Keystone logo
Université Catholique de Bukavu Tarım Mühendisliğinde Mühendislik
Université Catholique de Bukavu

Tarım Mühendisliğinde Mühendislik

Bukavu, Demokratik Kongo Cumhuriyeti

Request duration

Fransızca

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Tarım Mühendisliğinde Mühendislik

(Seçenek: Toprak Bilimleri, Bitki Bilimi ve Su ve Ormanlar)

1989 yılında Bukavu Başpiskoposu kararnamesi ile kurulan ve 12 Haziran 06/106 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kamu yararına ilan edilen özel bir üniversite olan Université Catholique de Bukavu (UCB) 6 fakültesinden biri olan Ziraat Bilimleri Fakültesi, 2006. Bir üniversite olarak üç yönlü bir misyonu vardır: öğretim, araştırma ve topluma hizmet.

II. Kadro

Daimi profesörler

5 kadrolu öğretmen

 • Tarım Bilimleri alanında 2 Doktor, seçenek Tarımsal ekonomik entomoloji ve biyolojik kontrol,
 • 1 Tarım Bilimleri Doktoru, opsiyonel genetik ve bitki ıslahı,
 • 1 Tarım Bilimleri Doktoru, genel tarım bilimi seçeneği.

Üniversitenin diğer fakültelerine bağlı 8 daimi profesör

 • 5 yerel misafir öğretmen (Bukavu)
 • Başka yerlerden 3 misafir profesör
  • Üniversitenin diğer fakültelerinden 4 danışman
  • Şehrin üniversitelerinden 5 ve başka yerlerden 2 danışman
  • Üniversitenin bir fakültesinden 1 asistan ve Bukavu üniversite kurumlarından 6 asistan

Fakülte bilimsel personeli

 • 5 doktora öğrencisi ve 1 doktora öğrencisi olmak üzere 3 asistan dahil olmak üzere tarım bilimi alanında 12 Yüksek Lisans; bu bilimsel kadro, uygulamalı çalışmalar ve bazen de doktora düzeyinde uzmanlık gerektirmeyen belirli dersler vermektedir.

III. Öğrenci nüfusu ve mezunlar

öğrenci nüfusu (kayıtlı öğrenci) ve mezun sayısı (ziraat mühendisleri) aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi yıldan yıla artmaktadır.

Öğrenciler tüm illerden, özellikle Güney Kivu'dan geliyor. 2009-2010 için, 117 öğrenci, bir ilk rekor olan agronominin 1. yılında kayıtlıdır. Tescil ettirenlerin sayısı, Tarla Bitkileri Dekanı'nın yetkisi altındaki G1 Biyomedikal'i de içermektedir.

IV. Fakülte Oryantasyonları

Fakülte şu anda bitki bilimi (bitkisel üretim), toprak bilimleri ve su ve ormanlar olmak üzere üç yönelime sahiptir. Gerçekten de Güney Kivu ili kırılgan bir ekolojide olduğundan, iklim değişikliğinin etkilerine karşı koymak için sürdürülebilir bir tarımsal sömürü ve ormanın mantıklı bir sömürüsü için toprak sorunlarıyla ilgilenmek önemlidir.

Asistanlık eğitimi çok ilerlediğinde, gıda maddelerine katma değer kazandırmak ve devletin bu konudaki ihtiyacını karşılamak amacıyla kimya ve gıda işleme bölümü fakülteye açılacaktır.

V. Araştırma alanları

Kadrolu ziraat profesörleri için araştırma alanları, bitki ıslahı, çiftçinin kullanabileceği yerel kaynaklarla toprağı gübreleme ve yerel kaynakları, özellikle bitkileri kullanarak hastalık ve zararlılara karşı mahsulü korumadır. böcek öldürücü veya böcek kovucu veya mantar öldürücü etki, ayrıca bölgede var olan şikayetler. Aslında, Güney Kivu'da tarım, büyük ölçüde, yetersiz imkanları göz önüne alındığında, yılda bir hektarı zar zor eken köylüler tarafından uygulanmaktadır. Onlara modern gübreleme veya bitki koruma yöntemleri önermek cüzdanlarının ötesindedir. Hastalıklara ve zararlılara dayanıklı malzemenin tanımlanması ve bu direncin karakterizasyonu da burada belirtilmelidir.

Hayvancılık alanında, keçi ve sığırların genetik diyetinin iyileştirilmesine önem verilmelidir.

VI. ortaklık

Fakülte ortakları, hem öğretim hem de araştırma için sayısızdır. Örnek olarak, savaş zamanlarında eğitim için içeride Kinshasa, Kisangani ve IFA üniversitelerini ve dışarıda Burundi Üniversitesi ve UCL'yi sayabiliriz; araştırma için: VLIR, Ghent Üniversitesi, KUL, INERA, CIALCA, CUD, Bill & Melinda Gates Vakfı, Pharmakina, Bralima, Ruforum, vb.

Fakülte, gıda güvenliği, sulak alanların iyileştirilmesi, iklim değişikliği ve diğer herhangi bir tarımsal araştırma alanıyla ilgilenen herhangi bir profesörle işbirliği yapmaya hazırdır.

VII. Lojistik

Fakülte, Bukavu'dan 30 kilometrelik bir yarıçap içinde toplam 250 hektardan fazla alana sahip üç çiftliğe sahiptir. Fakülte, bu çiftliklerde tohumların çoğaltılmasını ve yaklaşık altmış büyükbaş hayvanın yetiştirilmesini üstlenir. Hayvancılık için iyi ot sağlamak ve kurak mevsimde yiyecek sağlamak için merada iyileştirme çalışmaları devam etmektedir.

Toprak ve bitki analizleri ile analitik kimya laboratuvarları ile toprak mikrobiyolojisi, fitopatoloji ve in vitro kültür laboratuvarları faaliyet göstermektedir.

Araştırma projeleri finanse edildi ve devam ediyor; manyok klonlarının manyok mozaik hastalığına (Afrika Manyok Mozaik Hastalığı) karşı temizlenmesine ilişkin bir proje, Güney Kivu eyaletindeki üretim sektörlerinin dinamikleri, VLIR projeleri - GIFS ve VLIR girdileri, tamamlanan projeler; sulu pirinç ekiminin yoğunlaştırılması sistemi ve orta irtifa mısır germplazmasının tanıtılması ve baklagil üretimini artırmak için aşılayıcıların üretimi devam etmektedir.

VLIR CIU, çatışma sonrası yönetim bağlamında Kivu'daki kaynak yönetiminin tarımsal yönüne ilişkin 12 yıllık bir projeyi finanse ediyor ve CRS, Güney Kivu'da kahve yetiştiriciliğinin teşvik edilmesine yönelik bir projeyi finanse ediyor.

8. Görünüm

Fakültenin acil ihtiyaçları, aşağıdakiler için UCB ile işbirliği yapmayı kabul edecek yabancı üniversitelerde ortaklar aramaktır:

 • öğretim ödevleri aracılığıyla hayvansal üretim yönergelerinin ve gıda kimyası ve teknolojisinin işleyişine destek sağlamak;
 • belgeleri zenginleştirin ve ortak araştırma programları yürütün, araştırma potansiyeli DKC'nin bu bölümünde çok büyük

Fakülte, donanım açısından bir GIS laboratuvarı (adımları devam etmektedir), yetiştiricilerin ihtiyaçlarını karşılamak için bir bitki kliniği ve gıda teknolojisi laboratuvarı almak istemektedir. Eğitim açısından, fakülte gıda teknolojisi alanında en az 2 doktora ve gıda teknolojisi alanında 2 doktora ve orman yönetimi alanında 2 doktora yetiştirmek istemektedir.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Avrupa Yüksek Lisans Agroekoloji
  • Lyon, Fransa
  • As, Norveç
 • MScAgric (Toprak Bilimi)
  • Pretoria, Güney Afrika Cumhuriyeti
 • MScAgric (Tarım Bilimi)
  • Pretoria, Güney Afrika Cumhuriyeti