Keystone logo
University of Passau

University of Passau

University of Passau

Tanıtım

Araştırma ve öğretimde mükemmellik

1978'de kapılarını halka University of Passau hızla Alman akademisindeki ilk adres haline geldi. Üniversite, örneğin Hukuk, İşletme ve Ekonomi, Bilgisayar Bilimi, İletişim Çalışmaları, Siyaset Bilimi ve Kültürel Çalışmalar gibi akademik sıralamalarda düzenli olarak en üst sıralarda yer almaktadır.

100'den fazla ülkeden yaklaşık 13.000 öğrenci ve doktora araştırmacısı University of Passau kayıtlıdır. Öğrenciler, küçük öğrenme gruplarında eğitim almanın yanı sıra, kısa mesafeler ve mükemmel bir öğrenci deneyimi sağlayan Üniversite kampüsünün yönetilebilir büyüklüğünden yararlanır. Kariyer ve Yetkinlik Merkezimiz, personele ve öğrencilere, işverenler tarafından büyük talep gören liderlik ve iletişim gibi çok önemli aktarılabilir becerileri geliştirme fırsatı verir. Temsili anketler düzenli olarak Üniversitedeki yüksek öğrenci memnuniyetini doğrulamaktadır.

Global görünüm

Enternasyonalizm her zaman belirleyici özelliklerimizden biri olmuştur: fakültelerimiz dünya çapındaki akademik ve araştırma ortaklarıyla sıkı sıkıya bağlı bir işbirliği ağını sürdürmektedir ve dünya çapında çok sayıda aktif mezun bölümümüz bulunmaktadır. Mezunlarımızın küresel bazda bu kadar başarılı olmasının bir nedeni, onlara uluslararası bir kariyer için en iyi ön koşulları sağlamamızdır: birçok derece kursu, öğrencilere uluslararası ortak üniversitelerle işbirliği içinde çift diploma kazanma şansı verir ve tüm öğrencilerimizin çok çeşitli dil kurslarına ve öğrenci değişim programlarına erişimi vardır. Hukuk, İşletme/Ekonomi, Kültürel Çalışmalar/Uluslararası İlişkiler ve Bilgisayar Bilimi/Matematik alanlarındaki konuya özel dil programlarımız, öğrencilerimizin lisans çalışmalarını ideal olarak tamamlar.

Harika bir öğrenci deneyimi

Mezunlarımız, yalnızca kariyerlerine başlamak için gerekli teknik bilgi ile donatılmadıkları için işverenler tarafından da aranmaktadır; ayrıca ek nitelikler veya pratik beceriler arayarak büyük inisiyatif sergileyen yüksek motivasyonlu bireylerdir. Birçoğu boş zamanlarında tiyatro, müzik, fotoğraf, film, radyo ve diğer kültürel faaliyetlerde aktiftir, örneğin birçok kültürel öğrenci topluluğumuzdan birine katılarak.

Bavyera'da ve Avrupa'nın kalbinde

Üniversitenin modern kampüsü , Almanya'nın yüksek teknoloji eyaleti olan Bavyera'nın güneydoğu kesiminde, yemyeşil bir çevrede, Passau'nun tarihi Eski Kenti'ne birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Almanya'nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Passau, çok düşük bir suç oranına sahiptir ve siyasi olarak istikrarlı ve ekonomik olarak sağlam bir ortamda mükemmel bir yaşam standardı sunarken, Prag, Münih ve Viyana'nın büyük metropol merkezlerine yakındır.

Konumlar

  • Passau

    University of Passau

    sorular