Keystone logo
Universitat de Girona

Universitat de Girona

Universitat de Girona

Tanıtım

Girona Üniversitesi, Katalan kamu üniversite sistemine entegre edilmiş, öğretim ve araştırmada mükemmel olan ve bilimin yaratılması, aktarılması, yayılması ve eleştirilmesi yoluyla toplumun ilerlemesine ve gelişmesine katılan bir kamu kurumudur. , teknik, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve sağlık ve sanat. Çevresinin ekonomik ve kültürel bir motorudur ve dünyadaki tüm geleneklere, gelişmelere ve kültürlere evrensellik ve açıklık mesleğini ifade eder.

183918_photo-1571260899304-425eee4c7efc.jpg

UdG'de okumak için 25 neden

UdG, kaliteyi, uluslararası tanınırlığı, şirketlerdeki stajları ve aktif, kültürlü bir insan ölçüsü kentinin merkezinde eğitim alma olasılığını öğretiyor.

 1. Öğretim ve araştırma. Girona Üniversitesi, 25 yıllık varoluşunda sanat ve beşeri bilimler, bilimler, sağlık bilimleri, sosyal ve hukuk bilimleri ve mühendislik ve mimarlık alanlarında öğretim ve araştırma konusunda başarılı olmuştur. CyD sınıflandırmasına göre 66'ın on ikinci devlet üniversitesidir.
 2. Çok disiplinli ve enine eğitim. Size çok disiplinli ve enine bir eğitim sunuyoruz: tüm bilgi alanlarında 48 derece ve on bir çift derece sizi etrafınızdaki dünya ile yansıtıcı ve gözlemci olan kritik bir vatandaş olarak profesyonel geleceğe hazırlar.
 3. Üç kentsel kampüs. UdG kampüsleri kentsel, sürdürülebilir, erişilebilir ve küresel faydalara sahiptir. Barri Vell'in tam ortasında, şehrin merkezinde ve Montilivi'de, yeşil bir ortama entegre alanlarda.
 4. Bir üniversite şehri Bir üniversite şehrinde yaşayacak ve okuyacaksınız. Girona kültür ve ilerlemedir, aktif ve dinamiktir; ve kaçamak için Avrupa'nın en iyi on kentinden biridir (The Guardian, 2016'ya göre).
 5. Sana yakın Küçük gruplar, mentorluk ve sizin için özel olarak tasarlanmış bir bilgi ve danışma merkezi ile kişiselleştirilmiş ilgi göreceksiniz.
 6. Yurtdışında dil ve staj eğitimi. Daha ileri gitmenize yardımcı oluyoruz: dil eğitimi, yurtdışında staj, İngilizce dersleri ve aralarından seçim yapabileceğiniz 400'den fazla varış üniversitesine sahip uluslararası bir hareketlilik programı bulacaksınız. Dil Servisi, kursları ile derecenin gerektirdiği seviyeye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
 7. Bölge ile ilgili. UdG, Girona'nın araştırma merkezleri, enstitüleri ve başkanları ile sınırlarında bulunuyor. Barselona'nın sınırlarına bağlı merkezleri de var.
 8. Biz uluslararası Güney Amerika'dan Akdeniz çevresine, sınır ötesi alana ve Çin'e kadar eğitim ve araştırma konaklamaları yapmak için yabancı üniversitelerle işbirliği anlaşmaları yapıyoruz.
 9. Biz destekçiyiz. Dünyaya dahil oluyoruz: 1000'den fazla UdG öğrencisi gelişmekte olan ülkelerle ve insani kriz durumlarında dayanışma eylemlerine aktif olarak katılıyor.
 10. Ekonomik ve sosyal motor. Bilgiyi teşvik etmek için kamu kuruluşları (belediyeler, konseyler, ilçe konseyleri ...) ve özel kuruluşlarla ittifaklar kurarız.
 11. Yenilik ve uygulamalı araştırma. Sektörel kampüs programı ile UdG, uygulamalı inovasyon ve araştırmanın öncüsü olur: farklı sosyo-ekonomik sektörlerdeki şirketler ve kurumlar arasındaki ilişki böylece kolaylaştırılır.
 12. Araştırma projelerinde öncü. UdG, yayınlanmış araştırmalar ve bilimsel yayınların miktarı gibi araştırma projeleri edinmede öncüdür.
 13. Uluslararası araştırmanın tanınması. Yüzden fazla araştırma grubu, 24 bölüm, 12 araştırma enstitüsü ve 31 sandalye uluslararası kabul görmüş kaliteli araştırmalar üretmektedir.
 14. Generalitat araştırma enstitüleri genel merkezi. Generalitat'ın dört araştırma enstitüsünün merkezi UdG'de bulunmaktadır.
 15. Yeteneği memnuniyetle karşılıyoruz. Büyük düşünürler, yaratıcılar, araştırmacılar ve çağdaş bilim adamları UdG'de kalıyor.
 16. Teknolojiyi topluma aktarıyoruz. UdG'de dört TECNIO grubu, transfer konusunda uzman temsilciler ve Katalonya'daki şirketlere teknolojik yenilik hizmetleri sunma kapasitesi bulunmaktadır.
 17. Yenilikçi şirketler ve araştırma grupları. Bilim ve Teknoloji Parkı'nda teknolojik araştırmalara öncülük eden yüzden fazla şirket ve yenilikçi araştırma grubu bulunmaktadır.
 18. Turizmde ve Erasmusta mükemmellik. İspanya'nın en iyi turizm stüdyolarından birine sahibiz ve uluslararası prestijli bir Erasmus Mundus işletiyoruz.
 19. İnovasyonu öğretmeye kendimizi adadık. Probleme dayalı öğrenmenin uygulanması mevcut eğitimin en devrimci projelerinden biridir ve UdG'de yürütülmektedir.
 20. MIR testlerinde yeterlilik. Kaliteli öğretim somut sonuçlar verir: MIR'deki UdG'nin ilk doktorlarının% 86'sı notu ortalamanın üzerinde.
 21. İşletmelerde staj. Akademik eğitimi tamamlamak için şirketler ve kurumlarla 1.500'den fazla staj anlaşması ve istihdam edilebilirliği teşvik etmek için uzun vadeli bir dış staj programı ile sizi profesyonel geleceğinize hazırlıyoruz.
 22. Burslar ve hibeler. Size 7 milyon Euro'dan fazla burs ve eğitim bursu sunuyoruz.
 23. Kaliteli ekipman ve hizmetler. UdG'de ihtiyacınız olan her şey var: 10.000 metrekareden fazla ve yılda 338 gün açık olan kütüphane, çalışma odaları, bilgisayar odaları, denemelerin simülasyonu için bir görüntüleme odası ... İlk biziz Her 100 öğrenciye laboratuvar ortamında Katalan üniversitesi
 24. Yüksek lisans ve uluslararası dereceler. 44 profesyonel ve araştırma ustası ve 8 uluslararası çift diploma ile eğitiminize devam edebilirsiniz.
 25. Spor, boş zaman ve kültür. Spor olmanın, kooperatif ve dayanışma çabasının, birlikteliğin kalbinin attığı, castellerin duygularının, Tiyatro Sınıfının, UdG Korosunun ve sayısız kültürel faaliyetin üniversite olma deneyimine katkıda bulunun: konferanslar, konserler, sergiler, okumalar ve Girona Üniversitesi Fiesta Belediye Başkanı.

183919_photo-1461280360983-bd93eaa5051b.jpg

Konumlar

 • Girona

  Plaza de Sant Domènec, 3 Edificio Les Àligues 17004 Girona, , Girona

sorular