Keystone logo
University of Neuchatel, Faculty of Economics and Business Finans bilim ustası (mSCF)
University of Neuchatel, Faculty of Economics and Business

Finans bilim ustası (mSCF)

0 Semesters

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

* Her dönem 790 CHF maliyeti

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Program hedefleri Finans Master of Science finans olağanüstü bir eğitim vermektedir. Öğrenciler pratik modern finans kullanılan yöntemler derin bir bilgiye sahip. Bu Master finansal analiz ve portföy yönetimi konusunda güçlü bir odaklanma ile tam zamanlı, iki yıllık finans derecesidir. Program 30 ECTS kredisi her dört yarıyıldan oluşmaktadır. İlk dönem, modern finans, muhasebe, sayısal yöntemler ve ekonomi temelleri çekirdek dersler üzerinde yoğunlaşmaktadır. İkinci dönem boyunca, vaka çözme gibi çeşitli kurslar uygulamalarda özel bir önem gösterenlere karşı bir geçiş vardır. Üçüncü dönem finans gelişmiş konuları kapsar ve mesleğe maruz sağlar. Program sayesinde, seçmeli kredi (20 ECTS) müfredat bir özelleştirme öğrencilerin mesleki hedeflerini uyum göstermesini sağlar. Geçen dönem boyunca, öğrenciler yüksek lisans tezi (30 AKTS) yazıp, daha önceki derslerin öğrenme uygulamak. tez bir finans kurumu (ya da bir şirketin finans departmanında) bağımsız olarak veya bir eğitim dönemi boyunca yazılmıştır. Programın ayrıntılı bir sunum için web sitemizi ziyaret edin.

CFA Enstitüsü tarafından onaylanmış bir program (Üniversite Tanıma programının bir parçası) Finans Master of Science Chartered Financial Analyst sınavlara hazırlar, dünyada ve İsviçre'de hangi 1'500 iş arasında daha fazla 120'000 alıcı vardır uluslararası kabul görmüş bir sertifika. sağlam bir akademik çerçeve sağlarken Öğretim pratik aydınlatmaktadır. Güçlü akademik temeli gerekli becerileri hem profesyonel ve akademik çevrelerde çağdaş finansman anlamak sağlar.

yatırım yönetimi, hedge fonları, güvenlik analizi, kurumsal finansman, girişim sermayesi ve kurumsal yeniden yapılanma, yatırım, ticari ve bireysel bankacılık, kurumsal planlama, düzenleyici kurumlar, denetim ve danışmanlık firmaları, yatırımcı: Kariyer fırsatları Öğrenciler mali pozisyonların geniş bir aralığı için eğitilmiştir ilişkiler ve finans, kamu sektöründe (merkez bankaları, hükümetler ve uluslararası kuruluşlar). Credit Suisse, UBS, Aravis girişim sermayesi, Olympia Capital Holding, KPMG, Deloitte, Elsevier, Louis Dreyfus Emtia, OCBC Bankası, PepsiCo, Swissquote Towers Watson, vb: mezunlarımız kendi kariyer başladı firmaların örnekleri

Interaktif eğitim sınıfları rahat küçük boyutlu profesörler ve diğer öğrencilerle etkileşim için izin sınıfta eşsiz bir atmosfer sağlar. Bu programın diğer bazı spesifik özellikleri: CFA charter Hazırlanması • • Pratik uygulama bilgisi • Takım çalışması sunumları • biz on uzmanları, Mali Enstitüsü ile olan Çokkültürlü çevre • Bir staj ile yüksek lisans tezi birleştirmek için Katı akademik çerçeve • imkanı Analizi (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Sürekli Eğitim) öğretim ve finansal analiz araştırma adamıştır. ilgi alanları arasında varlık fiyatlama ve değerleme, risk yönetimi, finansal piyasalar, kurumsal finansman düzenlenmesi ve uluslararası muhasebe ve finans vardır.

Daha fazla bilgi www.unine.ch/mscf~~pobj için

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar