Keystone logo
Mariano Gálvez University of Guatemala

Mariano Gálvez University of Guatemala

Mariano Gálvez University of Guatemala

Tanıtım

Mariano Gálvez Üniversitesi, 29 Ocak 1966'da San Carlos de Guatemala Üniversitesi Yüksek Üniversite Konseyi tarafından onaylanan, kurumsal yapısının yasalarına uygun olarak faaliyet gösteren özel, bağımsız, kar amacı gütmeyen bir yüksek öğrenim kurumudur. . Adı, yaşamın her alanında önemli yenilikleri teşvik eden, Eğitim Akademisi'nin kurucusu ve Guatemala eğitiminin reformcusu olan seçkin devlet adamı, kahraman ve ünlü hukuk danışmanı Doktor José Mariano Gálvez'i (Guatemala Eyaleti 1831-1838) onurlandırmaktadır devletin. Kamu eğitiminin gelişimi ona atfedilir. Öğretimin laik olması için savaştı, Milli Kütüphane ve Müze'nin kurucusuydu, bireysel yasalara ve garantilere, basın özgürlüğüne ve düşünce yayılmasına saygı duyuyordu.

Kurumsal ilkelerine uygun olarak, Mariano Gálvez Üniversitesi, esas olarak, topluma öğretme, araştırma ve hizmetin entegre uygulaması ve normatif, akademik bağımsızlık, idari, disiplin ve ekonomik; evrensel bir miras olarak bilim ve kültürün korunması ve geliştirilmesine; bir bilgi ve ilerleme kaynağı olarak araştırmanın teşvik edilmesine ve çözümlerine katkıda bulunmak için ulusal sorunların incelenmesine.

Kurucularına ilham veren idealler, Üniversitenin öğretimine olan ilgisi, öğrencilerinin özgürlük, karşılıklı saygı ve bir arada yaşama ruhu ortamında kapsamlı eğitimi olduğu için geçerliliğini korumaktadır.

Konumlar

  • Guatemala City

    3a. Avenida 9-00 zona 2, 01002, Guatemala City

    sorular