Keystone logo
National University Costa Rica

National University Costa Rica

National University Costa Rica

Tanıtım

UNA'dan önce öğretmenlerin eğitimine adanmış Escuela Normal de Costa Rica (1914) ve taahhüdü lise öğretmenlerinin eğitimi olan Escuela Normal Superior (1968) gelmektedir. Her iki kurumdan da sadece altyapıyı değil, aynı zamanda daha sonra eğitim-öğretim ve insancıl mesleğini etkileyecek olan pedagojik bir kültürü de miras aldı. UNA kurulduğunda, Pérez Zeledón ve Liberya Normal Okulları yeni devlet üniversitesinin bölgesel bölümleri haline geldi.

Bu dönemde UNA ile doğmuş gerekli üniversiteye yapılan göndermeler sıktır. Ancak bir kavramdan çok, ilk rektörü tarafından ilan edilen ve bu kuruma damgasını vuran bir felsefedir. "Bu görevde, sadece bir üniversite daha tasarlayıp inşa etmekle değil, ülkeye, ulusal gerçekliğine etkili bir taahhütte bulunarak, tarihi bir kaderi gerçekleştirmesine hizmet edebilecek bir Gerekli Üniversite vermekle ilgileniyoruz. refah, adalet ve özgürlükle ", diye ilan etti rahip Benjamín Núñez.

Toplumu oluşturan tüm sektörlere kaliteli bir yüksek öğretim ve Kosta Rika nüfusunun en muhtaç gruplarına daha büyük fırsatlar sağlama sloganı o zamanki kadar geçerliliğini koruyor. UNA, tasarlandığı ve liderlerinin bahse girmeye devam ettiği bir Zorunlu Üniversite imajını pekiştirmeyi başaramadı, aynı zamanda varlığının gerekli olduğu ülkenin farklı bölgelerine sınırlarını genişleterek bu taahhüdünü yeniden teyit ediyor. .

Konumlar

  • Heredia

    Heredia, Kosta Rika

    sorular