Keystone logo
Universitat Politècnica de València (UPV)

Universitat Politècnica de València (UPV)

Universitat Politècnica de València (UPV)

Tanıtım

Universitat Politècnica de València , Şanghay sıralaması olarak bilinen Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralamasına (ARWU) göre İspanya'daki en iyi İspanyol teknoloji üniversitesidir.

UPV Topluluğu

Şu anda, Alcoy, Gandia ve Valencia şehirlerinde bulunan üç kampüse dağılmış 25.400 öğrencisi, 3.600 öğretmeni ve araştırmacısı ve 1.400 idare ve hizmet uzmanı bulunmaktadır.

Akademik teklif ve istihdam edilebilirlik

UPV, 40 derece ve 13 çift derece öğretir; 90 üniversite yüksek lisans ve çift yüksek lisans derecesi ve 30 doktora programı. UPV öğrencilerinin %72'si eğitimlerini bitirdikten bir yıl sonra zaten çalışıyor. Ve bu büyük ölçüde şirketlerde ödenen stajyerliklerden kaynaklanmaktadır. Ayrıca Servipoli Vakfı, çalışmalarla uyumlu yarı zamanlı iş aramayı yönetir. Tüm bunlar, QS GER sıralamasına göre UPV'yi dünyanın en çok istihdam edilen 250 üniversitesi arasına yerleştiriyor.

uluslararası akreditasyonlar

UPV, en seçkin üç uluslararası akreditasyonu bir araya getiren ilk İspanyol üniversitesiydi: ABET, EUR-ACE ve EURO-INF. Dünya çapındaki bu mühürler, mühendislik alanındaki çalışmaların kalitesini belgeliyor ve UPV mezunlarının, uygulandığı ülkeden bağımsız olarak mesleğin gerektirdiği becerilere sahip olduğunu onaylıyor.

uluslararasılaşma

Uluslararasılaşma açısından UPV, diğer Avrupa ve Latin Amerika üniversiteleri, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Çin veya Japonya ile öğrenci değişimine izin veren binden fazla anlaşmaya sahiptir. Programa katılan toplam 4.500 kurum arasında alınan Erasmus'ta Avrupa'da altıncı sıradadır.

İleri eğitim

Tamamlayıcı eğitime gelince, UPV her öğrencinin müfredatı kendi yöntemiyle yapılandırabilmesi için yılda 1.000'e yakın kurs sunar. Ücretsiz çevrimiçi kurslar (MOOC'ler) ile ilgili olarak, UPV dünya çapında ilk 5'tedir ve yalnızca Harvard Üniversitesi, Microsoft, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Delft Üniversitesi tarafından geride bırakılmıştır.

akademik başarı ve mükemmellik

UPV'de okumak erişilebilir bir hedeftir: Sınavlara giren lisans öğrencilerinin %91'i ilk seferde geçer. UPV, öğrencilerini sever ve ikna eder. Öyle ki, mezunların %94'ü baştan başlamak zorunda kalsalar UPV'de okumaya geri döneceklerdi.

İspanyol Akademik Mükemmellik Derneği'ne göre, belki de tüm bunlara rağmen, UPV, İspanya'da "müthiş özgeçmişler ve mükemmel eğitim, hazırlık ve çabanın sonucu" sunan en iyi mezunlara sahip üçüncü üniversitedir. UPV'nin öğrettiği hemen hemen tüm disiplinlerde temsilcileri vardır: Güzel Sanatlardan Kimya Mühendisliğine, Çevre Bilimleri, Mekanik veya İşletme ve Yönetime (ADE).

Araştırma sonuçları

UPV, 50 yılı aşkın tarihinde yaklaşık 145.000 bilimsel yayın üretmiştir. Patent sayısında ulusal lider ve araştırma faaliyetlerinden en fazla gelir elde eden İspanyol akademik kurumlarından biridir. Aslında, UNESCO Üniversite Yönetimi ve Politikası Kürsüsü'nün raporu, UPV'yi öğretim ve araştırma personeli tarafından sağlanan hizmetlerden para kazanma konusunda mükemmel bir kapasiteye sahip, genç, hazırlıklı, rekabetçi, uluslararası bir kurum olarak tanımlamaktadır.

Altyapı ve ekipman

Altyapı ve ekipman açısından UPV, üniversite topluluğu için ücretsiz olan ve 70'e kadar farklı disiplinin uygulanabileceği muhteşem spor tesislerine sahiptir: eskrim, tırmanma, aikido, capoeira, bisiklet, yoga, plaj voleybolu... Valensiya'da, Vera kampüsü yaklaşık 700.000 m2 (yaklaşık 70 futbol sahası) kaplar ve bir uçtan diğer uca yaklaşık 2 km uzunluğundadır. Yayalaştırılmıştır ve 125.000m2'den fazla yeşil alana sahiptir.

Özellikle dikkat çekici olan Casa delAlumno, öğrencilerin kendileri tarafından yönetilen, bilgisayar odaları, çalışma ve grup çalışması için alanlar, bir fotoğraf laboratuvarı, bir prova odası... MIT Öğrenci Evi'ne benzeyen bir bina olan Casa del Alumno'dur. .

Diğer iki mekana gelince, Alcoy tarihi, doğayı ve kültürü harika bir manzara ve ekolojik değere sahip olan Font Roja ve Sierra de Mariola doğal parkları arasındaki muhteşem bir ortamda birleştiriyor. Ve Gandia'nın yılda 300 güneşli günü ve sahilde bir kampüsü var.

Sürdürülebilirlik

Son yıllarda UPV, kendisini dünyada sürdürülebilirlik ve çevreye en çok bağlı olan 200 üniversiteden biri olarak konumlandırmıştır. Bu konuda gerçek sürekli iyileştirme peşinde koşan Avrupa mührü olan EMAS akreditasyonuna sahip tek İspanyol devlet üniversitesidir.

Bu sürdürülebilirlik taahhüdü sayesinde UPV, enerji tüketimini yıllık 5.293 evin tesciline eşdeğer bir rakamla azaltmayı başardı; karbon ayak izini %6,69 oranında azaltmak veya tesislerinde kullanılan tüm elektrik enerjisinin yenilenebilir kaynaklı olmasını sağlamak.

Konumlar

 • Alcoi

  Campus de Alcoy Plaza Ferrandiz y Carbonell, s/n, 03801, Alcoi

  • Gandia

   Campus de Gandia C/ Paranimf, 1, 46730, Gandia

   • Valencia

    Campus de Vera Camí de Vera,s/n, 46022, Valencia

    sorular