Keystone logo
Universidad Nacional De General Sarmiento

Universidad Nacional De General Sarmiento

Universidad Nacional De General Sarmiento

Tanıtım

Ulusal General Sarmiento Üniversitesi (UNGS), 20 Mayıs 1992'de 24.082 sayılı Ulusal Kanunla kurulmuş ve 1993 yılında Düzenleyici Rektör Roberto Nöel Domecq ve Danışma Komisyonu'nun atanmasıyla kurulmuştur. UNGS, adını daha sonra 1994'te San Miguel, José C. Paz ve Malvinas Argentinas olmak üzere üç belediyeye ayrılan General Sarmiento'nun o zamanki partisine borçludur.

Üniversite, kuruluşundan bu yana eğitim, toplumu etkileyen sorunların eleştirel olarak araştırılması ve bunları aşmak için alternatif eylem arayışları arasındaki bağı ilke edinmiştir.

UNGS, endüstri, bilim, şehir ve bilgi ile ilgili güncel sorunlara yanıt vermeye çalışan dört disiplinlerarası araştırma ve öğretim Enstitüleri halinde düzenlenmiştir. Bunlar Bilimler Enstitüsü, Conurbano Enstitüsü, Sanayi Enstitüsü ve İnsani Gelişme Enstitüsüdür.

Faaliyetinin merkezi yönü, öğrencilerde sağlam bir temel ve özel eğitim sağlamaya odaklanan pedagojik bir strateji varsayarak, öğretimin demokratikleşmesine, toplumun tüm kesimlerinin bilgiye erişimi ve akademik mükemmellik arayışına katkıda bulunmaktır. Bu çerçevede Üniversite, ücretsiz lisans dereceleri, ulusal düzeyde geçerli dereceler, öğrenim bursları, öğretim, araştırma, yönetim ve toplum hizmetlerinde eğitim için akademik burslar, kişiselleştirilmiş eğitim desteği, modern ve verimli bir kütüphane halkı ve ücretsiz erişim ve kaliteli akademik sunmaktadır. Uzay.

Üniversite kampüsü, Greater Buenos Aires'in kuzeybatısında, Los Polvorines, Malvinas Argentinas şehri Juan María Gutiérrez 1150'de yer almaktadır.

Konumlar

  • Los Polvorines

    Juan María Gutiérrez,1150, B1613, Los Polvorines

    sorular