Keystone logo
Universidad Del Cauca

Universidad Del Cauca

Universidad Del Cauca

Tanıtım

Universidad Del Cauca , 24 Nisan 1827 tarihli kararname ile Popayán'da Üçüncü Bölge Üniversitesi olarak kuruldu. 5 Nisan 2013'te, Milli Eğitim Bakanlığı, 6218 sayılı Kararla zaten 6 yıllık bir süre için Yüksek Kaliteli Kurumsal Akreditasyon verdi. 13 Haziran 2019, söz konusu Kurumsal Akreditasyonu sekiz yıllık bir süre için yeniledi.

Üniversitenin kökleri, 1609-1617 yılları arasında kurulan Popayán Ana Ruhban Okulu'nda, sömürge zamanlarında birinci dereceden bir eğitim kurumu olan ve San José Manastırı'nda faaliyet gösteren, felsefi, politik ve bilimsel düşüncenin en yenilikçi fikirlerinin yer aldığı bir eğitim kurumudur. Aydınlanma, 18. yüzyılda Aydınlanma Çağı.

Tam da orada, daha sonra İspanyol imparatorluğunun bağımsızlığı için verilen mücadelelerin kahramanı olacak olan nesil, Francisco José de Caldas, Camilo Torres, Francisco Antonio Zea, José María Cabal, Joaquín de Caycedo y Cuero ve Francisco Antonio Ulloa siyaset, çalışma ve devlet adamları.

Kolombiya'nın cumhuriyetçi ve bağımsız yaşamındaki düşünce, Cauca Üniversitesi'nde, Kolombiya'nın bağımsızlığının tarihi ve bağımsız bir cumhuriyet olarak başlangıcının tarihi, üniversite tarihi ile yakınsayacak şekilde iyi bir oranda üretildi.

O zamanlara benzer şekilde, Cauca Üniversitesi bir bilgi kurumu, ilerleme ve sosyal hayatın koşullarının ve alternatiflerinin ücretsiz analizi için bir forum olmaya devam ediyor, Kolombiya'nın demokratik seyrinin savunucusu, aynı zamanda durmadan enerji verdi. ifade özgürlüğü ve yurttaş katılımı. Son on yılda, araştırmacı yapısının dinamizmi ile kendini farklılaştırmıştır. Cauca Üniversitesi'nden on yedi mezununun Kolombiya Devleti'nin başkanlığını işgal ettiği vurgulanıyor.

Konumlar

  • Popayán

    Calle 5,4-70, 190003, Popayán

    sorular