Keystone logo
Università Cattolica del Sacro Cuore

Università Cattolica del Sacro Cuore

Università Cattolica del Sacro Cuore

Tanıtım

Università Cattolica öğrencileri ve mezunları, Avrupa'nın en büyük özel üniversitesinin bir parçası oldukları için kendilerini şanslı hissediyorlar. Öğrencilere özel hizmetler ve tanınmış akademik kalitesi sağlamaya yönelik güçlü bir taahhüt ile karakterize edilir.

Cattolica'da okumak, uluslararası bir bağlamda, dört kampüsümüzde 160'tan fazla farklı milletten, ancak İtalyan özünde eğitim almak anlamına gelir.

Üniversitemizi gerçekten farklı kılan, Milano, Brescia, Piacenza, Cremona ve Roma'daki beş kampüsümüzün konumuna dayalı olarak ağ kurmayı ve kariyer fırsatlarını kolaylaştıran kampüs çeşitliliği ve sonsuz olasılıklardır.

Milano, gerçek bir şehir hayatı öğrenci deneyiminin garanti edildiği dijital başlangıç sermayesidir; Brescia, en güncel trendleri ve profesyonel girdileri öğreten son teknoloji laboratuvarları sayesinde üniversitenin inovasyon merkezidir; Piacenza kampüsü, Tarım-gıda sektöründeki şirketlerle son derece güçlü bağlantılara sahip olan Gıda Vadisi'nin içindedir; Yepyeni Cremona kampüsü, kampüs içi laboratuvarlar ve yakınlardaki düz çiftlik tarlaları ile tarım ticareti çalışmaları için stratejik bir konumda bulunan, tamamen yenilenmiş bir 16. yüzyıl manastırıdır.

Ebedi şehir Roma, En İyi İtalyan Bilim İnsanları arasında listelenen 43 öğretim üyesi ile ünlü Tıp ve Cerrahi Okulu ile övünür.

Università Cattolica sürekli olarak yeni ve gelişmekte olan programlar geliştirmek için çalışır: Size daha parlak bir gelecek sunmak için becerilerinizin ve yeterliliklerinizin büyümesini teşvik edecek ve size en uygun programı ve öğrenme ortamını seçeceğinizden emin olabilirsiniz!

1. Avrupa'nın en büyük özel üniversitesi
100 yılı aşkın bir geçmişe sahip Tarihi Üniversite, kayıtlı öğrenci sayısı açısından Avrupa'nın en büyüğüdür. Üniversite, uluslararası öğrencilere özel hizmetler sağlama konusundaki güçlü taahhüdü ile karakterize edilir (ulusal bağlamda atipik!).
Çok çeşitli kampüs olanakları ve hizmetleri, her uluslararası öğrencinin, uluslararası öğrencilerin aradığı tüm destek, bilgi ve mentorluğa erişmesini sağlar. Bunlara özel bir uluslararası öğrenci merkezi, bir konaklama hizmeti, sağlık merkezi, spor tesisleri ve uluslararası öğrenci dernekleri dahildir.

2. Uluslararası kabul görmüş kaliteli öğretim
12 farklı Okul, birkaç farklı çalışma alanında tüm eğitim seviyelerinde 40'tan fazla İngilizce öğretilen programa sahip multidisipliner üniversite. Akademik disiplinlerimizden 16'sı Konuya Göre İlk 300 QS Küresel Sıralamasında (2022) listelenmiştir.

3. Endüstri ile son derece güçlü bağlar
En yüksek prestije sahip ilgili işverenlere maruz kalma ve bağlantılar: ağ oluşturma ve staj fırsatları sağlayan, dünya çapında en ünlü şirketlerle endüstriyel bağlar. Okuduktan sonra olağanüstü bir mezun yerleştirme oranıyla, İşveren-Öğrenci Bağlantıları, QS Mezun İstihdam Sıralaması (2022) için ülkede 1 numarayız.

4. Gerçek bir uluslararası deneyim, ancak bir İtalyan kalbi ile

Öğrenciler kendilerini gerçek bir İtalyan deneyimine ve uluslararası bir sınıf ortamına kaptırırlar (165'ten fazla ülke temsil edilir!).
Kampüsler, stajyerlik ve saha ziyaretleri için şirketlere daha kolay erişim ile seçtiğiniz çalışma alanındaki en güncel trendlerin ve profesyonel girdilerin öğrenilmesini sağlamak için stratejik olarak konumlandırılmıştır.
5 kampüsümüz Milano, Roma, Brescia, Cremona ve Piacenza gibi muhteşem destinasyonlarda bulunmaktadır.

Kampüs Özellikleri

  kabul

  Genel giriş koşulları

  Giriş koşulları, İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan en son kabul yönergelerine dayanmaktadır ve uyruklarından bağımsız olarak, hem Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde hem de AB dışı ülkelerde verilen nitelikler için yabancı niteliklere sahip tüm öğrenciler için geçerlidir.

  1. Uygun adayların lise diplomasına sahip olmaları gerekir.
  2. Lisans derecesinin aşağıdaki özelliklerin tümünü göstermesi halinde ikinci aşama programlara giriş mümkündür:
   • İlgili yabancı yüksek öğretim sisteminin resmi bir birinci aşama yeterliliğidir,
   • Ödül veren ülkede düzenli olarak akredite edilen veya tanınan bir yüksek öğretim kurumu tarafından verilen bir yeterliliktir. Üçüncü bir ülkede eğitim aldıysanız, eğitiminizin bulunduğu kurumun faaliyet gösterdiği ülkede akredite olması veya tanınması gerekir,
   • İlgili yabancı yüksek öğretim sisteminde karşılaştırılabilir bir ikinci aşama programına giriş sağlayan bir niteliktir;
  3. Akademik nitelik, araştırma öğeleri, programın süresi ve toplam AKTS (min. üç yıl ve 180 AKTS), toplam eğitim süresi (15 yıl genellikle gereklidir).
  4. Lisans derecesi 31 Temmuz 2022 tarihinden önce alınmış olmalıdır.

  Akademik derecenin Laurea Magistrale'e kabul için uygunluğu, başvuruyu alan üniversite tarafından belirlenir. Her üniversite, bir çalışma programına kabul ve kayıt için kriterlerini ve düzenlemelerini (gerekli belgeler dahil) belirler.

  Kabul, başvuruyla birlikte sunulan akademik belgelerin değerlendirilmesine dayanırken, kayıt, elde edilen yeterliliğin geçerliliğinin doğrulanmasına tabidir.

  İngilizce dil yeterlilik gereksinimleri

  Tanınan sertifikalarTest yöneticisiMinimum puan gerekli
  Akademik IELTSCambridge İngilizce Dil Değerlendirmesi6.0
  TOEFL iBTETS (Università Cattolica kodu: 2605)84
  Cambridge English: İlk, İleri, YeterlilikCambridge İngilizce Dil Değerlendirmesi173
  Cambridge English: İş Dünyası, İşCambridge İngilizce Dil Değerlendirmesi173

  Konumlar

  • Milan

   Via Giosuè Carducci,28, 20123, Milan

   • Cremona

    Via Milano, 24, 26100, Cremona

    • Piacenza

     Via Emilia Parmense,84, 29122, Piacenza

     • Brescia

      Via Trieste,17, 25121, Brescia

      sorular