Keystone logo
Universidad Ana G. Méndez – Recinto de Gurabo

Universidad Ana G. Méndez – Recinto de Gurabo

Universidad Ana G. Méndez – Recinto de Gurabo

Tanıtım

40 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü (eski adıyla Turabo Üniversitesi), ülkedeki en hızlı büyüyen özel yüksek öğrenim kurumudur. Prestijli ajans Orta Amerika Yükseköğretim Komisyonu tarafından akredite edilmiş, Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü, öğrencilerinin eğitimine bir kalite mührü ekleyen çeşitli profesyonel akreditasyonlara sahiptir.

Ana kampüs Porto Riko'nun orta doğu bölgesinde ayrıcalıklı bir alana sahiptir ve Barceloneta, Cayey, Isabela, Ponce ve Yabucoa kasabalarında bulunan beş yeri öğrenciye güvenli bir ortam, düşünce özgürlüğü ve fiziksel tesisler sunmaktadır. ilk. Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü'nde teknik sertifikalar, ön lisans dereceleri, bakalorya, yüksek lisans ve doktora programları arasından 100'den fazla akademik program arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, çevrimiçi akademik teklifimizle şahsen veya uzaktan eğitim alabilirsiniz.

Misyon, Vizyon ve Değerler

Misyonumuz

Ana G. Méndez Üniversitesi. Gurabo Kampüsü, en yüksek kalite standartlarında geniş akademik teklifleri olan bir yükseköğretim kurumudur. Farklı bir akademik nüfusun öğretim, araştırma, inovasyon, uluslararasılaşma ve sosyo-hümanistik gelişiminde mükemmelliğe kendini adamış olan Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü küresel vatandaşları, gelişime katkıda bulunan eleştirel düşünmeyi ve Porto Riko ve diğer ülkelerin refahı.

2025 vizyonu

Ana G. Méndez Üniversitesi'nin vizyonu olan Gurabo Kampüsü, kültürel çeşitliliğe ve çevreye karşı yenilikçiliği, girişimciliği, uluslararasılaşmayı ve duyarlılığı teşvik eden öğretim ve araştırmada lider eğitim kurumu olmaktır.

Değerlerimiz

Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü aşağıdakileri taahhüt eder:

 • düşünce ve ifade özgürlüğü
 • çeşitliliğe saygı ve saygı
 • Bireyin haysiyetine saygı
 • öğretimde mükemmellik ve bilginin üretilmesi, yayılması ve uygulanması
 • etik, sosyal ve kültürel değerlerin teşvik edilmesi
 • planlama, işletme ve hizmette mükemmellik
 • Çevreye ve doğaya saygı
 • insan ve estetik duyarlılığın geliştirilmesi

Buro Millennial / Pexels

128393_pexels-photo-1438072.jpeg

Rektörümüz

Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü'nün şu anki rektörü Dr. David Méndez Pagán, 20 yılı aşkın bir süredir yüksek öğrenim yönetimi, uluslararası ilişkiler, öğrenci destek hizmetleri, lisans eğitimi ve Lisansüstü, programların geliştirilmesi ve koordinasyonu, kurumsal ilişkiler ve dış kaynaklardan finanse edilen programların yönetimi.

Bu deneyimleri aşağıdakiler gibi çeşitli ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulan sunumlarla paylaştı: Dünya Karşılaştırmalı Eğitim Kongresi; Kolej Kurulu Latin Amerika Eğitim Kongresi; İspanyol Kolejler ve Üniversiteler Birliği, ulusal ve uluslararası konferanslar; İspanyol Ulusal Başarı Ödülleri Konferansı; Denetim ve Program Geliştirme Derneği; ve Tez ve Tez Ağında Sayısal Kütüphane.

Yüksek öğretim yöneticisi olarak Dr. Méndez, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki devlet ve özel üniversitelerde yenilikçi programların geliştirilmesinde kilit rol oynamıştır, örneğin: New York Üniversitesi, Rutgers Üniversitesi, Austin Texas Üniversitesi ve Üniversite Princeton'dan. Bu deneyimler, bugün Turabo Üniversitesi (UT), bugün Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü'nde doktora çalışmalarının ilk dekanı olmasını sağladı.

Proquest UMI'de yayın tezi direktörü olarak çalışmak için bir yıllık bir sabbatikali aldı. Dünya çapında 600'den fazla üniversite ile irtibat kurma fırsatı. Döndükten sonra UT'de Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı ve ardından Porto Riko'daki Ana G. Méndez Üniversite Sistemi (SUAGM) Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak atandı. Önceliklerinden birinin sistematik bir perspektiften uluslararası ilişkiler olması ve SUAGM'ın küresel genişlemesini destekleyecek kapsamlı bir uluslararasılaşma planı geliştirmek.

2013 yılından beri Birleşmiş Milletler Akademik Etki'nin (UNAI) küresel vatandaşlık girişimi için küresel merkezin sözcüsü ve koordinatörü seçildi. Dünya çapında 1.200'den fazla üniversite, küresel vatandaşlık olarak Birleşmiş Milletler'in on ilkesini destekleyen işbirliği projeleri geliştiriyor.

2014 yılında Amerikan Eğitim Konseyi Uluslararasılaşma Liderleri Enstitüsü ve Uluslararası Eğitim Yöneticileri Derneği tarafından yükseköğretim kurumlarının uluslararasılaşmasında önde gelen 30 liderden biri seçildi.

Son 16 yıldır eğitimci olmaya devam ediyor ve (UAGM-Gurabo) Eğitim Fakültesi'nde profesör.

Dr. Méndez, New York Üniversitesi Eğitim Bilimleri alanında doktorasını ve Porto Riko Üniversitesi Mayagüez kampüsünde lisans derecesini aldı. Porto Riko, San Juan'da doğdu, boş zamanlarını seyahat ederek ve kendini görsel sanatlara ve müziğe adadı. Bir sanatçı olarak çalışmaları, çalıştığı üniversitelerde ve son on yıl boyunca, orijinal sanat bölümünde birincilik ödülü aldığı Porto Riko Kültür Enstitüsü San Sebastián Sanat Festivali'nde sunuldu.

Nasıl Ulaşılır

Metropol alanından

Luis A. Ferré PR-52 Karayolunu Ponce yönünde kullanın. Yaklaşık 20 dakika sürdükten sonra, PR-1 ve PR-30'a giden 14 numaralı çıkıştan sağa çıkın. Sağ şeritte kalın, köprünün altından geçin ve Cruz Ortiz Stella PR-30 ekspresini almak için hafifçe sağa dönün. PR-30'a bağlayın. Yaklaşık üç dakika sürün. PR-189 yoluna doğru sağdaki 4. çıkışa girin. PR-189 yoluna bağlanmak için sağa dönün. Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü daha sonra sol tarafta olacak.

Doğu bölgesinden

Cruz Ortiz Stella PR-30'u Gurabo'ya doğru götür. Yaklaşık 25 dakika sürdükten sonra, çıkış 4'te PR-189 yönünde sağa dönün. PR-189 yoluna bağlanmak için sola dönün. Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü sol tarafta birkaç adım olacak.

Güneyden

Luis A. Ferré PR-52 Karayolunu San Juan istikametinde kullanın. Yaklaşık 40 dakika sürdükten sonra, sağdaki çıkıştan Cruz Ortiz Stella PR-30 ekspresine çıkın. Yaklaşık üç dakika sürün. PR-189 yoluna doğru sağdaki 4. çıkışa girin. PR-189 yoluna bağlanmak için sağa dönün. Ana G. Méndez Üniversitesi, Gurabo Kampüsü sol tarafta olacak.

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Konumlar

 • Gurabo

  Universidad Ana G. Méndez, Navarro, Gurabo 00725, , Gurabo

sorular