Keystone logo
UiT The Arctic University of Norway Yüksek Kuzey'de Teknoloji ve Güvenlik Yüksek Lisansı
UiT The Arctic University of Norway

Yüksek Kuzey'de Teknoloji ve Güvenlik Yüksek Lisansı

Tromsø, Norveç

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

* uluslararası öğrenciler için öğrenim ücreti yok

Tanıtım

Bu çalışma programı, savunmasız ve zorlu bir ortamda hem karada hem de açık denizde faaliyetlerle ilgili tüm yönleri ve zorlukları kapsamlı bir şekilde anlamanızı sağlar. Güvenlikle ilgili konuların yanı sıra teknik ve operasyonel çözümlere de özel önem verilmektedir. Öğrenme yöntemleri, derinlemesine bir anlayış kazanmak ve geçerli araç ve tekniklerde ustalaşmak amacıyla ekip çalışması, bireysel proje çalışması, dersler ve ödevleri içerir. Yüksek lisans programı, risk ve güvenilirlik, otomasyon veya deniz bilimi konularında uzmanlaşma yeteneği sunar.

Program Açıklaması

 • Süre: 2 yıl
 • Kredi (AKTS) : 120
 • Kabul şartları : Bkz.
 • Derece Adı : Yüksek Kuzeyde Teknoloji ve Güvenlik Yüksek Lisansı
 • Uygulama kodu :
  • Norveçli ve Kuzeyli başvuru sahipleri: 186 4021
  • Uluslararası başvuru sahipleri: 186 2037

Program 2 yıl, 120 kredi, Teknoloji ve Güvenlik Bölümü'nde tam zamanlı eğitimdir. Mühendislik bilimi üzerine kurulmuş disiplinler arası bir programdır. Program, Yüksek Kuzey'deki endüstriyel faaliyetlerle ilgili teknik ve güvenlikle ilgili zorluklara odaklanmaktadır. Öğrencilere, operasyon ve bakım, güvenilirlik ve üretim güvencesi, sağlık, güvenlik ve çevresel risk ile acil durum hazırlığı ile ilgili olarak gelişmiş, karmaşık ve entegre teknik sistemleri yönetmek için yöntemler ve araçlar tanıtılır. Sert ve savunmasız Arktik ortamında denizcilik ve açık deniz operasyonlarına özel önem verilmektedir.

Yüksek Lisans programı aşağıdaki disiplinleri sunar:

 • Risk ve güvenilirlik: Karmaşık sistemler için risk ve güvenilirlik teorisindeki bilgi ve becerilere, gelişmiş modelleme kullanımı, yazılım ve uzman yargısı ve teknolojik sistemler için risk ve güvenliği yönetmek ve kontrol etmek için yöntem ve araçlara odaklanır.
 • Deniz Bilimi: Normal ve zorlu operasyonlarda gemi stabilitesi, deniz operasyonları için hidrodinamik ve çevresel kriterler ve modern gemilerde gelişmiş navigasyon sistemlerinin kullanımı ile ilgili teori ve düzenlemelerdeki bilgi ve becerilere odaklanır.
 • Otomasyon: Gelişmiş süreçleri tasarlamak, analiz etmek ve/veya kontrol etmek için ölçüm verilerinin işlenmesine ve gömülü sistemler kullanılarak entegre otomasyon çözümlerinin uygulanmasına ilişkin bilgi ve becerilere odaklanır.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular