Keystone logo
© ©Universidade Católica Portuguesa
Universidade Católica Portuguesa

Universidade Católica Portuguesa

Universidade Católica Portuguesa

Tanıtım

Universidade Católica Portuguesa (UCP), Portekiz üniversite eğitim sisteminde bir referans kurumudur. 50 yılı biraz aşkın bir süredir, Times Higher Education tarafından üst üste 2. kez Portekiz'deki en iyi üniversitedir. Mükemmellik konusundaki itibarı, üst düzey araştırmaları ve toplumla güçlü bağları ile UCP, dört merkezi olan ulusal bir kurumdur. İşletme Ekonomisi, Hukuk, Sağlık Bilimleri, Beşeri Bilimler veya İlahiyat gibi 16 Fakültenin entegre edilmesi, 170'ten fazla Programda 37.000'den fazla Lisans, 12.000 Yüksek Lisans ve 700 Doktora derecesiydi.

Braga'da UCP, Portekiz Katolik Üniversitesi Felsefe ve Sosyal Bilimler Fakültesi tarafından temsil edilmektedir. 1947'de kurulan, Braga şehrinin en eski üniversitesi olan Felsefe Fakültesi'nin tarihini ve geleneğini miras alan ve Yüksek Öğretimde İsa Cemiyeti'nin asırlık varlığının bir işareti olan bu, Portekiz Katolik Okulu'nun ilk Fakültesi idi. Üniversite.

Kökleri eski bir bilgelik geleneğine dayanan, ancak modernitenin ortaya koyduğu sorulara kalıcı olarak açık olan bu Fakülte, akademik faaliyetlerini öğretim ve araştırmada mükemmellik için yönlendiren, hem yaratıcı hem de dönüşlü, çoğul ve eleştirel bir üniversite ortamını teşvik eder. öğrenciler ve topluma hizmet.

Gerçek konfigürasyonunda, Fakülte şu anda sekiz lisans dersi sunmaktadır: Felsefe, Bilimlerin Verileri, Portekiz Çalışmaları, Sosyal Hizmet, Turizm ve İletişim Bilimleri ve Psikoloji. Lisansüstü eğitim olarak, Turizm İşletmeciliği alanındaki yüksek lisans derecelerini ve ayrıca on dört yüksek lisans derecesi ile üç doktora dersi arasında Psikoloji, Eğitim Bilimleri ve Dijital İletişim alanlarındaki yüksek lisans derecelerini vurgulayabiliriz. Toplulukta güçlü bir uygulama ile kurslar, profesyonel ve kişisel becerileri geliştirmek için toplulukla etkileşim için çeşitli olanaklar sunar. Toplamda Fakülte'de 70 tam zamanlı öğretmen ve 800 öğrenci bulunmaktadır.

Konumlar

  • Braga

    Rua de Camões,60, 4710-362, Braga

sorular