Keystone logo
UNIR - Mexico Finansal Risk Yönetimi Yüksek Lisans
UNIR - Mexico

Finansal Risk Yönetimi Yüksek Lisans

Online Mexico

18 Months

İspanyol

Tam zamanlı

Request application deadline

01 Nov 2024

Request tuition fees

Uzaktan Eğitim

Tanıtım

Finansal Riskler Yüksek Lisans Derecesi ile şirketinizin değerini en üst düzeye çıkarın

Finansal Riskler alanında resmi Yüksek Lisans Derecesi ile, hem finansal kurumlarda hem de sigorta şirketlerinde veya yatırım fonlarında finansal risk yönetimi gibi maksimum düzeyde ilgili bir alanda mesleki faaliyetinizi geliştirebilecek bir profesyonel olarak eğitim alacaksınız.

Finansal piyasaların uluslararasılaşması ve dijitalleşmesinin zorluklarıyla yüzleşmek için herhangi bir finansal ürünle ilişkili farklı risk değerlendirme ve azaltma tekniklerinde uzman olun.

Finansal Risk Yönetimi Yüksek Lisans Derecesi ile, veri yönetimi için İş Analitiği uygulaması yoluyla riskleri en aza indirerek kararlar vermenizi sağlayacak sağlam bir nicel temel elde edeceksiniz.

Neden UNIR Meksika'da Finansal Risk Yönetimi Yüksek Lisansını incelemelisiniz?

SEP tarafından tanınan Finansal Riskler Yüksek Lisans Derecesi, piyasanın talep ettiği profesyonel profili elde etmenize ve böylece finansal kurumlarda ve ticari risk sektöründeki büyük saygın şirketlerde sorumluluk pozisyonlarına başvurmanıza olanak sağlayacaktır.

Programımız ile multidisipliner bir profil elde edecek, aşağıdaki konularda bilgi ve beceri kazanacaksınız:

  • Optimum risk değerlendirmesi yapabilmek ve kuruluşların risk yönetimini işlevlerine dahil etmesine yardımcı olmak için ISO 31000 ve 31010'un hedeflerini anlayın.
  • Risk türlerini, değerlendirme sistemlerini, tedavilerini, kontrol ve finansman mekanizmalarını tanımlayın.
  • Finansal, yatırım, fon ve risk yönetimi analiz modellerinin tahmini ve karşılaştırılması için kantitatif matematiksel, istatistiksel ve ekonometrik gelişmiş analiz yöntemlerini yorumlar ve kullanır.
  • Gerçek finansal sorunları çözmek için ana yazılım araçları, elde edilen sonuçları yararlı sonuçlar elde etmek için yorumlamak ve raporlar hazırlamak.
  • Döviz piyasasının ve sabit gelir piyasasının işleyişini, bunlarda işlem gören farklı enstrümanları ve her piyasada gerçekleştirilen en yaygın işlemleri anlayın.
  • Yatırımcılarınızın profilini dikkate alarak doğru tahminleri garanti eden daha çağdaş istatistiksel ve finansal analizler uygulayın.
  • Risk faktörlerindeki öngörülemeyen durumlardan kaynaklanan kayıpları sayısallaştırın ve finansal piyasaların ana faktörlerindeki değişikliklerden kaynaklanan potansiyel kayıpları ölçün.
  • Tespit etmek, izlemek ve kontrol etmek için gerekli modelleri ve araçları uygulayarak kara para aklama ve terörizmin finansmanı veya siber riskler gibi mevcut riskleri analiz edin.
  • Yeni karmaşık ve güncel finansal ürünleri (Swap'lar, FRA veya varantlar) ve bunların gelişmiş risk yönetimi ve kapsamındaki değerlendirmelerini ve uygulamalarını anlayın.

Bu şekilde, Finansal Riskler alanında çevrimiçi Yüksek Lisans Derecesi okuyarak, risk yönetiminin temel direklerinde uzman olacaksınız: risklerin ve yatırımların nicel analizi; değerleme ve risk modelleri; piyasa, kredi ve operasyonel risklerin derinlemesine analizi; ve sağlam bir uzmanlaşmış finansal kültür.

Müfredat

kabul

Okul Hakkında

sorular