Keystone logo
Université Francophone du Congo

Université Francophone du Congo

Université Francophone du Congo

Tanıtım

Kongo Frankofon Üniversitesi "UFRACO" Goma

Kongo Frankofon Üniversitesi Goma Kuzey Kivu, Demokratik Répulique Kongo ilinde yer almaktadır. o LMD sistemi içinde hareket ediyor.

Mutasyonlar sosyal Afrikalı toplumların politikaları ve tüm Afrika kıtasının için ufukta zorluklar her entelektüel tartışmaları, en moda öneri ve çatışma ve en etkili fikirlerini uyarılmış ve değerli oluştuğunu belirtir . Şimdi giriyorsunuz küreselleşme bu geri dönüşü olmayan çevirme, tüm halklar katkıda bulunmak, belirli sorunlara özgü cevapları ayarlamak için, çeşitli derecelerde, aynı kısıtlamaları ve fırsatları tabi ve az ya da çok acil olarak adlandırılan vardır ortak zorluklara evrensel bir önlem bulmaya.

eğitim zaten yaygın sayısız raporlarda öngörülen farklı bir kader talip etmek Afrika sağlayacak ana kol çünkü Birleşmiş Milletler sonra Afrika Birliği 2006 yılında, eğitim için ikinci bir on yıl başlattı uluslararası uzmanlar. Afrika bilgi ve yenilik eksikliğinden hasta. bilgi ekonomisi önümüzdeki yıllarda uluslararası ilişkiler kalbi olacak.

Dünyada bir bilgi toplumu ortaya çıkması yüksek öğrenim ve araştırma Afrika'da ve ne Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde daha büyük zorluklar doğurur. Üniversite bir ortam diploma, artık seçkinlerin üretiminin geleneksel tekeline olarak algılanmaktadır. Bu kendisi entegrasyon yer toplumda ve mevcut ve geleceği sorgulamaya olmak engellemek birçok işlev bozukluklarının saplanıp edilir. temel nedeni tam olarak zorluklar dinlenmiş hak ediyor.

Akademik yörüngelerini çıkmaz bütün kötülüklerin boğulmuş akademik kurumudur göstermektedir. Temel fikir, ulusal ve uluslararası düzeyde bugünün akademik ve bilimsel değişiklikleri işaretlemek kalite, modernite ve rekabet şartlarını adapte etmektir.

HEDEFLER Kongo FRANSIZ ÜNİVERSİTESİ AMAÇLARI.

UFRACO sloganı: "Özgürlük, Hakikat Bilim" (Libertas Veritas Scientia)

subject: Tren erkekler ve mümkün olduğunca eksiksiz, Eğitim, toplam olmalıdır ona göre hareket etme karar verebilmenin yetkili ve sorumlu kadınlar.

Bu, bir eğitim ve eğitim öğretim arayacak. Geçerlerse yerde, örnek bir ahlaki davranış ve yaşam becerileri ve görgü kayda değer kültürünü göstermek için olacak edinilen entelektüel donanımları dışında Bizim finalistler.

UFRACO konferans, seminer, sempozyum, bilimsel toplantılar yoğunlaştırarak hedeflerine ulaşmak için mümkün olan tüm araçları kullanacaktır. Bir üniversite Bologna süreci, LMD sistemi saptanmış gibi, öğrencilerine ve diğer üniversitelerle olan öğretmen hareketliliği denetim sistemini istiflenmesi.

Konumlar

  • Goma

    44, Avenue KINSHASA, Q. MABANGA SUD, COMMUNE DE KARISIMBI, , Goma

    sorular