Keystone logo
Université Du Québec En Outaouais UQO

Université Du Québec En Outaouais UQO

Université Du Québec En Outaouais UQO

Tanıtım

UQO Hakkında


Outaouais'deki Quebec Üniversitesi, öğrenmenin zevkine

İnsan boyutu öğrenmeyi ve düşünmeyi kolaylaştıran bir üniversite olarak kabul edilen Quebec Üniversitesi Outaouais (UQO), müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak programlarını müşterilerinin ihtiyaçlarına göre geliştirdi, geliştirdi ve uyarladı. bölgesi.

Université du Québec ağı üyeliği ile UQO, Kanada'daki en büyük üniversite sisteminin eğitim kaynaklarını ve ortak hizmetlerini sayabilir.

Outaouais'in kalbinde, Gatineau'da bulunan UQO, birbirine yürüme mesafesinde iki pavyonda yer almakta ve coğrafi ve kültürel avantajlara sahiptir. Bu, federal başkent Ottawa'nın telaşlı faaliyetlerinin ritmine oturan iki kültürün zengin varlığıyla işaretlenmiş bir sınır bölgesinde bulunma avantajına sahiptir. UQO, sadece kentsel alanlarda değil, çevre üzerinde de hizmet vermekte ve önümüzdeki yıllarda bölgedeki varlığını artırmak için çalışmaktadır.

2010'dan beri UQO, Saint Joseph ve Labelle caddelerinin köşesinde, belediye binasına bakan, 10,132 metrekarelik yeni bir binada, Saint-Jérôme'de yer almaktadır. Bu yeni kampüs 2.000'den fazla öğrenciyi ağırlıyor. Sınıflar, öğretim ve araştırma laboratuvarları, kütüphane, didak kütüphanesi, ofisler, idari alanlar, öğrenci toplantı alanları ve kafeterya ve kitap dükkanı gibi yardımcı hizmetler bulunmaktadır. Altı kata yayılmış.

Küçük öğrenci gruplarının oluşturduğu sınıfları ve sunduğu kaliteli koçluk sayesinde, UQO öğrenmeyi, bir kariyer inşa etmeyi ve hayatının başarısını kazanmayı kendine bir tat veriyor. Çok büyük değil, çok küçük, daha insancıl ve daha dostça değil! Temel olarak Outaouais'den, ayrıca Doğu Ontario ve Quebec'in geri kalanından kayıt olan 7 bin 500 öğrenciyi cezbediyor. UQO'nun itibarı sınırlarını aştı ve yabancı ülkelerden daha fazla öğrenci çekiyor.


UQO'nun Vizyonu


Topluluğumuzun tüm güçleri, vizyonumuza hayat veren projelerin hayata geçirilmesi için birleşiyor: “Daha yakın olmak, daha ileri gitmek! ".

Bireysel ve toplu olarak, çabalarımızı aşağıdaki üç stratejik yöne odaklıyoruz: öğrenci deneyiminin zenginleştirilmesi, programların oluşturulması ve araştırmanın geliştirilmesi ve üniversitemizin etkisi.


2020 YILINDA

 • Çalışmalarımızı, tüm eylemlerimize anlam vermenin temel amacına odaklıyoruz: öğrencilerimiz;
 • Sürdürülebilir kalkınma amacıyla programlarımız, hizmetlerimiz ve eylemlerimizde yenilik yapmaya cesaret edeceğiz;
 • Anlamlı bağlantılar kurmak ve bizi daha da ileri götürmek için işbirliği ve karşılıklı yardımlara güveniyoruz.

Birlikte, öğrenci deneyimini UQO'ya dönüştürürüz.


UQO'nun Misyonu


UQO: bilgi, araştırma ve yaratımın en yüksek ifadesi

Université du Québec ağının bir üyesi olan Université du Québec en Outaouais, Outaouais ve Laurentians'da bulunan bir Fransız devlet üniversitesi ve araştırma enstitüsüdür. İnsan etkileşimine elverişli bir ortamda, bilgiye erişim merkezi olan UQO, her aşamada nitelikli mezunlar yetiştirir ve bilimsel araştırmaları ve yaratımı teşvik eder.

UQO öğrencileri misyonunun kalbinde. Deneyimli profesörleri ve uzman kadrosu sayesinde, programlarının çeşitliliğinden, öğretiminin ve araştırmasının mükemmelliğinden yararlanırlar.

UQO, topluma dahil olmasıyla hizmet verdiği bölgelerin nüfusun ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine aktif olarak katılmaktadır. Bölgesel ve uluslararası gerçeklere bağlı olarak, UQO, ortaklıkları ve projeleri aracılığıyla toplumun ilerlemesine katkıda bulunan stratejik bir oyuncu.


UQO'nun Değerleri


Aşan Benlik

UQO, öğrencilerine, keşfetme, düşünmeyi yapılandırma ve eleştirel anlamlarını geliştirme isteğine bağlı olarak hem ilgi çekici hem de ödüllendirici bir akademik deneyim sunar. UQO'da, öğrenci başarıları, yenilikçi personel başarıları ve yüksek başarılar, üstesinden gelmek için ortak bir teşviktir.


Mükemmellik ve Zorluk

UQO, herkesin akademik faaliyetlerinde mükemmeliyet arayışına adadığı başarılı bir organizasyondur. UQO, mükemmellik ve titizliğin tüm eylemlerin çizildiği referans çerçevesi ve norm olduğu bilginin yaratıldığı bir yerdir.


Açılış

UQO, çevreye ve dünyaya açık bir Fransız dil üniversitesidir. UQO kültürel çeşitliliğin önemini kabul eder ve teşvik eder. Ayrıca, eğitim faaliyetlerine uluslararası bir boyut katmaktadır.


Bütünlük ve Şeffaflık

UQO, verim ve etkinliğe odaklanmışken, ses ve sorumlu yönetimden yanadır. Bunu başarmak için bilginin erişilebilirliğini ve insanların bağlılığını kolaylaştırır.


saygı

UQO, öğrencileri misyonunun ve çalışanlarının kalbine, gelişiminin merkezine yerleştirerek, insanlar için hareket eder. Öğrencilerinin, çalışanlarının, mezunlarının ve ortaklarının katkılarına değer verir ve insan etkileşimleri açısından zengin bir ortam yaratmak için işbirliğini ve desteği teşvik eder.

Konumlar

 • Gatineau

  C.P. 1250, succursale HullGatineau (Québec) Canada , J8X 3X7, Gatineau

 • Saint-Jérôme

  5, rue Saint-JosephSaint-Jérôme (Québec) Canada, J7Z 0B7, Saint-Jérôme

  sorular