Keystone logo
Federal University of Espírito Santo

Federal University of Espírito Santo

Federal University of Espírito Santo

Tanıtım

Federal University of Espírito Santo (Ufes), müfredat, bilimsel, idari, mali ve varlık yönetimi özerkliğine sahip, Eğitim Bakanlığı'na (MEC) bağlı, kendi kendini yöneten bir kurumdur. Öğretim, araştırma ve sosyal yardım programlarının bölünmezliği inancıyla, tüm bilgi alanlarında çalışma mesleği ile çalışır.

Ufes 5 Mayıs 1954'te kuruldu. Dört üniversite kampüsünden oluşur - başkent Vitória'da Goiabeiras ve Maruípe ve Alegre (eyaletin güneyi) ve São Mateus (eyaletin kuzeyi) belediyeleri - bir alana sahip 4,3 milyon metrekare. Kampüslerinin toplam alanı 292.000 metrekaredir (inşaat alanı).

Ufes, yılda toplam 5.004 kontenjan ile 103 lisans ana dal sunmaktadır. Lisansüstü alanında 62 yüksek lisans programı ve 31 Ph.D. programları. 1.780 profesörü, 1.928 idari personeli, 20.467 lisans öğrencisi ve 4.000 yüksek lisans öğrencisi vardır. İdari merkezi Vitória'daki Campus Goiabeiras'ta bulunmaktadır.

Bilimsel ve teknolojik araştırma alanında, Ufes'in devam eden yaklaşık 5.581 projesi bulunmaktadır. Sosyal yardım programları alanında, Espírito Santo eyaletinin tüm belediyelerinde yaklaşık 2 milyon kişiye hizmet veren 851 proje ve program geliştirmiştir.

Ufes ayrıca, devletimizin en büyük ve en modern tiyatrosu olan tiyatro, sanat galerileri, dil merkezi, kütüphaneler, planetaryum ve astronomik gözlemevi, oditoryumlar, spor merkezi ve diğerleri dahil olmak üzere akademik ve daha geniş topluluklara tesisler sunmaktadır.

Aynı zamanda, Espírito Santo eyaletindeki ana halk sağlığı tesisi olan üniversite hastanesi Cassiano Antonio Moraes (HUCAM) aracılığıyla sağlık alanında hizmetler sunmaktadır - orta ve yüksek karmaşıklıktaki tıbbi bakımda referans olarak çalışan çeşitli tıbbi uzmanlıklar sunmaktadır.

Konumlar

  • Goiabeiras

    Avenida Fernando Ferrari,514, 29075-910, Goiabeiras

    sorular