Keystone logo
Turiba University

Turiba University

Turiba University

Tanıtım

Baltık Devletlerinin En Büyük Özel Üniversitesine Hoş Geldiniz!

Turiba University , istikrarlı gelenekleri ve ortak bir Avrupa eğitim alanı vizyonuyla Letonya'nın önde gelen özel yüksek öğretim kurumlarından biridir. 1993 yılında kurulan Turiba, 3500'den fazla öğrencisi, 15.000 mezunu, modern konferans salonları, kütüphanesi, öğrenci kampüsü - pansiyonu ve büyük spor salonu ile gurur duymaktadır.

Turiba University , İşletme, Turizm, İletişim ve Bilişim alanlarında eğitim sunmaktadır. Turiba Üniversitesi ayrıca yurtdışında bilgi ve deneyim elde etmek için çok çeşitli fırsatlar sunmaktadır - ERASMUS programları, çift diploma ve ikili değişim programları.

Üniversite uluslararası odaklıdır; 45 ülkeden yaklaşık 1000 uluslararası öğrenci ve birçok uluslararası öğretim üyesi ve konuk konuşmacı bulunmaktadır. Her kültür ve her birey için çok kültürlü ve samimi bir ortam sunuyoruz.

Turiba'nın 3 fakültesi ve 1 çalışma bölümü vardır:

 • İşletme (İşletme, Lojistik ve İletişim yönergeleri)
 • Uluslararası Turizm
 • Bilgisayar sistemleri
 • Kanun

Neden Turiba University eğitim seçmelisiniz?

 • Baltık ülkelerindeki önde gelen bir özel üniversitede yüksek kaliteli ve dünyaca tanınan eğitim
 • Burs olanakları, ERASMUS ve çift diploma programları
 • Uygulama odaklı çalışmalar ve staj olanakları
 • Çok kültürlü ve samimi bir ortamda eğitim
 • Uluslararası akreditasyon ve dünya çapında tanınan dereceler
 • Modern kampüs, konforlu çalışma ve yaşam ortamı
 • Güvenli ve güvenli ortam
 • Profesörlerden ve personelden her öğrenciye kişisel yaklaşım
 • Baltık ülkelerinin ekonomik ve kültürel merkezi olan, Baltık devletlerinin en büyük şehri Riga'da çalışmalar

pratik çalışmalar

Turiba, pratik odaklı bir üniversitedir çünkü pratik çalışmalar, çalışmalara harcanan zamanın %60'ını, teori ise %40'ını oluşturur. Öğretim görevlileri, teoriye ek olarak belirli bir alanın dünyasına dair fikir veren geniş bir deneyime sahip alan profesyonelleridir. Her yıl ilkbahar ve yaz aylarında eğitiminiz sırasında staj yapacak ve iş deneyimi kazanacaksınız. Staj yapacağınız şirketi Letonya'da veya yurt dışında seçebilirsiniz. Öğrenciler yurt dışında staj yapmaları halinde de ERASMUS bursu alabilirler.

İstihdam olanakları

Turiba University işverenler tarafından kabul görmüştür ve en çok tanınan üniversiteler arasında yer almaktadır . Mezunların %99,61'i istihdam ediliyor—bu, Letonya üniversiteleri arasında en yüksek istihdam oranıdır; ayrıca üniversite öğrencilerinin %80'den fazlası öğrenimleri sırasında çalışmaktadır.

Mezunlarımız ve öğrencilerimiz tanınmış ulusal ve uluslararası şirket ve kuruluşlarda staj yapmaktadır. Turizm fakültesi işbirliği yapıyor ve mezunlar Booking.com, Radisson Hotels, Accor Group Hotels ve Kempinski Hotels'de çalışıyor. BT alanı öğrencileri, Accenture, Tieto Letonya, Visma Enterprise ve Envirotech gibi tanınmış BT ve teknoloji şirketlerinde istihdam edilmektedir. İletişim mezunları, Letonya'daki en önemli kültürel organizasyonların yanı sıra devlet ve hükümet iletişim uzmanları ve büyük ulusal ve uluslararası şirketlerde halkla ilişkiler ve iletişim yöneticileri olarak çalışmaktadır. İşletme programı mezunları, farklı ulusal düzeydeki şirketlerde (örneğin, Riga Uluslararası Havaalanı, TET, Sakret ve diğerleri) CEO olarak istihdam edilmekte ve ayrıca kendi işlerini yürütmektedir.

Akreditasyonlar

Turizm programlarına prestijli UNWTO (Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü) TedQual akreditasyonu verilmiştir. Turiba University Baltık Devletleri ve Kuzey Avrupa'da bu prestijli akreditasyona sahip tek üniversitedir.

Konumlar

 • Riga

  Graudu street 68

sorular