Keystone logo
University of Hamburg, Institute of Law & Economics

University of Hamburg, Institute of Law & Economics

University of Hamburg, Institute of Law & Economics

Tanıtım

Hamburg Üniversitesi

Kuzey Almanya'nın en büyük araştırma ve eğitim kurumu ve G ermany üçüncü büyük Üniversitesi olarak Universität Hamburg mükemmel araştırma ile çeşitli çalışma olanakları birleştirir. Bu çok sayıda disiplinlerarası fırsatlar geniş disiplin spektrum sağlar ve üst bölgesel, ulusal ve uluslararası kurumların geniş bir ağ ile işbirliği peşinde. Universität Hamburg uzun vadeli burs ve bilime adamış ve tüm okullarda sürdürülebilirlik araştırma teşvik edilmektedir.

Federal Mükemmellik Girişimi kapsamında, Universität Hamburg iklim araştırma Mükemmellik Merkezi için 2007 yılında yetki aldı: KlimaCampus Hamburg iklim araştırma ve topraklama sistemlerinin bilim için bir eğitim merkezidir. Ayrıca "İklim, Toprak, Çevre," ileri özellikle başarılı anahtar araştırma alanları şunlardır: Önemlidir ve Evreni, Biyomolekülleri, Nöroloji, Çokdillilik, Yönetim, Kültür ve Teknoloji Yapısı ve Fonksiyonu yanı sıra Farklılıkları ve Eğitim.

Universität Hamburg şu altı okullarda yaklaşık 150 lisans programları sunmaktadır: Kanunun Okulu; İşletme Fakültesi; Ekonomi ve Sosyal Bilimler; Tıp Okulu; Eğitim, Psikoloji ve İnsan Hareketi Okulu; İnsan ve Matematik, Bilişim ve Doğa Bilimleri Fakültesi Okulu.

Ayrıca, çeşitli müzeler ve koleksiyonlar böyle Zooloji Müzesi, Herbaryum Hamburgense, Jeoloji-Paleontoloji Müzesi, Botanik Bahçeleri ve Hamburg Planetarium gibi Universität Hamburg aittir.

Universität Hamburg yerel özel vatandaşlar tarafından 1919 yılında kurulmuştur. Önemli kurucu figürleri Senatör Werner von Melle ve işadamı Edmund Siemers arasındadır. Bu tür Otto Stern, Wolfgang Pauli ve Isidor Rabi olarak Nobel kazanan Universität'a ve Ernst Cassirer Erwin Panofsky, Aby Warburg William Stern, Agathe Lasch, Magdalene Schoch Emil Artin, Ralf Dahrendorf gibi birçok iyi bilinen başka bilim adamları hiç biri aktif değildi Carl Frierich von Weizsäcker, ama bir kaç isim için, burada öğretti.

Hukuk ve İktisat Enstitüsü

Bir araştırma merkezi olarak Enstitüsü 40'dan fazla yıl önce iç hukuk teorik analizi ile başladı. Bugün, Enstitü kamuoyu ve uluslararası hukuk da dahil olmak üzere yasal alanın birçok yönleriyle yasanın ekonomik analiz tarafından sağlanan araçları uygular.

Son yıllarda, hukuk normlarının ampirik analiz yasasının ekonomik analiz alanında giderek daha fazla önem kazanmıştır. Çok Bu bağlamda, enstitünün üyelerinin üstün araştırma ile bilimsel yeniliklere katkı sağlamak.

Enstitünün temel görevi medeni hukuk ekonomik analiz odaklanarak ile Hukuk ve İktisat alanında disiplinlerarası öğretim ve araştırmaların teşviki. Dr. yönetmeni olduğu Yönetme rer. pol Thomas Eger.


Enstitü yasal eğitim, uzmanlık alanı "Ekonomik Kanununun Analizi" ve yönetir lisansüstü programı "Hukuk ve Ekonomi Avrupa Usta" hem de "Hukuk ve Ekonomi Yüksek Lisans Koleji" kapsamında, yol açar. Buna ek olarak, Kanun ve Ekonomi Enstitüsü uluslararası doktora programında "Hukuk ve Ekonomi Avrupa Doktora" katılmaktadır.

Konumlar

 • Hamburg

  Johnsallee 35 Hamburg, D-20148 DE

  • Barcelona

   Barcelona, İspanya

   programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular