Keystone logo
United Arab Emirates University College of Humanities and Social Sciences

United Arab Emirates University College of Humanities and Social Sciences

United Arab Emirates University College of Humanities and Social Sciences

Tanıtım

Birleşik Arap Emirlikleri Üniversitesi'ne (BAEU) hoş geldiniz - Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki ilk ve en önemli ulusal üniversite. BAEU kapsamlı, araştırma ağırlıklı bir üniversite olmayı hedeflemektedir ve şu anda yaklaşık 14.000 Emirati ve uluslararası öğrenci almaktadır.

110371__MG_1067new_resize-2.jpg

BAE'nin amiral gemisi üniversitesi olan BAEU, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler Koleji aracılığıyla akredite, yüksek kaliteli lisansüstü programlar sunmaktadır. Seçkin bir uluslararası fakülte, en yeni kampüs ve çeşitli öğrenci destek hizmetleri sunan BAEU, BAE'de benzersiz bir yaşam öğrenme ortamı sunmaktadır. BAEU şu anda Arap dünyasında 5. sırada ve dünya çapında 350. sırada.

BAEU'nun akademik programları işverenlerle ortaklaşa geliştirilmiştir, bu nedenle mezunlarımız çok talep görmektedir. BAEU mezunları bölge genelinde sanayi, ticaret ve hükümet alanlarında kilit pozisyonlara sahiptir. Tesislere, hizmetlere ve personele devam eden yatırımlarımız BAEU'nun bir inovasyon ve mükemmellik modeli olarak hizmet vermeye devam etmesini sağlar.

Akreditasyon

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, CHSS programlarında yürütülen kaliteli öğretim ve araştırmaların tanınmasını sağlamak için uluslararası akreditasyonun değerini kabul eder. CHSS'nin bir bütün olarak kurumsal akreditasyonu için olasılıkları araştırmanın yanı sıra, programların akredite edilmesi için bireysel Departmanların çabalarına yardımcı olmak amacıyla bir Üniversite Akreditasyon Komitesi kurulmuştur.

Tüm CHSS programları halihazırda Yüksek Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı tarafından tanınmaktadır .

110015_109903_chss_logo.jpg

Birleşik Arap Emirlikleri Üniversitesi'nde, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi (CHSS), heyecan verici ve çeşitli fırsatlar sunar ve yerel topluluklarına ve daha geniş toplumlarına katkıda bulunabilecek mezunlar üretir. CHSS, öğrencileri en yüksek standartlarda eğitmek konusunda kararlı bir uluslararası fakülteye sahiptir. Küresel ölçekte bilgi üretimine katkıda bulunurlar ve üniversitenin ötesinde bir etkiye sahiptirler. Bizim fakülte de öğrenci merkezli ve öğretmenler ve mentorlar olarak rollerinin tadını çıkarıp, öğrencilere hem bilgilendirilmiş talimatlar hem de kişisel rehberlik sağlar.

3.500'den fazla öğrencisi ve 150 öğretim üyesi ile CHSS, üniversiteyi oluşturan, zengin bir gelenek, mirasa ve yeniliğe bağlılık ve topluluğumuza ve milletimize hizmet etme taahhüdüyle öne çıkan dokuz Kolej'in en büyüğüdür.

Yüksek Lisans Programları

Master programları, kariyer ilerlemesine fayda sağlayabilecek dönüşümsel bir öğrenme deneyimi sunar. Öğrencilerin edindikleri fikirler, perspektifler, bilgi, beceri ve araçlar, personel ve meslek yaşamları üzerinde güçlü ve kalıcı bir etkiye sahip olabilir.

Araştırma Olanakları

CHSS, öğrencilerin çeşitli araştırma ilgi alanlarını ve işbirliklerini şekillendirmelerine yardımcı olan çeşitli bölümlere sahip çeşitli bir kolejdir. Fakülte üyeleri ve Öğrenciler CHSS, medya, konferanslar, devlet ve özel kuruluşlar ve enstitüler gibi farklı alanlarda araştırma, sürekli eğitim, atölye çalışmaları ve istişareler aracılığıyla işbirliği yapar ve katılırlar.

110370_CR2_0607.jpg

Programlar

Kolej aşağıdakileri içeren artan sayıda lisansüstü program sunmaktadır:

  1. Yüksek Lisans Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemlerinde (GIS)
  2. MA Yönetişimi ve Kamu Politikası
  3. Yüksek Lisans Klinik Psikoloji
  4. Sosyal Hizmet Ustası

Konumlar

  • Al Ain

    Sheik Khalifa Bin Zayed St - Abu Dhabi - United Arab Emirates, , Al Ain

    sorular