Keystone logo
Federal University De Viçosa - UFV

Federal University De Viçosa - UFV

Federal University De Viçosa - UFV

Tanıtım

Federal Viçosa Üniversitesi (UFV), Brezilya'daki en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 28 Ağustos 1926'da Ziraat ve Veterinerlik Yüksek Okulu (Esav) olarak açıldı. Esav, 1948'de Minas Gerais Eyaleti Kırsal Üniversitesi'ne (Uremg) dönüştürüldü ve 1969'da UFV olarak federalize edildi. Üniversite, Viçosa şehrinde bulunan kampüse ek olarak, 2006 yılından bu yana sırasıyla Florestal (MG) ve Rio Paranaíba'da (MG) bulunan UFV - Florestal ve UFV - Rio Paranaíba kampüslerine sahiptir.

Başlangıçta, kurum Tarım ve Veterinerlik kursları ile Tarım Bilimleri alanında öne çıktı. Bugün, bu alanda referans olmaya devam etmenin yanı sıra, aynı zamanda öğretim, araştırma ve Biyolojik, Kesin ve İnsan bilimlerinin uzantısında mükemmelliğe sahiptir.

UFV, 20 binden fazla öğrencinin kayıtlı olduğu üç kampüsünde orta ve teknik eğitim, lisans dersleri ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Üniversite toplamda 60 binden fazla profesyonel mezun etti ve 12 binden fazla yüksek lisans tezi ve dört binden fazla doktora tezi savunmasına rehberlik etti.

Genellikle, Viçosa Federal Üniversitesi, ülke ve dünyadaki eğitim sıralamasında yer alır. Times Higher'a göre, QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre, Tarım ve Orman Bilimleri alanında dünyanın en iyi 100 yüksek öğretim kurumu arasında üç kez ve Minas Gerais'in en iyileri arasında yer aldı. Eğitim sıralaması ve BRICS ve Gelişmekte Olan Ekonomiler. Colégio de Aplicação (CAp-Coluni) öğrencilerinin performansı, Ulusal Lise Eğitim Sınavında (Enem), üst üste yedi kez ülkedeki devlet okulları arasında en iyisi olarak kabul edildi.

Konumlar

  • 490

    Avenida Peter Henry Rolfs,s/n, 36570-900, 490

    sorular