Keystone logo
© UNICAM
University of Camerino

University of Camerino

University of Camerino

Tanıtım

Camerino Üniversitesi, kuruluşundan (1336) sonra genç ve rekabetçi ruhunu koruyan bir Devlet Üniversitesidir. Kendisine, değerlerine ve uzun geleneğine her zaman sadık kalarak, zamanın zorluklarıyla yüzleşme ve evrim geçirme konusunda güçlü bir kabiliyete sahiptir.

Ortaçağın kalbinden sürekli olarak yenilikçi fikirler ve çözümler doğmakta, bu da UNICAM'ı eski ama sürekli bir yenilik haline getirmektedir. Üniversite yapıları ve donanımı sürekli gelişim halindedir: kütüphaneler, araştırma laboratuvarları, modern spor tesisleri ve yurtlar UNICAM'da öğrenim kalitesini garanti eden temel unsurlardır.

Burası, harika bir uluslararası atmosfere sahip güvenli ve samimi bir yerde insan ölçeğinde yapılandırılmış birinci sınıf bir yüksek öğrenim, araştırma ve teknoloji transferi kurumudur: 50'den fazla ülkeden gelen öğrencilerin oranı %10'a ulaşmıştır.

Camerino Üniversitesi, en modern teknolojileri benimseyen yenilikçi programlarla farklılaştırılmış ve son teknoloji bir eğitim teklifi geliştirmeye kararlıdır.

Kurslarımız, küçük sınıflar, mükemmel tesisler ve hizmetler ve olağanüstü profesör/öğrenci oranı (her 25 öğrenciye 1 profesör) sayesinde farklı fikirlere, geçmişlere ve kültürlere büyük bir saygı duygusu içinde kişisel hedeflere ulaşmaya odaklanmıştır.

ERDIS (Bölgesel Eğitim Hakkı Kurumu), uluslararası öğrencileri tam burslarla (yemek, konaklama ve ücretlerin geri ödenmesi) veya uygun bir fiyata konaklama ve yatılı olarak desteklemektedir. Burslar aile gelirine göre verilmektedir.

Konumlar

  • Camerino

    Piazza Cavour 19/f, 62032, Camerino

sorular