Keystone logo
University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

University of Hamburg, School of Mathematics, Informatics and Natural Sciences

Tanıtım

Araştırma, Öğretme, Eğitim ve Form Oluşturma

Universität Hamburg, Almanya'nın 17. yüzyılın başlarına kadar uzanan uzun bir geçmişi olan demokratik olarak kurulmuş ilk üniversitesidir. 1911'de işadamı Edmund Siemers, Üniversitenin ana binası olacak olanı bağışladı. “Araştırmak, Öğretmek, Eğitmek ve Biçimlendirmek” sloganı hala ana kapının üzerinde okunabilir ve Universität Hamburg bugün bu ilkelere bağlılığını sürdürmektedir. Buna göre Üniversite, araştırma ve öğretimi birbirinden ayrılamaz faaliyet alanları olarak görmektedir. Sürdürülebilir eğitimi mümkün kılan onların etkileşimidir. 2019 yılında Universität Hamburg, Mükemmellik Üniversitesi oldu.

En iyi araştırma

Universität Hamburg, Kuzey Almanya'nın en büyük ve en çeşitli araştırma merkezidir. Araştırma profili, çok sayıda bireysel araştırma başarısını ve kapsamlı disiplinlerarası işbirliğini kapsamaktadır. Universität Hamburg'un araştırma profili, diğer kurumlarla ortaklaşa yürütülen uluslararası ve federal olarak finanse edilen projeler, Alman Araştırma Vakfı tarafından finanse edilen ortak araştırma merkezleri, araştırma grupları ve Uluslararası Max Planck Araştırma Okullarına katılım ile tamamlanmaktadır.

Enformatik Bölümü

Matematik, Bilişim ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan Bilişim Bölümü, bilgisayar bilimlerinin hemen hemen tüm alanlarını kapsayan kapsamlı bir araştırma kapsamına sahiptir. Ayrıca okul içinde ve ötesinde, örneğin doğa bilimleri, tıp, sosyal bilimler, beşeri bilimler ve eğitim bilimleri gibi diğer alanlarla mükemmel disiplinler arası bağlantılardan yararlanır. Bölüm bünyesindeki araştırma ve teknoloji transfer merkezi olan HITeC aracılığıyla yerel firmalarla işbirlikleri ve teknoloji transferi desteklenmekte ve sektörle ilgili araştırmalar kolaylaştırılmaktadır.

Uluslararası Araştırma

İnsan merkezli karmaşık sistemler misyonunun ardından, bölüm iki tamamlayıcı araştırma grubu olan "Karmaşık Sistem Mühendisliği" ve "İnsan Merkezli Hesaplama" ve bazı ileri araştırma gruplarından oluşur. İki lisansüstü araştırma grubu, bu 23 araştırma grubunu disiplinler arası ve uluslararası bağlantılarla tamamlar. 2006 yılında Universität Hamburg ile Pekin, Çin'deki Tsinghua Üniversitesi arasında bir işbirliği olarak kurulan "Doğal ve Yapay Bilişsel Sistemlerde Çapraz Modal Etkileşim" üzerine Uluslararası Yüksek Lisans Araştırma Grubu, öncelikle uluslararası fikir alışverişine odaklanmaktadır. Enformatik Bölümü'ndeki tüm araştırma gruplarının listesi: href = "https://www.inf.uni-hamburg.de/en/inst/groups.html

Mükemmel öğretim

40'a yakın idari ve teknik personel tarafından desteklenen bölümde şu anda 20'den fazla profesör ve yaklaşık 80 araştırma görevlisi çalışmaktadır. Şu anda yaklaşık 1500 kayıtlı öğrenciyle birlikte on çalışma programı (beşi Lisans ve beşi Yüksek Lisans düzeyinde) sunmaktadır. Modern donanıma sahip çok sayıda genel bilgisayar havuzu ve araştırma grupları içindeki birçok özel öğrenci havuzu, mükemmel bir öğrenme ortamı sunar. Arkadaş canlısı, sosyal bir ortamda birçok yerleşik çalışma ve öğrenme grubuna sahip aktif bir öğrenci topluluğu, öğrenme deneyimini tamamlar. Topluluğun bir parçası olmak için uluslararası Bilim Ustası Akıllı Uyarlanabilir Sistemler Programına başvurun: href="https://www.master-intelligent-adaptive-systems.com/

İstatistik

Etkileyici çeşitlilik

39.000'den fazla öğrencisi olan Universität Hamburg, Almanya'nın en büyük üniversitelerinden biridir. Yaklaşık 170 programa sahip altı okul, kapsamlı bir üniversitenin disiplinlerini sunar: Hukuk; Ekonomi ve Sosyal Bilimler; İlaç; Eğitim, Psikoloji ve İnsan Hareketi; Beşeri bilimler; Matematik, Bilişim ve Doğa Bilimleri.

    Konumlar

    • Hamburg

      Hamburg Universität Department of Informatics Vogt-Kölln-Straße 30 22527 Hamburg, Germany, 22527, Hamburg

      sorular