Keystone logo
Universidad Ana G. Méndez - Recinto de Cupey

Universidad Ana G. Méndez - Recinto de Cupey

Universidad Ana G. Méndez - Recinto de Cupey

Tanıtım

Universidad Ana G. Méndez-Recinto de Cupey, en yüksek akademik mükemmellik standartlarını karşılayan programlar sunan uzun bir geçmişe sahip bir yükseköğretim kurumudur. Geniş ve güncellenmiş akademik teklifi bilerek, programı ve mesleki hedeflerinize ve yaşam tarzınıza en uygun öğrenme yöntemini bulacağınızı biliyoruz.

Ana G. Méndez Üniversitesi Cupey Kampüsü, öğrenciye geniş ve çeşitli hizmetler menüsü sunmak, modern fiziksel olanaklar sağlamak için öğrenmeyi teşvik eden yenilikçi metodolojilerde uzmanlaşmış ve deneyimli bir öğretim kadrosuna sahip olmaya çalışmaktadır. ve çok çeşitli erişim ve tamamlama seçeneklerini teşvik etmek için en güncel teknolojik kaynaklar.

Sizi tarihimiz, başarılarımız ve Porto Riko toplumuna ve küresel topluma her gün yaptığımız katkılar hakkında daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı keşfetmeye davet ediyoruz. UAGM-Cupey Kampüsü, coğrafi konumlarına bakılmaksızın tüm sektörlere hizmet vermek için stratejik olarak Ada çevresinde stratejik olarak konumlanmış üç (3) Üniversite Merkezine sahiptir. UAGM'nin ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde Florida, Dallas ve Maryland eyaletlerinde bulunan Üniversite Merkezleri vardır.

misyon

Ana G. Méndez Üniversitesi, Cupey Kampüsü, Porto Riko'nun ekonomik ve sosyal kalkınmasına gerçek bir taahhütte bulunan, kâr amacı gütmeyen özel bir yüksek öğretim kurumudur. Misyonu, çeşitli öğrenci nüfusuna, eğitim, araştırma ve toplum hizmeti yoluyla kişisel ve mesleki beceriler edinme fırsatları sağlamak, böylece değişim aracıları, yaşam boyu öğrenenler ve sorumlu işbirlikçiler haline gelmektir. küreselleşme ve küresel sürdürülebilirlik.

görünüm

Ana G. Méndez Üniversitesi, Cupey Kampüsü dünya çapında önde gelen bir yükseköğretim kurumu olarak kabul edilecektir: dahil etmeye açıklık; programların oluşturulmasındaki tekliflerinin kalitesi ve yenilik; öğretme ve öğrenme süreçlerinde mükemmellik ve yenilik; öğrencilere sosyal ve ekonomik hareketlilik için fırsatlar sağlayan eğitim girişimleri; ekonomik ve sosyal kalkınmayı teşvik eden ve dünya toplumunun ihtiyaçlarını karşılayan olağanüstü araştırmalar; öğrenme, idari ve öğrenci hizmetleri süreçlerini zenginleştirmek için ileri teknolojilerin kullanılması; ayrıca telekomünikasyon ve uzaktan eğitim; ve dönüştürücü toplumsal değişimleri destekleyen sürdürülebilir ve rekabetçi bir ekonomiyi teşvik etmek için topluma bağlılık.

Rektörümüz

Ángel A. Toledo López Pennsylvania State Üniversitesi Siyaset Bilimi alanında doktorasını Amerikan Siyaseti, Araştırma Metodolojisi ve Karşılaştırmalı Siyaset üzerine yoğunlaşarak tamamladı. Michigan Üniversitesi, Ann Arbor Araştırma Enstitüsü'ne katıldı ve bu üniversiteden yapılan Dünya Değerler Çalışması'nın ikinci dalgasının birincil araştırmacısı oldu. 2006 yılında doktorasını tamamladıktan sonra Dr. Toledo Porto Riko Üniversitesi Hukuk Fakültesi Juris Doktorunu tamamladı. Carolina'daki Universidad del Este'de tam zamanlı bir fakülte ve ABD'deki Maryland eyaletine yerleşene kadar bir avukat olarak çalıştı. Üniversite düzeyinde Disiplin Temelli Çift Dilli Daldırma Modeli'ni uygulamak için yenilikçi öğretim stratejilerinin kullanıldığı Ana G. Méndez Üniversite Sistemi'nin Başkent Kampüsü akademik direktörüydü. Sosyal Bilimler Fakültesi'nde tam zamanlı akademik ve fakülte direktörü olarak çalışırken, İki Dilli Eğitim uzmanlığı ve İkinci Dil Olarak İngilizce Öğretimi Lisansüstü Sertifika ile Müfredat ve Öğretim Yüksek Lisans derecesi tamamladı.

Ocak 2017'de yerel Porto Riko adasına geri döndü ve daha önce Universidad del Este olarak bilinen Carolina Kampüsü Ana G. Méndez Üniversitesi'nde Akademik İşler Başkan Yardımcısı olarak atandı. Daha sonra, Başkan José F. Méndez Méndez, Ana G. Méndez Üniversitesi, Cupey Kampüsü'nden rektör yardımcısı ve 16 Ocak 2020'de bu kampus rektörü olarak atandı. Akademik deneyimi, sosyal bilimler, istatistikler ve ceza adaleti öğretmeye ve yüksek öğrenimdeki öğretim süreçleri ve teknikleri ile ilgili konularda fakülte eğitimine odaklanmıştır. En son yayınları ve araştırma ilgi alanları, politik psikoloji, yargı sistemindeki aktörlerin algılanması ve davranışı, araştırma metodolojisi ve yetişkinler arasında dil becerilerinin kazanılması gibi çok çeşitli konuları kapsamaktadır.

Akreditasyonlar

135406_image4.png

Ana G. Méndez Üniversitesi, Cupey Kampüsü ve lokasyonları (eski adıyla Metropolitan Üniversitesi) Porto Riko Eğitim Kurulu'ndan (şimdi Ortaöğretim Kurumları Kurulu) 30 Kasım'dan itibaren Sertifika # 2018-385, 2018 - 29 Kasım 2023.

135407_image5.png Cupey Kampüsü ve konumları (eski adıyla Universidad Metropolitana) olan Universidad Ana G. Méndez, 1980'den itibaren Ortaöğretim Yüksek Öğretim Komisyonu (MSCHE) tarafından akredite edildi. O zamandan beri akreditasyonu bugüne kadar sürekli olarak yeniden teyit edildi. aynı kuruluş tarafından. MSCHE, Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Sekreteri ve Yükseköğretim Akreditasyonu Konseyi (CHEA) tarafından tanınan kurumsal bir akreditasyon kuruluşudur.

Özel Akreditasyonlar

135408_image6.png Acen (Hemşirelikte Eğitim Akreditasyon Komisyonu) / akreditasyon sorumludur varlık bir sertifika, diploma veya tanınmış mesleki yeterlilik sunan hemşirelik eğitimi, hem yüksek öğrenim ve yüksek seviyede programlar uzmanlaşmış (doktora klinik, yüksek lisans / yüksek lisans sertifikası, bakalorya, önlisans, diploma ve pratik).
135409_image7.jpeg İşletme Okulları ve Programları için Akreditasyon Konseyi (ACBSP) / İşletme Okulları ve Programları için Akreditasyon Konseyi, işletme yönetimi ve yönetimi ile ilgili alanlarda mesleki eğitimin kalitesini akredite etmeye adanmış ana uluslararası kuruluştur. İşletme Okulu bu prestijli akreditasyona Kasım 2013'ten beri sahiptir.
135410_image8.jpeg Eğitim Hazırlığı Akreditasyonu Konseyi, CAEP / Bu ajans, Cupey Kampüsü, Universeyd Ana G. Méndez, Cupey Kampüsü'nün Eğitim Okulu Öğretmen Hazırlık Programı'nın (PPM) en fazla yedi dönem akreditasyonunu vermiştir. Bu akreditasyon, Öğretmen Hazırlık Programının mükemmeliyetini ve kalitesini, PPM'yi, fakülte ve ortaklarının taahhüdünü ve mezunların kalitesini tanır.
135411_image9.jpeg Uluslararası Sürekli Eğitim ve Öğretim Derneği (IACET) / Uluslararası Sürekli Eğitim ve Öğretim Derneği, sürekli eğitim ve öğretim programlarının kalitesini akredite etmeye adanmış manevi bir dernektir. UAGM, bu ajans tarafından, dünyaca tanınan ajansın kalite standartlarını karşılayan bir eğitim hizmetleri sağlayıcısı olarak onaylanmıştır.
135412_image10.png Sosyal Hizmet Eğitim Konseyi'nin (CSWE) Akreditasyon Komisyonu, Yükseköğretim Kurumu (CHEA) tarafından ABD ve bölgelerindeki sosyal hizmet eğitiminde lisans ve yüksek lisans programları için akreditasyon ajansı olarak tanınır. Şu anda, Ana G. Méndez Üniversitesi, Cupey Kampüsü akreditasyon sürecine aday.

Konumlar

  • San Juan

    1399 Ave. Ana G Méndez, , San Juan

sorular