Keystone logo
Pilot university of Colombia

Pilot university of Colombia

Pilot university of Colombia

Tanıtım

Aynı zamanda, 58 yıl önce, Bogotá Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden bir grup hevesli ve kendini adamış öğrenci, eğitim süreçlerinden memnun değildi ve geleneksel Kolombiya üniversite sisteminin akademik eğitim politikaları ile anlaşmazlık içinde ve Karşı konulamaz isyan, bir öğrenci yenileme hareketine karar verdiler ve yapılarında büyük değişikliklere ihtiyaç duyan bir ülkenin gençlerine cevap verecek bir Kurum yaratmaya karar verdiler.

Bu öğrenciler, 60'lı yılların gençlik coşkusu ve üniversite uyumsuzluğuyla, başarılı ve fütürist bir vizyonla, kendi değerlerine mutlak güven duyarak ve geçen yılların onlara getireceği başarıya sarsılmaz bir inançla desteklendi. daha sonra bir Üniversite kurmayı teklif etti.

Ağustos 1962'nin sonunda, öğrenci grubu gruplandırıldı, bir organizasyon komitesi tarafından koordine edildi, çalışma ekipleri oluşturdular ve geçici olarak Milli Park tiyatrosuna yerleştiler.

Seçkin şahsiyetler, bu öğrenci grubunda görülebilecek taşan ruhu ilgiyle gördüler ve kararlılıkla girişimi desteklemek için girdiler.

Konumlar

  • Bogotá

    Carrera 9,45A-44, 110311, Bogotá

    sorular