Keystone logo
University  of Milano - Bicocca Astrofizik ve Uzay Fiziği Yüksek Lisans Derecesi
University of Milano - Bicocca

Astrofizik ve Uzay Fiziği Yüksek Lisans Derecesi

Milan, İtalya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

15 May 2025

15 Oct 2025

EUR 1.056 / per year

Kampüste

Tanıtım

Milano-Bicocca Üniversitesi Fizik Bölümü tarafından sunulan Astrofizik ve Uzay Fiziği Yüksek Lisans Derecesi, öğrencileri astrofizik ve kozmolojinin teorik, gözlemsel ve enstrümantal yönlerinde en son bilgi ve becerilerle donatmak için tasarlanmış 2 yıllık kapsamlı bir programdır.

Program, heyecan verici yeni bir alan olan yerçekimsel dalga astrofiziği dahil olmak üzere ileri düzey sınıflar aracılığıyla derinlemesine anlayış sağlayan son teknoloji bir müfredat sunmaktadır. Öğrenciler kurum içi optik teleskopta uygulamalı oturumlara katılarak ve üst düzey gözlem araçlarından gelen verileri analiz ederek uygulamalı deneyim kazanacaklardır. Ayrıca evrenin en karmaşık fenomenlerini anlamak için karmaşık astrofiziksel sistemlerin sayısal simülasyonlarını yürüterek yüksek performanslı simülasyonlara katılacaklar.

Bu programı seçmek, prestijli uluslararası araştırma işbirliklerine katılma fırsatına sahip olmak ve uluslararası düzeyde çeşitli kariyer yollarının açılması anlamına gelir Kazanılan uzmanlık, akademide veya özel ve kamu sektörlerinde araştırma kariyeri için ideal bir hazırlıktır ve astrofizik ve ilgili alanlarda doktora çalışmalarına devam etmek isteyenler için sağlam bir temel sağlar.

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular