Keystone logo
Université de Saint-Boniface

Université de Saint-Boniface

Université de Saint-Boniface

Tanıtım

Bir bakışta USB

Université de Saint-Boniface (USB), Batı Kanada'daki en eski lise sonrası eğitim kurumudur ve Manitoba'daki tek Fransızca dil üniversitesidir. Winnipeg şehrinin tam kalbinde, Frankofon mahallesinde yer almaktadır. Kültürlerarası öğrenme ortamı, içerme ve çeşitlilik ile karakterizedir.

Université de Saint-Boniface vizyonu

Öğrencinin olmaktan duyduğu gururu, olma tutkusuyla birleştirdiği, Fransızca konuşulan temel bir bilgi ve mükemmellik alanı.

Université de Saint-Boniface kurumsal değerleri

  • Açık fikirlilik: Yeni fikirlerin ve bilgilerin üretilmesi, aktif dinleme ve öğrenme arzusuna ilham veren yapıcı alışverişler yoluyla keşfetme susuzluğunu teşvik edin.
  • Dayanıklılık: Sürekli değişen dünyanın zorluklarını esneklik, yaratıcılık, azim ve işbirliği ruhuyla birlikte karşılamak.
  • Saygı: Bizi bir araya getiren şeylere değer vermek, farklılıklarımızı kutlamak ve çeşitliliği teşvik etmek.
  • Bağlılık: Kalıcı olduğu kadar güçlü bir Frankofoniye ait olma duygusunu beslerken ve desteklerken, olmaktan ve hareket etmekten gurur duymak.
  • Dürüstlük: Özgünlük, dürüstlük, etik ve tutarlılık, söz ve eylemlerde bizi karakterize eden temel nitelikler göstermek.

Kampüs

Université de Saint-Boniface kampüsü, Winnipeg'deki huzurlu ve yeşil Saint-Boniface Frankofon mahallesinin kalbinde yer almaktadır. Kafe, restoran ve hastane gibi birçok hizmetin yakınında bulunan USB kampüsü, öğrenci müşterileri için aktivitelerle dolu.

Ana binada derslikler, iki spor salonu, bir spor salonu (Sportex), bir kütüphane, bir ibadet yeri, bir kafeterya, bilgisayar ve fen laboratuarları, iki video konferans odası, bir öğrenci radyosu, bir ses stüdyosu ve bir amfi tiyatro içeren bir öğrenci merkezi bulunmaktadır. .

2011 yılında açılışı yapılan Marcel-A.-Desautels Pavyonu, sağlık bilimleri programlarına ve Sosyal Hizmet Okuluna ev sahipliği yapmaktadır. 11,5 milyon dolar maliyetle inşa edilen bu binada 5 derslik, 3 hemşirelik laboratuvarı, 1 simülasyon merkezi, 2 video konferans odası ve 27 ofis bulunuyor. Pavilion, Şubat 2013'te Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik (LEED) programından "Altın" derece alarak tasarımının, inşasının ve kullanımının yüksek performanslı ekolojik standartları karşıladığını doğruladı.

Bu çalışma ortamından bir taş atımı uzaklıkta olan Üniversite öğrencileri, Winnipeg'in sıcak francophone semtinde restoranlara, mağazalara, marketlere ve kendilerine sunulan etkinliklere yakın 58 daireden oluşan samimi bir rezidansa erişebilirler. Adını Père-Théophile-Lavoie-OMI'den alan bu rezidans, stüdyoların yanı sıra bir veya iki yatak odalı konaklama birimleri sunmaktadır. Yurtta yaşamak, öğrenci hayatını zenginleştirir ve bir açıklık ve saygı ruhu içinde ortak alanları paylaşmayı öğrenirken unutulmaz karşılaşmalara olanak tanır.

Araştırma ve başarılar

Université de Saint-Boniface , fakülte üyeleri tarafından yürütülen araştırma çalışmalarının mükemmelliği, dinamizmi ve yenilikçi doğası ile her zamankinden daha fazla tanınmaktadır.

Zengin ve çeşitli araştırmalar, örneğin sağlık, Fransızca konuşulan dünya ve Métis kimliği gibi kendine özgü kutuplar etrafında USB kullanarak gelişme eğilimindedir. USB, Manitoba'nın Frankofon topluluğu ile ayrıcalıklı bir ilişki sürdürüyor ve bilim alanındaki etkisini sürekli artırıyor.

25 yıldır aktif olan USB Araştırma Ofisi, özellikle Franco-Canadian West Studies Merkezi (CEFCO), Saint-Boniface University Press (PUSB), göçler, dolaşımlar ve francophone toplulukları üzerine Kanada Araştırma Başkanı'na (CRC-MCCF) ev sahipliği yapıyor. , ve eskiden Métis Identity (CRCIM) üzerine Kanada Araştırma Başkanı ve Batı'nın Frankofon Kimlikleri üzerine Üniversite-Topluluk Araştırma Birliği (ARUC -I FO).

Eylem araştırması, topluluk kuruluşlarıyla işbirliği, hibe alma desteği, toplulukla kalıcı bir bağlantı, disiplinler arası gruplama ve öğrencilerin dahil edilmesi, USB'nin araştırma programlarının merkezinde yer alır ve kuruluşu ulusal ve uluslararası olarak teşvik eder.

Konumlar

  • Winnipeg

    Avenue de la Cathedrale,200, R2H 0H7, Winnipeg

sorular