Keystone logo
Universidade Veiga de Almeida (UVA)

Universidade Veiga de Almeida (UVA)

Universidade Veiga de Almeida (UVA)

Tanıtım

UVA Hakkında

UVA

A UVA 1971 yılında kurulan ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEC) son değerlendirmelere akademik büyüme ve elde edilen sonuçlar olayları belirgin bir süreç ile son yıllarda geçti. 2012 yılında, kurum Dersler MEC Genel Endeksi (1-5), ülkede özel bir üniversitede ulaştığı en yüksek kaydını 4 ulaşmıştır. Bugün, Rio de Janeiro'nun en iyi ikinci, özellikle devlet olma, ülkenin en iyi özel üniversite sıralamasında yedinci sırada yer almaktadır.

40 lisans ve teknolojik mezuniyet, beş master derecesi ve 70'den fazla sensu mezuniyet sonrası kurslar sunmaktadır. 2012 yılında, yetkilendirme 2013 yılında birinci sınıf vardı psikanaliz, Sağlık ve Toplum alanında ilk doktora üniversitenin oluşturulması için verildi.

Tijuca, bar ve orta - - dört kampüsleri, Rio de Janeiro kentinde üçü ile ve Göller Bölgesi'nde, Cabo Frio dördüncü ve sağlık merkezi, üniversite altyapısı önemli bir yatırım dönemi geçiyor.

UVA Amerikan üniversiteleri ile işbirliği içinde, lisansüstü uzaktan eğitim kursları ve çift sertifikasyon programları sunmaktadır. İlk programı Texas Arlington Üniversitesi (UTA) ile birlikte bulunmaktadır.

Rektör

Arlindo Cardarett Vianna

Lisansüstü Dekanı

Katia Cristina Karadağ Adımlar öğrenci işleri için lisansüstü eğitim, araştırma ve yayım Maria Beatriz Duarte Balena Pro-rektörün Pro-Dekan

Konumlar

  • Belém

    Belém, Brezilya

    programlar

    sorular