Keystone logo
University Bocconi

University Bocconi

University Bocconi

Tanıtım

1902 yılında kurulan Università Bocconi, ekonomi alanında lisans veren ilk İtalyan üniversitesi oldu.

Bir yüzyıl boyunca, Bocconi İtalya'nın sosyal ve ekonomik modernizasyonunda lider bir rol oynamıştır. Demokratik değerlere sahip, dünyaya açık, maddi ve politik olarak bağımsız, büyük bir araştırma üniversitesi olma kurucu değerlerine sadık kalmıştır.

Università Bocconi, mükemmeliyetin sadece bir kişinin akademik profiline, değerlerine ve kültürel ve etik geçmişine dayanabileceğine inanıyor. Bu nedenle, Üniversitenin sayısız etkinlik sunması, insanların bilgi birikimlerini zenginleştirmeleri için özel günler sunmasıdır.

Nesiller boyunca, girişimci öğrenciler Bocconi'ye daha büyük bir şey olmak için geldiler. Lisans, yüksek lisans, doktora güçlü bir temel ve dönüştürücü bir ağ isteyen geleceğin liderleri ve girişimciler için yönetici programları.

Neden Bocconi

Bocconi sadece bir eğitim değil. Senin emellerin için bir sıçrama tahtası.

Nesiller boyunca, yenilikçi ve gelecek liderlerin bilgi ve değerlerini şekillendirdik. Yarının büyük başarılarının yeterliliklerden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu anlıyoruz. Güven, vizyon ve güçlü bir değerler dizisine ihtiyaçları var.

Avrupa ve ötesinde sosyal ve ekonomik ilerlemeyi ilerletmek için 1902 yılında kuruldu. Dünya çapındaki endüstrilerdeki 100.000'den fazla mezun topluluğumuz tarafından paylaşılan bir görevdir.

Birçok okul sizi dünyaya uyacak şekilde şekillendirmeye çalışacaktır. Bocconi onu değiştirmeye hazırlayacak.

Ekonomimiz, yönetimimiz ve finans programlarımız dünyanın en iyileri arasındadır. QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması, bu alanlarda Avrupa'daki en iyi on kurum arasında yer alırken, Financial Times, Finans ve Yönetim alanındaki Yüksek Lisans derecemizi dünya çapındaki ilk on arasında yer alıyor.

Dünyadaki eğitim kalitesi sıralamaları

Uluslararası yüksek öğrenim alanında, çok çeşitli seviyelerde kaliteye, metodolojik titizliğe ve otoriteye sahip bir dizi sıralama yayınlanmaktadır. Bocconi Üniversitesi, ekonomi ve yönetim alanındaki uzmanlık alanlarını ve daha genel olarak sosyal bilimleri kapsayan en önemli sıralarda yer almaktadır.
Özel bir kurumun doğası gereği, Bocconi "genel" olarak nitelenen sıralamalarda görünmüyor - yani, QS, THE ve Şanghay sıralamaları - ki, geniş bir konu ve alan yelpazesini kapsayan Üniversiteleri kapsar.

Burada, bunların en önemli ve yaygın olarak tanınan bazılarının güncelleştirilmiş sonuçlarını gösteriyoruz. Bireysel programlarla ilgili bölümlerde diğer uzmanlık veya sektörel sıralamalarda yer almamızla ilgili daha fazla bilgi yayınlanacaktır.

1. QS (Quacquarelli Symonds)

Londra merkezli QS tarafından yayınlanan QS World University Ranking'de, son üç yılda Bocconi'nin Sosyal Bilimler bölümünde dünya çapında performansı şöyle oldu:

 • 2018, Sosyal Bilimler

 • 2017, Sosyal Bilimler

 • 2016, Sosyal Bilimler

QS, Bocconi'nin sıralama sayfalarında Bocconi'nin neden kapsamlı sıralamada listelenmediğini ancak yalnızca daha spesifik “Sosyal Bilimler” alt grubunda yer almadığını açıklıyor. Özel makaleye bakın.

Bocconi ayrıca QS tarafından ayrı olarak yayınlanan konu sıralamasında da yer almaktadır:

Not: "İşveren İtibar", sıralamanın göstergelerinden biridir ve şirketlerin herhangi bir üniversitedeki mezunlar hakkındaki görüşlerini ölçer. En üstteki geleneksel 100 puan.

2. Financial Times

Bocconi, Financial Times tarafından pek çok sırada yer almaktadır. Daha doğrusu, SDA Bocconi Yönetim Okulu (Bocconi İşletme Okulu), şu sıralamalar vardır: MBA, Executive MBA (EMBA), Yönetici Eğitimi Özel Programlar, İcra Eğitimi Açık Programlar ve Avrupa İş Okulları. Bocconi Enstitüsü tarafından sunulan yüksek lisans dersleri Yönetim ve Finans Yüksek Lisans derecelerinde listelenir. Avrupa ve dünya çapında güncellenen pozisyonlar.

3. U-Multirank

Yakın zamanda başlatılan U-Multirank projesi, diğer sıralamalar gibi, bir üniversitenin seçilmesine yardımcı olmayı, ancak diğerlerinden oldukça farklı bir yaklaşımı hedeflemektedir. İstenen kriterleri belirledikten sonra, kullanıcı, her bir üniversitenin performansının, grup ortalamasına göre, seçilen her parametre için, gösterdiği üniversitelerin bir listesini alır. Böylece U-Multirank, ana odağı bir sıralamadaki basit konumdan belirli bir üniversitenin özelliklerinin karışımına kaydırır.

4. Şangay Sıralaması

ShanghaiRanking Danışmanlığı tarafından yayınlanan Akademik Konuların Küresel Sıralaması, belirli araştırma alanlarında dünyanın en iyi üniversitelerini listeler. Akademik Konular beş makro alana ayrılmıştır (Doğal Bilimler, Mühendislik, Yaşam Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler). Sosyal Bilimler alanında, Bocconi beş akademik konuda mevcuttur:Konumlar

 • Milan

  Via Roberto Sarfatti,25, 20100, Milan

 • Los Angeles

  Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri

  sorular