçkin ve ödüllü profesörlerdir
  • Yüksek Lisans programı, öğrencilere sürdürülebilirlik geçişlerini, teknolojik değişimleri ve inovasyonları anlamak, yönetmek ve yönlendirmek için tutarlı bir dizi beceri sunan en ünlü inovasyon ve yönetişim akademisyenlerinden bazılarını - Carlota Perez, Erik S. Reinert, Wolfgang Drechsler, Jan A. Kregel, Vasilis Kostakis ve diğerleri - bir araya getiriyor.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Burslar ve fon sağlama

İdeal Öğrenciler

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular