Keystone logo
Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw

Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw

Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw

Tanıtım

ÜNİVERSİTEMİZ HAKKINDA (Kardinal Stefan Wyszynski Üniversitesi)

Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw ( UKSW ) 3 Eylül 1999'da kuruldu. Üniversite, eski Katolik Teoloji Akademisi (1954-1999) temelinde kurulmuştur. Kardinal Stefan Wyszynski Üniversitesi, 32 saha (10 fakülte), 16.000'in üzerinde öğrenci, 737 öğretim görevlisi ve 383 idari personelden oluşan bir kamu üniversitesidir. Çalışmalar, uzun süreli bir sistemde (master) ve bir birinci döngüde (bekar) tam zamanlı bir sistemde ve yarı zamanlı bir sistemde gerçekleştirilmektedir. UKSW ayrıca yüksek lisans ve doktora programlarında profesyonel nitelikler sunmaktadır. Alanların çoğunda yürütülen çalışmalar Devlet Akreditasyon Komisyonu tarafından onaylanmıştır. Öğrenciler Erasmus programı kapsamında Avrupa'da 60'dan fazla üniversiteye devam etme şansına sahipler. Çok sayıda öğrenci bilimsel dernekleri ve öğrenci organizasyonları, öğrenci tiyatrosu ve korosu vardır. Spor tesisleri de var.

FAKÜLTEDE HAKKIMIZDA (Hıristiyan Felsefesi Fakültesi)

Hıristiyan Felsefesi Fakültesinin üç enstitüsü vardır: Felsefe Enstitüsü, Psikoloji Enstitüsü ve Ekoloji ve Biyoetik Enstitüsü, toplam 16 bölüm ve 30'dan fazla sandalye dahil. Fakülte, Viyana Test Sistemi (VTS) ile bağımsız bir bilgisayar laboratuvarı, teşhis laboratuvarı, kütüphane ve laboratuvara sahiptir. 2014/15 yılından bu yana öğrencilerimiz yeni Fen Bilimleri Merkezi ve Merkezi Psikoloji Laboratuvarı'na erişebilmektedir. Misyonumuz, öğrencilerine, araştırma ve eğitimin bir araya geldiği dostane ortam sağlamaktır. Fakülte şunları sunar:

2
 • Felsefe ve çevre koruma alanlarında lisans ve yüksek lisans programları
 • Psikolojide Entegre Yüksek Lisans Programı
 • doktora programları felsefe ve psikolojide

Çalışma programlarımızda, kapsamlı teorik, metodolojik ve pratik bilgiye dayalı olarak farklı ve çekici bir eğitim sunmaya çalışıyoruz. Fakülte, yüksek kaliteli araştırmalar geliştirerek geleceğini koruyor. Fakülte kendi üç bilimsel dergi çıkarır: "Studia Psychologica", "Studia Philosophiae Christianae" ve "Studia Ecologiae et Bioethicae." Yakın tarihte Fakülte, ulusal akreditasyon sürecindeki "Bir kategori" olarak değerlendirilmiş ve misyon beyanında belirtilen şartları tam olarak karşıladığını göstermiştir. https://www.facebook.com/Study-with-us-Faculty-of-Christian-Philosophy-CSWU-Warsaw-1130218280409999/

UKSW" src="//www.masterstudies.com/element_db/37/37043_rsz_school2.jpg" alt="UKSW" />

MİSYONUMUZ ULUSLARARASI ÖLÇÜMDE

Kendi Üniversitemizin sınırlarının ötesine ve güçlü desteğimize ve Fakültemizdeki personel ve öğrencilere uluslararası hareketliliği teşvik ediyoruz. Yıllar geçtikçe, uluslararası öğrencilerimizi akademik çevremize davet ediyoruz. Hıristiyan Felsefesi Fakültesi, şu anda yabancı üniversiteler, bilimsel ve araştırma kurumları ile işbirliği yapmaktadır. Gelişmemizin önemli bir alanı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, Fakültemiz, her türlü uluslararası işbirliğinin yanı sıra, yeni uluslararası işbirliği modelleri oluşturmak için koşulların oluşturulmasını kolaylaştırmak için çaba göstermektedir. Yurtdışından tüm misafirlerimize sıcak bir karşılama sunuyoruz!

CHRISTIAN PHILOSOPHY FAKÜLTESİ ÇALIŞMASI

UKSW" src="//www.masterstudies.com/element_db/36/36867_rsz_4.jpg" alt="UKSW" />

Avrupa üniversitelerinden gelen öğrenciler Felsefe, psikoloji veya çevre koruma alanında, Hristiyan Felsefesi ile Erasmus İkili Anlaşması'nı imzalayanlar, Enstitülerimizin her birinde öğrenim gören bir veya iki dönem geçirirler. Gelen Erasmus öğrencilerinin, kendi kurumları tarafından resmi olarak aday gösterilmesi gerektiğini unutmayın. Her yıl, Hıristiyan Felsefesi Fakültesi, uluslararası öğrenciler için İngilizce olarak bazı kurslar vermektedir.

8 ABD'YE ÇALIŞMAK İÇİN NEDENLER

UKSW" src="//www.masterstudies.com/element_db/36/36868_rsz_5.jpg" alt="UKSW" />

 1. İngilizce kursları: Öğrencilere psikoloji, felsefe, çevre koruma konularında İngilizce öğretilen çeşitli dersler sunulmaktadır. Yıldan yıla, teklifimizi daha cazip ve çeşitlendirmek için çabalıyorlar.
 2. Oryantasyon eğitimi: Varşova'daki ilk günleriniz boyunca yerleşmenize yardımcı olmak için Uluslararası Ofisimiz, Erasmus öğrencileriyle arkadaş canlısı Erasmus öğrencileriyle tanışmak için faydalı ipuçları, bilgiler ve fırsatlar sunan bir oryantasyon eğitimi tasarladı. Oryantasyon eğitiminin tam zamanı hakkında e-posta alacaksınız.
 3. Mentor programı: Üniversitede ve Polonya'da yolunuzu bulmanızda yardımcı olabilmek için, kişisel Polonya dostunuz hakkında her türlü pratik sorunuzu cevaplayabilen, Varşova'da, fakültenizde, Lehçe alışkanlıklarında size yol gösterecek bir Polonyalı öğrenci hakkında bilgi alabilirsiniz. vb. Bu tür yardımlar Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) tarafından sağlanmaktadır. ESN öğrenci hareketliliğini destekleyen bir öğrenci organizasyonu. Uluslararası ve yerel öğrenciler için geziler, partiler ve etkinlikler düzenleyerek entegrasyonu geliştirmeyi amaçlamaktadır. ESN üyelerimiz Polonya'daki konaklamanızın başlangıcından itibaren yardım ve destek sunmaktadır (Mentor programı). Daha fazla bilgi için, www gidin. UKSW .esn.pl
 4. Koordinatörlerin yardım ve desteği: koordinatörler, hareketlilik programlarından sorumlu kişilerdir. Her uluslararası öğrenci iki koordinatör tarafından desteklenmektedir: akademik koordinatör (dr. Katarzyna Knopp, Zuzanna Górska) ve idari koordinatör (Mariola Sadowska). Fakültemizdeki çalışmalarınız sırasında size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.
 5. Konaklama: Çift kişilik odalarda Öğrenci Yurdu'nda bir yer sunabiliriz. Her oda internet bağlantısı, tuvalet, iki duş, ocak ve buzdolabı içeren bir yemek odası ile donatılmıştır. Yurtta öğrencilerin TV odası, oturma odası, okuma odası, çamaşır yıkama ve kurutma olanaklarına erişimi vardır. Kira aylık 100-150 Euro'dur.
 6. Polonya - cazip bir destinasyon ülkesi: Polonya, "Yükselen Yıldız" kategorisinde en iyi ulusal markaların sıralamasında 8. sıraya yükseldi ve Ülke Marka Endeksi'ne göre, ülkelerin turistler için en çekici olduğunu belirtti. Polonya ziyaretçileri, güzel kültürü, doğal manzaraları ve sıra dışı tarihi mekanları keşfediyor. İster şehirleri, tarihi anıtları ya da doğayı keşfediyor olun, ziyaretçiler zengin anılarını getireceğinden eminler. Polonya öğrenciler için çekici bir destinasyondur. 2012-13 öğretim yılında ülkemiz, 10 772 gelen öğrenci ile AB'nin 7. en popüler hedef ülkesi olmuştur. Ayrıca, Polonya, AB'nin öğrenci olarak yaşaması için en ucuz ülkelerden biri olarak kabul edilmektedir.
 7. Varşova - öğrencilerin üniversite yeri Varşova - Polonya'nın başkenti yer almaktadır. Varşova en hızlı gelişen Avrupa şehirlerinden ve politik, sosyal ve kültürel yaşamın merkezlerinden biridir. Varşova'nın zengin bir akademik hayatı da var - yılda 200.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Çekicilik ve birçok kültürel ve rekreasyon faaliyetleriyle Varşova, keşfedilmesi gereken harika bir şehir ve harika bir turistik yerdir. Buna ek olarak, şehir, deniz ve dağın ortasında bulunan ayrıcalıklı bir coğrafyaya sahiptir.
 8. Polonyalıyı Lehçe: gönüllü Polonyalı kurs (ücretli) sunuyoruz. Üstelik, Polonyalılarınızı Polonyalı arkadaşlarınızla birlikte taklit edebilirsiniz.

Konumlar

 • Warsaw

  Dewajtis 5, 01-815, Warsaw

  sorular