Keystone logo
University Of Evry Val D'Essonne - UEVE

University Of Evry Val D'Essonne - UEVE

University Of Evry Val D'Essonne - UEVE

Tanıtım

Evry Üniversitesi, Lisans'dan Doktora'ya kadar çoğu disiplinde (sağlık hariç) eğitim vermektedir. Aynı zamanda sosyo-ekonomik dünyayla yakın bağlantılı mesleki kurslar geliştirmekte ve bu da onu yüksek öğrenimdeki çırak öğrenci sayısı bakımından Fransız üniversiteleri arasında hızla birinci sıraya yükseltmektedir.

Başlangıcından itibaren bu çifte gereksinimi belirler. İlki uluslararası kapsamda: araştırma yoluyla geleceğin araştırmacılarını nesiller boyu eğitirken laboratuvarlarımızın uzmanlık alanlarında en yüksek dünya düzeyinde olmasını desteklemek. İkincisi, sosyal sorumluluğumuzu eyleme dönüştürür: daha yüksek yeterlilik eğitimi yoluyla gençlerin özgürleşmesine katılın ve onları cumhuriyetçi ilkeleri izleyerek topluma ve profesyonel dünyaya entegre olmaya hazır vatandaşlar ve mezunlar yapın.

Evry Üniversitesi, yardımcı üye üniversite olarak Paris-Saclay Üniversitesi'ne tamamen entegre edilmiştir. Bu üniversite aynı zamanda UVSQ (Versailles Üniversitesi Saint-Quentin-en-Yvelines), 4 grandes écoles, Yüksek Bilimsel Çalışmalar Enstitüsü ve 6 Ulusal Araştırma Örgütü'nü de ilişkilendirir. Güneybatı Ile-de-France bölgesinde, amacı dünya standartlarında yoğun bir araştırma üniversitesi inşa etmek (Fransa'daki araştırmaların% 15'i) ve olabildiğince çok insan için yüksek öğretime erişimi güçlendirmektir. Yüksek lisans derecelerimizin ve tüm doktoralarımızın büyük çoğunluğu artık "Université Paris-Saclay" olarak damgalanmıştır.

Konumlar

  • Courcouronnes

    Boulevard François Mitterrand,23, 91000, Courcouronnes

    sorular