Keystone logo
UMaineOnline (University of Maine) Okuryazarlık eğitim (yazı ve yazma öğretiminde) ana
UMaineOnline (University of Maine)

Okuryazarlık eğitim (yazı ve yazma öğretiminde) ana

Orono, Maine, Amerika Birleşik Devletleri

Request duration

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

USD 13.794 / per year *

harmanlanmış

* 418 $ / cr. -devlet ve 523 $ / cr. eyalet dışı

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

M.Ed. Genel Bakış Okuryazarlık (Yazma ve Yazma Öğretimi)

Çevrimiçi Lisansüstü Eğitim kampüs yaz seçenekleri ile

Eğitim ve İnsan Gelişimi Fakültesi Maine Yazma Projesi eşsiz hibrid lisansüstü programa yazı yazar ve öğretmen olarak potansiyelinizi keşfetmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Orono yaz seçenekleri akademik yıl boyunca ve kampüs online kurslar sayesinde öğrenciler Yazma odaklı ve Yazma Öğretimi ile Okuryazarlık Eğitim Master tamamlayacak. Aşağıdaki kurslar ve enstitüleri sunuyoruz:

 • dijital Yazma
 • şiir
 • kurgusal olmayan
 • blogging
 • Kurgu
 • Ulusal Yazma Projesi Sertifika
 • Yazı Merkezi Pedagoji
 • Online Öğrenme Deneyimleri Geliştirilmesi
 • NorthEast Yazma Enstitüsü
 • Okuma / Ortak Core Yazma

Ayrı ayrı ya da yüksek lisans programının parçası olarak bu dersleri ve enstitüleri alabilir. Maine Yazma Projesi üyesi olarak Ulusal Yazma Projesi sertifika kazanıyor hakkında bilgi için web sitemizi göz atın. MaineWritingProject.org ziyaret (Yazma Online Lisans Çalışmaları bakınız)

Eğitim ve İnsan Gelişimi Dekan:

"Mezunlar geliştirmek için seçtikleri meslekte liderleri olmaya hazırlanan biz ilk ilham, motive öğrenenler haline gerektiğini hissediyorum. Biz gerçekten aydınlar kendilerini haline ilham kendini motive, amaç yönelimli öğrenenler öğrenciler arıyorlar ve biz yolculuk boyunca size rehberlik eder fakülte ve personele sahip olduğuna inanıyoruz. Biz hizmet ve eylem ve çocuklar, gençler, yetişkinler, aileler, toplumlar ve okullar üzerinde olumlu bir etki yapmaya hazırlanıyor yoluyla liderlik etmeye hazır mesleğine girmek için mezun hazırlamak için umut. Bu amaca ulaşmak için adayların ilham ve tüm öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına cevap verecek etkili öğretim ve diğer eğitim hizmetleri sağlamak için bilgi tabanını geliştirmek için bir taahhüt ile başlayacak. Bu bilgi tabanı gelişmekte başkalarıyla işbirliği ve katılımı ve dönüştürücü eğitim yol açacaktır sürekli mesleki gelişim yapmaya öğrenme zaman önemlidir. "

Program Gereksinimleri

Education (M.Ed.) Master uzmanlık alanlarında eğitim uzmanları hazırlanmasını geliştirmek için tasarlanmıştır. derece disiplin bağlı 33-60 dönem saatlik bir asgari içeren bir çalışma planlı programının tamamlanması üzerine verilir. Bu dönem saat veya onaylı devir kurs 12 saate kadar Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesi için gereksinimleri kısmi yerine o kurumda kabul edilebilir bir tam akredite bir kolej veya üniversite onaylı devir kurs 6 saate kadar içerebilir Maine. Bir tez, M.Ed. yerine programlar genellikle çalışmanın son dönem ya da yıl boyunca kapsamlı bir kağıdın tamamlanması, proje, portfolyo, ya da sözlü sınav gerektirir. Bu gerekliliğin amacı bir bütün olarak program boyunca yerini almıştır öğrenme gösteri sağlamaktır. M.Ed. için tüm işler Program olgunluk altı yıl içinde tamamlanması gerekir.

öğretmenler için bu düşük rezidans seçeneği gerçek ve sanal ortamlarda yazma öğretimi vurgular. Çalışmanın ders fakülte danışmanı ile istişare halinde planlanmış ve çevrimiçi eğitim-öğretim yılı ders ve on-kampüs yaz seçeneklerini içerir. Program ayrıca bir yazı mentor tarafından yönlendirilen bir online Uygulaması içerir.

Zorunlu Dersler:

 • EDU 580: Kuzeydoğu Yazma Enstitüsü
 • EDU 580: Okuryazarlık Enstitüsü - Ya - ERL 590: Maine Yazma Projesi Yaz Enstitüsü
 • ERL 544: Sınıflarda Dijital Yazma
 • ERL 540: Okullar ve Kolejler Yazma
 • ERL 590: Fiction Semineri
 • ERL 590: Crafting Story Semineri - Veya - ERL 590: Anı Semineri
 • ERL 698: Yazma Uygulaması
 • Artı ek seçmeli

BAŞVURU BİLGİSİ

M.Ed. kabul için Uygunluk programlar belirli bir program için gerekli olan şartlardan tamamlanması üzerine dayanır. Bazı Prek-12 programları öncesinde öğretmen sertifikası gerektirir. Ancak, başka bir lisans programından bir başvuru gerekli önkoşulları karşılayarak uygunluğunu kurabilir. Enstitü düzenlemelerine uygun olarak, tüm tez adayların Graduate Record sınavına girmeleri gerekir. Tezsiz adayları Miller Benzerlikler Testi veya GRE ya sürebilir. Adaylar Enstitüye gönderilmek üzere puanları için altı haftaya kadar izin vermelidir. Uygulamak hazır olduğunuzda, ilk uygulama Talimatları gözden geçirin. Ardından, çevrimiçi başvuru formunu doldurmak. Programa kabul ilgili ek bilgi için, lütfen temasa geçiniz: Dr. Zengin Kent.
umoed02

Ben Okuryazarlık bir MEd (Yazma ve Yazma Öğretimi) ile ne yapabilirim?

Çocuklar okulda başarılı olmak için yeterli okuma beceri gerekir. topluma tam olarak katılmak için gerekli okuma beceri seviyesi büyümeye devam ediyor. Bu program zenginleştirmek ve okuma sürecinin öğrencilerin anlayışlarını genişletmek ve eğitimciler öğrencilerin geniş bir yelpazede okuma yazma ihtiyaçları etkili olmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bu derecesi ile bir okuma uzmanı veya okuma yazma çalıştırıcı olabilir. Düzenli sınıf öğretimine ek olarak, bu derece İkinci dil olarak Anaokulu, İlköğretim, Ortaöğretim, Özel Ed veya iyileştirici okuma eğitimi, Yetişkin Okuryazarlığı ve İngilizce bir kariyer için hazırlar.

Okuryazarlık öğrenciler öğretmen ve akademisyenler olmak. Farklı kültürlerden, ekonomik durumları ve eğitim kökenden gelen öğrenciler yetiştirmek gerekli olan becerilerini geliştirmek. Müfredat Tasarım okuma yazma eğitiminde önemli bir alandır.

daha fazla göçmen ABD'ye geldikçe, okuma yazma eğitimi için ihtiyaç giderek önem kazanmaktadır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Öğretme ve Öğrenme Yüksek Lisans Programı
  • Vaasa, Finlandiya
 • Cambridge MA'da Müzik Eğitiminde Müzik Yüksek Lisansı (MM/ME)
  • Cambridge, Amerika Birleşik Devletleri
 • İkinci Dil Olarak İngilizce Öğretimi Yüksek Lisans (TESL)
  • St. Cloud, Amerika Birleşik Devletleri