Keystone logo
© TH OWL Marketing
Universität Hamburg

Universität Hamburg

Universität Hamburg

Tanıtım

University Universität Hamburg kuzey Almanya'daki en büyük araştırma ve eğitim kurumudur. Ülkenin en büyük üniversitelerinden biri olarak çok çeşitli derece programları ve mükemmel araştırma fırsatları sunuyoruz. Üniversite, geniş bir yelpazedeki alanlarda çok sayıda disiplinlerarası projeye ve önde gelen bölgesel, ulusal ve uluslararası yüksek öğrenim ve araştırma kurumlarından oluşan geniş bir ortak ağına sahiptir. Sürdürülebilir Bilim ve Burs Universität Hamburg sürdürülebilirliğe kendini adamıştır.

Tüm fakültelerimiz hem araştırma hem de öğretimde sürdürülebilirliğe yönelik büyük adımlar attı.

Mükemmel araştırma

Federal ve Eyalet Hükümetlerinin Mükemmellik Stratejisinin bir parçası olarak, Universität Hamburg 4 temel araştırma alanı için mükemmellik kümeleri verilmiştir: Maddenin Gelişmiş Görüntülenmesi (foton ve nanobilimler), İklim, İklim Değişikliği ve Toplum (CLICCS) (iklim araştırması) ), Yazılı Eserleri Anlamak (el yazması araştırması) ve Kuantum Evreni (matematik, parçacık fiziği, astrofizik ve kozmoloji).

Aynı derecede önemli bir temel araştırma alanı, araştırmacıların yeni tedavi yöntemleri ve terapilerin geliştirilmesini teşvik etmek için enfeksiyon süreçlerinin yapısını, dinamiklerini ve mekanizmalarını araştırdığı Enfeksiyon Araştırmasıdır.

Mükemmel Üniversite

Ayrıca, 10 üniversite ve 1 üniversite ittifakının yanı sıra Universität Hamburg , Mükemmeliyet Üniversitesi seçildi ve "amiral gemisi üniversite" olarak kabul edildi.

Olağanüstü çeşitlilik: 180 derecelik programlar

Universität Hamburg sekiz fakültesinde 180 dereceden fazla program sunmaktadır:

Universität Hamburg ayrıca Herbarium Hamburgense, Jeoloji-Paleontoloji Müzesi, Loki Schmidt Bahçesi ve Hamburg Gözlemevi gibi çeşitli müze ve koleksiyonlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Tarihçe

Universität Hamburg 1919 yılında yerel vatandaşlar tarafından kuruldu. Önemli kurucu isimler arasında Senatör Werner von Melle ve tüccar Edmund Siemers yer alıyor. Otto Stern, Wolfgang Pauli ve Isidor Rabi gibi Nobel Ödülü sahibi fizikçiler üniversitede ders verdi ve araştırma yaptı. Ernst Cassirer, Erwin Panofsky, Aby Warburg, William Stern, Agathe Lasch, Magdalene Schoch, Emil Artin, Ralf Dahrendorf ve Carl Friedrich von Weizsäcker gibi pek çok seçkin bilim adamı da burada çalıştı.

İstatistik

Öğrenci sayısı

 • 2022/2023 Kış Döneminde 42.819 kayıtlı öğrenci (doktora öğrencileri ve akademik izinli öğrenciler dahil)
  • yaklaşık 24.365 veya %57'si kadındır
  • yaklaşık 5.998'i veya %14'ü uluslararası öğrencidir
  • dahil akademik izinli öğrenci sayısı: 352
  • 2022/2023 Kış Döneminde 5.898 kayıtlı doktora adayı

  Kampüs Özellikleri

  Universität Hamburg, şehrin her yerine yayılmış birçok bölümden oluşmaktadır. Grindel ve Rotherbaum mahalleleri arasında yer alan kampüs özel bir öneme sahiptir. Çok sayıda bina nedeniyle yolunuzu bulmak zor olabilir, özellikle de yeni gelen biriyseniz; Derse giderken kaybolmadığınızdan emin olmak için Kampüs Navigatörü de dahil olmak üzere kampüsle ilgili bilgi ve ipuçları derlememize göz atın.

  Universität Hamburg'u ne tanımlar?

  Üniversite hayatı sadece ders çalışmaktan ibaret değildir; Öğrenci hayatı aynı zamanda insanlarla tanışmak ve eğlenmekle de ilgilidir . Kampüsümüz olgunlaşmak ve gelişmek için mükemmel bir yerdir.

  Kampüs hayatı davulun ritmiyle ilerliyor. Dersler arasında en sevdiğiniz yemek salonuna veya kafeye uğramak için her zaman zaman bulacaksınız. Müzik ilgi alanlarınızı Üniversitenin korosu ve orkestrasında şımartabilirsiniz. Öğrenci tiyatro grupları ve 100'den fazla farklı spor grubu her zaman yeni üyeleri kabul etmeye isteklidir.

  Siyasi aktivizm ve sosyal katılım da öğrenci yaşamının önemli bir bölümünü oluşturur. Öğrenci politikalarına katılmak veya iyi bir amacı desteklemek istiyorsanız katılabileceğiniz çok sayıda öğrenci grubu vardır.

  Universität Hamburg Kampüsü, çok farklı görüşlere, kültürel geçmişlere ve ilgi alanlarına sahip canlı bir topluluğa ev sahipliği yapıyor; kaynaşmanın faydası var!

  Universität Hamburg'da kampüs yaşamının tadını çıkarın!

   kabul

   Başvuru belgeleri

   Lisans veya eyalet sınav programına başvururken Universität Hamburg'a hiçbir kağıt belge sunulmasına gerek yoktur. Kampüs merkezine gönderilen kağıt belgeler imha edilecektir. Başvurunuz belgelerin incelenmesini gerektiriyorsa, bunları çevrimiçi başvuru formuna yüklemeniz istenecektir. Başvurunuzu yüklemeden gönderebiliyorsanız, başvurunuz için herhangi bir belgeye gerek yoktur!

   Birinci Sınıf Öğrencileri için Gereksinimler

   • Yüksek öğrenime giriş uygunluğu
   • Yabancı dil yeterliliği
   • Programa özel ek kabul koşulları

   Vize Gereksinimleri

   Federal Almanya Cumhuriyeti'ne giriş yapmak için normalde giriş vizesine ihtiyacınız vardır. Bu vizeye kendi ülkenizdeki Alman diplomatik misyonuna zamanında başvurduğunuzdan emin olun.

   AB vatandaşları ve belirli ülkelerin vatandaşlarının Almanya'ya giriş için vizeye ihtiyaçları yoktur (örneğin, Avustralya, İzlanda, İsrail, Japonya, Kanada, Lihtenştayn, Güney Kore, Yeni Zelanda, Norveç, İsviçre ve Amerika Birleşik Devletleri).

   • Vize zorunluluğu olan/olmayan ülkelerin listesini Federal Dışişleri Bakanlığı'nın çok dilli web sayfasında bulabilirsiniz. Bu sayfada vize başvurusuna ilişkin bilgiler de yer almaktadır.
   • Özel bilgi için sizden sorumlu diplomatik misyonun web sayfasına bakın.
   • 3 aylık Schengen vizesinin (turist vizesi, ziyaretçi vizesi, iş vizesi, üniversite eğitimi alma niyeti olmadan dil kursuna katılma vizesi) Almanya'da üniversite eğitimi amacıyla oturma iznine dönüştürülemeyeceğini unutmayın. Bu durumda Almanya'yı terk etmeli ve sorumlu diplomatik misyon tarafından verilen özel öğrenci vizesiyle yeniden giriş yapmalısınız.

   Uluslararası Başvuru Sahipleri için Vize Bilgileri

   Universität Hamburg, başvuru durumunuzun onayını aldıktan sonra doğrudan üniversite başvuru vizesine başvurmanızı önerir. Bu şekilde öğreniminizin başlaması için zamanında Almanya'ya girebilirsiniz.

   Üniversite adayları Almanya'ya girmek için hangi vizeyi kullanabilirler?

   Başvuru sahibi olarak, Almanya'ya giriş yapmak için üniversite başvuru vizesine veya öğrenci vizesine başvurabilirsiniz. Öğrenci vizesine başvurmak için, size üniversitede yer teklif edildiğine dair kanıt (örn. kabul mektubu) sunmanız gerekecektir. Universität Hamburg'a başvurduysanız ve başvurunuzun onayını aldıysanız, üniversite başvuru vizesine başvurabilirsiniz.

   Uluslararası Değişim ve Ziyaretçi Öğrenciler için Vize Bilgileri

   Kural olarak, Universität Hamburg'dan öğreniminizin yazılı onayını (davet, onay mektubu) alır almaz, Almanya'ya giriş için vize başvurusunda bulunmalısınız.

   Önemli: Mümkünse, Almanya'da kalacağınız sürenin tamamı için vize başvurusunda bulunun. Almanya'da en fazla 12 ay kalmak istiyorsanız bu mümkündür. Böylece vizeniz tüm kalışınız boyunca geçerli olacak ve Hamburg'da oturma izni için ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız.

   Burslar ve fon sağlama

   Universität Hamburg, özellikle öğrenciler, doktora araştırmacıları ve doktora sonrası araştırmacılar için eğitim ve mesleki gelişimi teşvik etmek amacıyla burs vermektedir. Merkezi Burs Ofisi, burs sağlayıcılara Üniversitenin yönergesine göre burs verme prosedürleri konusunda tavsiyelerde bulunur ve idari destek sağlar.

   Sıralamalar

   Universität Hamburg En İyi 10 Alman Üniversitesi Arasında

   • QS Dünya Üniversite Sıralaması 2024'ün yirminci sayısında, Universität Hamburg ulusal olarak 10., uluslararası olarak ise 205. sırada yer aldı. Değerlendirme, 50'si Almanya'da olmak üzere dünya çapında 1.500 bilimsel kurumu kapsıyordu.
   • Universität Hamburg, araştırma ağı açısından uluslararası alanda 101., Almanya'da ise 7. sırada yer aldı.
   • Universität Hamburg, "İşveren İtibarı" kategorisinde 465. sıradan 340. sıraya yükseldi. Bunun için Universität Hamburg mezunlarının kurumsal sektördeki itibarı değerlendirildi.
   • QS Dünya Üniversite Sıralaması yıllık olarak yayınlanır ve Sıralama ve Şanghay Sıralaması ile birlikte en büyük 3 uluslararası yüksek öğrenim sıralaması değerlendirmesinden biridir.

   Öğrenci Görüşleri

   Konumlar

   • Hamburg

    Mittelweg, 177, 20148, Hamburg

    sorular