Keystone logo
University  of Milano - Bicocca Uluslararası Ekonomi Yüksek Lisans Derecesi
University of Milano - Bicocca

Uluslararası Ekonomi Yüksek Lisans Derecesi

Milan, İtalya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

15 May 2025

15 Oct 2025

EUR 1.056 / per year

Kampüste

Tanıtım

Uluslararası Ekonomi Yüksek Lisans Derecesi, makroekonomi, mikroekonomi, uluslararası ekonomi, ekonometri ve Oyun teorisi, Avrupa çalışmaları, Endüstriyel organizasyon ve Çalışma ekonomisi alanlarında ileri düzey derslerin verilmesiyle elde edilen ekonominin temel alanlarında ileri düzeyde bilgi ve beceri sağlar.

Çeşitli teorik yapılara derinlemesine maruz kalmak için, öğrencilerin ayrıca yönetim, kurumsal finans, iş stratejisi ile Avrupa ve uluslararası sözleşme hukuku, rekabet hukuku ve iş hukuku derslerine katılmaları gerekmektedir. Dersin genel amacı öğrencileri özel sektörün yanı sıra devlet ve uluslararası kuruluşlarda uygulamalı ekonomist olarak kariyer yapmaları için eğitmektir.

Mezunlarımız dünya çapında küresel şirketlerde, uluslararası firmalarda, finans kurumlarında, hükümetlerde ve uluslararası kuruluşlarda genç ekonomistler, iş analistleri, politika danışmanları ve araştırmacılar olarak çalışmaktadır.

Program ayrıca doktora çalışmaları için güçlü bir temel oluşturmaktadır. Mezunlarımız İtalyan ve Uluslararası doktora programlarına başarıyla başvurmaktadır.

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular