Keystone logo
Universidad Europea Finansal Yönetimde Master
Universidad Europea

Finansal Yönetimde Master

Alcobendas, İspanya

9 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Oct 2024

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Finansal Yönetim Yüksek Lisansı, Fintech İspanya'nın desteğine sahiptir ve ticaret, yatırım, danışmanlık, risk ve servet alanlarında finansal çözümler sunan Refinitiv aracını kullanacağınız tek yüksek lisans kursudur.

Bu yüksek lisans programında, veri görselleştirme ve çıkarma araçlarını ve Cognos Analytics, Tableau, Big Data ve Fintech gibi finansal teknolojileri uygulayarak öngörülemeyen küresel ortamlarda finansal kararları nasıl alacağınızı öğreneceksiniz.

Vergilendirme, yönetim, finansal planlama, likit varlıklar, M&A süreçleri, özel sermaye, risk sermayesi, VaR metodolojileri ve diğer finansal risk analizi kavramlarına hakim olmanın yanı sıra, yönetim profiliniz stratejik iletişim ve etkili liderlik gibi kesişen becerilerle geliştirilecektir.

Neden Finansal Yönetim alanında yüksek lisans eğitimi almalısınız?

  • Dijital beceriler edinecek ve Cognos ve Tableau gibi veri görselleştirme araçlarını, finansta iş analitiği tekniklerini ve ticari, stratejik ve iş konumlandırma amaçları için veri madenciliği ve analizini (Büyük Veri) kullanmayı öğreneceksiniz. Ayrıca, öngörülemeyen küresel ortamlarda finansal karar verme için Fintech'i nasıl kullanacağınızı da öğreneceksiniz.
  • Mali yönetim, denetim, danışmanlık ve mali aracılık alanlarında edindiğiniz bilgi, beceri ve yetkinlikleri pratik ve bütünleştirici bir şekilde uygulayabileceksiniz. İş kararlarının mali sonuçları, optimizasyon stratejileri, vergi yükleri ve farklı yatırım alternatiflerinin mali getirileri hakkında pratik bir anlayış geliştireceksiniz.
  • Uluslararası düzenleyici çerçeveler, MiFID II düzenlemelerinin nasıl uygulanacağı, uluslararası finansal sistemin doğası, yatırım analizi, finansal varlıkların ve şirketlerin değerlemesi, stratejik planlama ve daha fazlası gibi finansal planlama ve yönetim ve bunun gerektirdiği her şey hakkında bilgi edineceksiniz.
  • Şirket performansını artıracak kararlar almak için vergi planlaması, yatırım yönetimi ve vergi optimizasyon stratejilerini analiz edebileceksiniz. Finansal ve iş riskinin analizi, kontrolü ve yönetimi ile VaR gibi ilgili metodolojilerde uzmanlaşacak ve M&A süreçleri ve riskten korunma stratejilerinin uygulanması hakkında bilgi edineceksiniz.
  • Finansal Yönetim Yüksek Lisans programındaki öğretim kadrosunun %90'ı şu anda finans, bankacılık ve sigorta sektörlerinde çalışan profesyonellerden oluşmaktadır. Fintech İspanya'nın kurucusu ve yöneticisi ve CaixaBank, Dünya Bankası, Banco Santander ve Barclays Bank'tan yatırım bankacılığı deneyimi de olan üst düzey yöneticiler gibi çalışan profesyonellerden öğrenin
  • Ticaret, yatırım, danışmanlık, risk ve servet alanlarında finansal çözümler sunan Refinitiv aracı ile finansal yönetim, yatırım değerlendirmesi, risk analizi ve kontrolü öğrendiğiniz tek yüksek lisans derecesi. Ayrıca, yüksek lisans programı boyunca bu aracı ders saatleri dışında kullanabilecek, böylece pratik yapabilecek ve kavramsal bilgilerinizi güçlendirebileceksiniz.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular