Keystone logo
Universitat d'Andorra

Universitat d'Andorra

Universitat d'Andorra

Tanıtım

Andorra Üniversitesi (UdA), Pyrenees'in kalbinde yer alan bir mikro devlet olan Andorra Prensliği'ndeki tek devlet üniversitesidir. Ülkede yüksek öğrenim 1988'de Hemşirelik Okulu ve Bilgisayar Bilimleri Okulu'nun kurulmasıyla başladı ve 2004'ten bu yana kampüsü Sant Julià de Lòria'nın merkezinde bulunan Andorra Üniversitesi'ne yol açtı.

Misyonu, Andorra toplumunun yüksek öğrenim ve araştırmadaki ihtiyaçlarına kaliteli bir yanıt vermek ve iş dünyasına hızlı ve başarılı bir şekilde girmek için gereken bilgi ve becerileri elde etmek için insanları eğitmektir. Bu nedenle, 2018 yılında Agència de Qualitat de l'Ensenyament Superior d'Andorra (Kalite Güvencesi) tarafından yapılan işçi yerleştirme çalışmasına göre, derece sahiplerinin% 90'ından fazlası çalışmalarını bitirmeden önce veya araştırmanın ilk ayında iş buluyor. Andorra Yüksek Öğrenim Kurumu).

Üniversitenin güçlü yönleri, kişiselleştirilmiş öğrenci ilgisi, yaşam boyu öğrenmenin teşvik edilmesi ve zorlukların üstesinden gelme yoluyla yetkinliklerin elde edilmesine dayanan müfredatlı bir eğitim modelidir. UdA yıllık olarak 500'den fazla öğrenciyi resmi derece programlarına ve 1200'den fazla öğrenciyi sürekli eğitim programlarına alıyor.

Tarihi boyunca, Andorra Üniversitesi eğitim ve araştırma açısından sürdürülebilir bir oranda büyümüştür ve şu anda her üç üniversite düzeyinde (lisans, yüksek lisans ve doktora) akademik dereceler sunmaktadır. Sunulan yeterliliklerin çoğu, hem kampüste hem de çevrimiçi olmak üzere, özellikle teknoloji, işletme, sağlık ve eğitim alanlarında birinci aşamadır (3 yıllık lisans derecesi - 180 Avrupa kredisi). Tüm öğretilen dereceler Avrupa Yüksek Öğretim Alanı (EHEA) çerçevesine uyarlanmıştır ve katılımcı ülkeler tarafından tanınmaktadır.

Uluslararası ilişkiler, UdA'nın önceliklerinden biri ve gelen ve giden öğrenciler ve personel için hareketlilik programlarıdır. Bu nedenle dünya çapında kırk kadar üniversite ile işbirliği anlaşması imzalamış ve sunulan resmi derslerin bir dönem İngilizce olarak öğretilmesini sağlamaktadır.

Konumlar

 • Sant Julià de Lòria

  Plaça de la Germandat,7, AD600, Sant Julià de Lòria

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular