Keystone logo
© ULACIT
Universidad Latinoamericana De Ciencia Y Tecnología - ULACIT

Universidad Latinoamericana De Ciencia Y Tecnología - ULACIT

Universidad Latinoamericana De Ciencia Y Tecnología - ULACIT

Tanıtım

Latin Amerika Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, ULACIT, Kosta Rika, San José, Tournón mahallesinde yer almaktadır; ve 1987'den beri Ulusal Özel Yüksek Öğrenim Konseyi'nin (CONESUP) resmi onayına sahiptir (oturum No. 101-87). ULACIT, yedi fakülte ve on iki yüksekokulda elli yedi lisans ve yüksek lisans dersi ile on yedi yüksek lisans dersi ve iki doktora programında dört binden fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

ULACIT'te eğitim alma nedenleri

 • Öğretme metodolojisi : ULACIT için öğrenme, bireyin bilgiyi yeni durumlarda (örneğin, problem çözme, ürün tasarlama veya tartışma bakış açıları) belirli disiplinlerdeki uzmanlar tarafından modellenenlere benzer şekillerde kullanma becerisidir. Öğrenciler, bilgi birikiminin ötesine geçebildiklerinde ve içinde yaşadıkları topluluklar tarafından değer verilen projeleri gerçekleştirebildiklerinde öğrendiklerini gösterirler. Bu projeler, çalışma ortamlarında kullanılan proje yönetimi metodolojileri kullanılarak çalışma ekipleri halinde yürütülür. Dersler tersine çevrilmiş sınıflarda öğretilir: teori evde, sanal sınıflarda görülür; ve sınıfta pratik yapın. Bu nedenle, sınıftaki zaman derslere değil alıştırmalara, projelere ve tartışmalara odaklanır. Eğitim modelimize ve proje tabanlı öğretim metodolojimize aşina olun.
 • İki Dilli Üniversite : ULACIT'in lise öğrencileri, haftada altı saatten oluşan beş yoğun kursta, özellikle İngilizce öğrenmeye adanmış dört yüz elli ders saati okuyarak başlarlar. Hâlihazırda İngilizce bilen öğrenciler, kariyerlerinin başında standart bir sınava girerek dersleri onaylarlar. Kurslar, kurum için tam zamanlı çalışan ve ders dışında öğrencilerine tavsiyelerde bulunmaya vakti olan İngilizce öğretiminde sertifikalı uzmanlar tarafından verilmektedir. Sınıflar, web üzerinden eğitim teknolojilerinden yoğun bir şekilde yararlanır. Ardından, kariyer kursları zorunlu kaynakça okumasını tamamen İngilizce olarak içerir.
 • Uluslararasılaşma : ULACIT'in uluslararası programları, öğrencilerimize dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve kuruluşlarla kurulan ittifaklar ve anlaşmalar yoluyla yurtdışında eğitim alma ve diğer kültürler ve dillerle temas kurma fırsatları sunar. Öğrencilerimiz akademik değişim, çift diploma, uluslararası mesleki uygulamalar ve Study & Travel programları gerçekleştirebilirler. Akademik değişim programımızın bir parçası olarak yurtdışında okumakla ilgilenen öğrenciler, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'daki çeşitli üniversiteler arasından seçim yapabilirler. ULACIT, Arizona Üniversitesi'nin Orta Amerika'daki Küresel Kampüsü olduğundan, derecelerini Arizona Üniversitesi aracılığıyla da alabilirler.
 • Öğrenci Hizmetleri : ULACIT, tıbbi, akademik, psikolojik ve istihdam danışmanlığı hizmetleri dahil olmak üzere çok çeşitli öğrenci hizmetleri sunar; soyunma, otopark, yemek ve teknoloji hizmetleri; kayıp eşya bulma hizmetleri; iş gezileri ve profesyonel uygulamalar; LinkedIn Learning'de isteğe bağlı eğitim kurslarına erişim; öğrenciler için sanal bir özel sosyal ağ; ve spor takımları. On dört öğrenci organizasyonuna ve bir Öğrenci Hükümetine sahiptir; eğitim konferansları, istihdam atölyeleri ve turnuvalar ve akademik yarışmalar gibi özel etkinlikler düzenler. Ayrıca Delfino.cr'de Moxie adlı kendi web kanalına sahiptir; ve evcil hayvan dostudur.
 • Öğrenci ortamı : ULACIT'te, her zaman öğrencilerin kültürel, politik, ideolojik, dini, etnik ve kimlik çeşitliliğine saygı ve takdir alanı içinde, olumlu sosyal bir arada yaşama ve kişilerarası ilişkilerin yanı sıra iletişim ağlarının kurulması teşvik edilir. , diğerleri arasında. ULACIT, 2012'den beri "cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine dayalı ayrımcılıktan arınmış bir alan" ilan edildi ve tarafsız sağlık hizmetlerinin yanı sıra her türlü tacize karşı eylem protokollerine sahip.
 • Çevrimiçi eğitim : ULACIT, Kosta Rika'da Blackboard Ultra çevrimiçi eğitim platformunu kullanan tek üniversitedir ve tüm yüz yüze dersleri en etkili öğretim yöntemi olan ters yüz edilmiş sınıf altında verir. Bu platform sayesinde ULACIT, ülkedeki tüm ana dallarda sanal sınıflara sahip ilk üniversitedir. Öğrenci herhangi bir bilgisayardan kurs bibliyografyası, podcast'ler, videolar, resimler, simülatörler ve diğer öğretim materyalleri gibi değerli eğitim kaynaklarına erişebilir; Collaborate'teki video konferanslar yoluyla öğretmeninizle, sınıf arkadaşlarınızla ve misafirlerinizle eşzamanlı ve eşzamansız iletişim kurmanın yanı sıra; Veya notlarınızı takip edin.
 • Burslar : ULACIT, gelecek vaat eden bir akademik profile sahip, liderlik özelliklerine sahip, kendini hizmete adamış ve istisnai yeteneklere sahip öğrencileri seçerek, onlara kısmi veya tam bir bursla ilgilendikleri kariyerlerini sürdürme fırsatı vermeyi taahhüt eder.
 • Genel Çalışmalar : Küreselleşme, uzmanlaşma kavramına meydan okuyor. İnsanlar çok yönlü olmalı ve gelişmiş düşünme, iletişim ve yaşam boyu öğrenme becerilerine sahip olmalıdır. Uzmanlaşmış insanlara değil, uzmanlaşmış görevleri yerine getirmeye yönelik bir talep var. Bireylerin disiplinler arası ekiplerde ve disiplinler arasında çalışması gerekir. ULACIT'te Genel Çalışmaların gerektirdiği disiplinler arası eğitim, bireylere karmaşık sorunları analiz edebilecekleri çoklu mercekler ve daha iyi çözümlere ulaşmak için daha kapsamlı bilişsel araçlar repertuarı sunar. Disiplinler arasındaki sınırlar bulanıklaştıkça ve insan deneyimine ilişkin daha bütünsel bir anlayış ortaya çıkmaya başladıkça, onlara bilgiyi ilişkilendirme, paylaşma ve yeniden inşa etme fırsatı da sağlar.
 • Akreditasyon : ULACIT'te derecelerimizin kalitesine bağlıyız. Bu nedenle 1998'den beri Ulusal Yüksek Öğrenim Akreditasyon Sisteminin (SINAES) kurucu üyeleriyiz. On bir akredite kariyerimiz var ve tüm programlarımızı akredite etme sürecindeyiz.
 • Yörünge : ULACIT, Kosta Rika'da kurulan dördüncü özel üniversitedir (1987). Ancak, Kosta Rika Üniversitesi kurulmadan önce Profesör Miguel Ángel Castro Carazo tarafından 1936 yılında kurulan Castro Carazo Okullarından doğduğu için uzun bir geçmişe sahiptir.
 • Prestij : Londra QS Latin Amerika Üniversite Sıralamasına göre ULACIT, on iki yıl üst üste (2011-2023) Kosta Rika'daki en iyi özel üniversite olarak listelenmiştir. Ayrıca Orta Amerika'nın en iyi özel üniversitesi, işverenler tarafından tercih edilen Kosta Rika üniversitesi ve doktoralı fakülte oranı en yüksek üniversite seçildi.

Konumlar

 • San José

  Barrio Tournón, 10802, San José

sorular