Keystone logo
Universidade Católica Portuguesa – Porto Usta Ses ve Görüntü - Yeni Medya Sanatı
Universidade Católica Portuguesa – Porto

Usta Ses ve Görüntü - Yeni Medya Sanatı

Porto, Portekiz

2 Years

Ingilizce, Portekizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 12.150

Kampüste

Tanıtım

Ses ve Görüntüde Usta - Uzmanlık Yeni Medya Sanatı, çeşitli sanatsal uygulamalarda yaratıcı yeniliği teşvik eder.

Program, yeni ifade biçimlerini aktaran son teknoloji projelerin tasarımı, üretimi ve sunumu etrafında yapılandırılmıştır. Öğrenciler projelerini kişisel bakış açılarına göre geliştirecekler: deneysel, sanatsal veya pazar odaklı olsun.

Bu zorluk, profesör ve öğrenci arasındaki kapsamlı bir tartışmanın yanı sıra ziyaret eden sanatçıların eğitim rehberliği ile karşılanacak ve aşılacaktır. Araştırma, teorik ve sanatsal yansıma ile daha da genişleyen projelerin geliştirilmesi yoluyla yönlendirilecektir.

Son yıllarda, School of Arts'ın öğrencileri ve öğretmenleri bu alanda, örneğin Sonae Media Art Award 2019 gibi önemli ödülleri kazandı veya aday gösterildi.

Bilgi ve Beceriler

  • Yeni teknolojik ifade ortamını kapsayan projelerin tasarımı, üretimi ve sunumu
  • Dijital fabrikasyonla desteklenen deneysel, sanatsal veya ticari projeler
  • Grafik, Müzik ve Fizik Hesaplama
  • Alandaki bilgi sınırını genişleten son teknoloji çalışmaların geliştirilmesi

Profesyonel / sanatsal portföyün geliştirilmesi

  • Yeni Medya Sanatı Projesi
  • Portekizli ve uluslararası şirketlerde staj
  • Yeni medya sanatı üzerine bir tezin araştırılması ve geliştirilmesi

Katılım Rejimleri

Diller: Portekizce, İngilizce

Sanat Okulu

Universidade Católica Portuguesa'daki Sanat Okulu, Porto'da bulunmaktadır ve sanat eğitiminde farklı dereceler sunmaktadır. İki ana alanı (1) film ve yeni medya sanatı ve (2) koruma ve restorasyondur. Okul kendisini, teknolojik bilgiye sahip sanatçıların gelişimine odaklanan, aynı zamanda insancıl eğitime odaklanan, geleceğin yönetmenlerini veya çevremizdeki dünyayı düşünebilecek görsel sanatçıları teşvik eden bir sanat okulu olarak sunuyor. Sanat Okulu, Portekiz'deki ana Film Okullarından biridir. Ses ve Görüntü Bölümündeki (BA, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarında) 500'ün üzerinde öğrencisi ile, gelecek vadeden film yapımcıları için çok çeşitli müfredat seçenekleri sunar. School of Arts ayrıca öğrencilerine eksiksiz bir güncellenmiş film ekipmanı yelpazesi ve ünlü film profesyonelleri, eleştirmenler ve teorisyenlerden oluşan bir ekip sunar. Son yıllarda, çok sayıda eski öğrenci tüm dünyada film festivallerinde önemli ödüller kazandı. Ayrıca, öğrencilerinin film yapımına sürekli olarak meydan okumalarına, güncellenmelerine ve motive olmalarına olanak sağlamak için, beğenilen film yapımcıları ve film araştırmacıları ile sık sık ustalık sınıfları, atölyeler, sanatsal rezidanslar ve seminerler düzenlemektedir.

Şu anda Okul, sanatçıların ikamet ettiği yoğun bir kültürel programa sahip (2018'de uluslararası üne sahip film yapımcısı Salomé Lamas; 2019'da Nuno da Luz, Ana Vaz, Jonathan Uliel Saldanha, Yohei Yamakado ve Vasco sanatçıları. Araújo), özel konuklarla (sanatçılar, film yapımcıları, akademisyenler) bir konferans döngüsü ve Okul'un sergi alanında periyodik bir sergi takvimi (2018'den beri Okul, Francisco Tropa, João Paulo Serafim, Salomé Lamas, Mariana Caló'nun sergilerini sundu) & Francisco Queimadela, Nuno da Luz, Julião Sarmento, Jonathan Saldanha ve Guido Guidi). Ayrıca, Araştırma Merkezi (CITAR - Sanat Bilim ve Teknoloji Araştırma Merkezi) Okulla yakından ilgili bir faaliyet planına sahiptir ve devam eden projeler ve devlet kurumu Bilim ve Teknoloji Vakfı (FCT) tarafından finanse edilmektedir.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular